Yarışma Pizza İtalya Mutfağından-İçim Kaşar Sponsorluğunda

Mitsuomi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2012
5.191
13.324
Herkese meraba kizlar :)

Dunya mutfaginda aklimda cok tarif dolandi durdu tatlilar ara sicaklar ama en son cok sevdigim ve cok sık yaptigim pizzayla katilmaya karar verdim .umarim tarifimi begenirsiniz:))
Malzemeler
Hamuru icin
1 su bardağı su
3 su bar.un
1 yemek kasigi siviyag
1 tatli k.seker
1 cay k.tuz
1 paket kuru maya
Ici için
Kasar peyniri
Az sulandirilmis salca 2 yemek kasigi kadar
Susam
Kekik
Sucuk
Zeytin
Biber
Bu malzemelerin mikdarini zevkinize gore ayarlayin:)
Bu hamurla 2 ortaboy pizza elde ediyoruz.

IMG-20170228-WA0029.jpg

IMG-20170228-WA0028.jpg

Hamuru yogurup yarim saat mayalandiriyoruz... daha sonra hamuru tepside yuvarlak acip icine az sulandirdigimiz salcayi suruyoruz

IMG-20170228-WA0032.jpg

IMG-20170228-WA0033.jpg

Salcanin uzerine ben sevdigim icin kekik serpiyorum. Daha sonra rendelenmis kasar peyniri sucuk zeytin biber uzerine koyuyoruz ve en sonda susam serpiyoruz. Ben hic sevmedigim icin icine misir koymuyorum tatli bi tat geliyor misirdan . Ama siz severseniz ekleyebilirsiniz:)

IMG-20170228-WA0030.jpg

IMG-20170228-WA0031.jpg

Eveeett pizza artik firina girmeye hazir:)
Alti ve kenarlari az kizarana kadar pisirelim ve firindan alip sicak servis yapalim ki peynirde uzayabilsin:)

Ve sunum
Pizza İtalya Mutfağından
IMG-20170228-WA0034.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
:skandal::skandal::skandal:
Benim aklımdaki ilk tarifti:KK45:iyi ki bugün misafirim geldi de yapmadım ,yoksa peşpeşe yine aynı tarifi yapacaktık:KK70:
Ben nevresteyle nananaisle konusurken demistim zaten dünyamutfagindan bitek pizza yapiyorum diye :) sagolsun nana cok yardimci oldu bana bende en son bunda karar kildim:)

Ellerine ,emeğine sağlık canım:kk77:
Bu ne hız böyle:skandal:
Pizzayı sevmeyen yoktur.:kk77:Ben de çok sık yaparım..:KK45:
Yarışmada bol şans diliyorum:KK200:

hepimizin sevdiği yediği bir tarif çok güzel görünüyor ellerine sağlık. yüksek derecede mi pişirdin şimdi hazırlarım alıyorum bazen 250 derece oluyor seninki nasıl maç derece
Sagol canim tesekkurler:)
Bizim firinda 280 derece en yuksegi ama ben 200de pisirdim canim:)

X