Pko, enfeksiyon ve tedavisiz gebe kalamazsın diyen doktorlara rağmen gebelik belirtilerim

Amin inşaallah. Öncelikle 7 gün fitil ve antibiyotik yazdı doktorum. Geçmedi. Sonrasında bir krem yazdi şırınga gibi bir aparatla direk vajina içine enjekte ediliyor. Onla birlikte yine atbiyotik bir kutu. Bu sırada eşimde benimle birlikte antibiyotik aldı. Sonunda bitmiş olucak ki gebe kalabildim 🤍
Benim enfeksiyonumda baya inatçıydı 2 antibiyotik iğnesi ve bir antibiyotik hapıyla geçebildi bu ay temizlendi bekliyorum bakalım

Amin inşallah hepimiz kavuşalım bebislerimize sağlıkla. Marka belirtiliyor mu bilmiyorum ama Instagram'da minnakkurabiyeler sayfasında hanımefendinin satışı var aynı test online alışveriş sitelerinde de satılıyor. Hem testleri hemde kendisi çok uğurlu. Ben umutsuzluğa kapıldım gün kendisine yazdım çünkü yumurtlama testinde test çizgisinin en az kontrol kadar ya da daha koyu olması gerekiyor. Benim testlerim orta koyuluga gelip siliklesti hep. Minnakkurabiyeler sayfasındaki hanımefendi çok yardımcı oldu pes etme 120. Günde bile görebilirsin yumurtlama dedi. Ben o gün gördüm yumurtlamayı. Bana uğurlu geldi. Testleri hergun aynı saatte 2 saat öncesi sıvı alımını azaltarak yapman gerekiyor. Referans olması açısından hiçbir testi atma tarih sırasına göre sakla. Hem yumurtlama gününü hem de çatlama gününü değerlendirdim ben çok şükür faydasını gördüm. İnşallah sende hemen faydasını görürsün 🤍
Adetten kaç gün sonra başlamak gerekiyor peki

Ben hemen bittiği gün başlamıştım. Test sayısı yeterli olduğu için sorun olmuyor hemen başlamak.
Canım bende senin gibiyim pkos ve adetim geçmişti tam 32.gün bana göre ovülasyon pozitif çıkmıştı ama satın aldığım kadın ve doktor pkos kaynaklı hormon düzensizliğindendir dedi ama ben yinede değerlendirdim inşallah hayırlı sonuçlar alırım testlerim bu şekildeydi sonra silikleşti

Eklentiler

• Screenshot_2022-11-21-19-03-00-83_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2022-11-21-19-03-00-83_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 60
Canım bende senin gibiyim pkos ve adetim geçmişti tam 32.gün bana göre ovülasyon pozitif çıkmıştı ama satın aldığım kadın ve doktor pkos kaynaklı hormon düzensizliğindendir dedi ama ben yinede değerlendirdim inşallah hayırlı sonuçlar alırım testlerim bu şekildeydi sonra silikleşti
Can’ım sanki yumurtlama o, var mı gebelik

Arkadaşlar merhaba.
29 yaşında pko sendromuna sahip doğuştan enfeksiyonu olan bir kadınım. Doktorlar hep tedavisiz gebe kalamayacağımı söylemişti. Ben o zamanlar çocuk düşünmediğim için çok fazla takılmadım. 2022 Mayıs itibariyle eşimle çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizde çok güvendiğim bir doktora genel muayene için gittiğimde doğuştan gelen çok inatçı bir enfeksiyonum olduğunu bunun haricinde 4.5 cm lik yumurtalık kisti ve 9-10 kadar küçük küçük kistlerim olduğunu öğrendim. 2 ay enfeksiyon tedavi süreci ile geçtikten sonra araştırmalarım sonucu ve doktorumun da yönlendirmesi ile yumurtlama testi satın aldım. Umutsuzluğa kapılıp yumurtlamadigima inandığım reglimin 32. Günü benim için mucize gibi olan yumurtlamayı gördüm.o gün ve çatlama gününü eşimle degerlendirdikten 9-10 gün sonrasinda erken gebelik testi ile hamile olduğumu öğrendim. Belirtilerim ise hiç burada yazanlar gibi olmadı. Tek yaşadığım kasık batması ve Göğüslerimin buyumesiydi. Asla acı hassasiyet yasamadim. Hala da yasamiyorum. Herkesin belirtisi kendine özeldir. Pko kaynaklı regl tarihim belli olmadığı ve sabırsız olduğum için gebeliğimi erkenden silik çizgi ile öğrenmiş oldum.
Lütfen umudunuzu kaybetmeyin. Burda saatlerce araştırma yaptığım günleri asla unutmam. Benimle aynı durumda olanlara bir umut olabilmek için bunu paylaşmak istedim. Özellikle pko problemi olan arkadaşlarımın kesinlikle yumurtlama testi kullanması gerektiğini düşünüyorum. Yine de gebelik olmuyorsa çok iyi bir doktora enfeksiyon kontrolü için başvursunlar. Daha önce gittiğim hiç bir doktor buna değinmemişti. Hemen ilaç tedavisine başlamak istediler. Çok şükür ki 2 aylık süreçte enfeksiyondan kurtulup ilk yumurtlama testi denememde hamile kaldım Rabbime şükürler olsun.
Bütün güzellikler sizlerle olsun.🤍
Ileri derecede pco ve asla ama asla dogal yolla cocugunuz olmayacak, asla cocuk sahibi olamayacaksiniz diyen doktorlara ragmen catlatma ignesiyle tek seferde arkadasim hamile kaldi. Hemde 4 sene hic korunmamasina ragmen oldu bu. Ilk evlendiklerinde hemen istiyorlarmis. Su an dogumuna cok az var. Gun sayiyor. Her seyi Allah bilir. Gaybi Allah bilir ancak. Ben asla olmaz, su hastasisin bu hastasisin, cocugun asla olmayacak diyipte cocuk sahibi olan cok insan gordum.

Hayirlisiyla kucaginiza alin insallah ❤️🥰

Merhaba, anne olmayı cok cok isteyen pcoslu olarak yazınız bana umut oldu. Yumurtlama testlerini kullanıyorum 2 aydır. İnşallah ben de sizler gibi gebelik hikayemi buraya yazabilirim

X