Pko , primolut , gebelik

Nihan

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
210
40
Herkese merhaba ,
Bu ayın başında pko hastası olduğumu öğrendim. Bebek istediğimizi söyleyince doktor primolut hapini verdi ve adet olmazsan gebelik testi yaptır adet olursan kadın doğum uzmanına görün dedi .Tahmini adet günüme 3 gün kaldı (her ay adet olurum duzenlidir aslinda oynarsa
2 3 gun farkeder yani en son 25 30 30 şeklinde ilerlemişti ) ama hiç bi şekilde adet belirtim yok normalde 1 hafta ya da 10 gün kala göğüslerde şişkinlik kasıklarda ağrım olurdu ama şu an hiç bi adet belirtim yok acaba bunda ilacın etkisi var mi ?
Sadece 1 2 kere bi ağrı girdi kasıklarda bi de sarı akıntı sonrasında beyaz akıntı seyretti şimdi akıntı yok .
Ileriki günlerde adet belirtisi olur mu ?
Bu ilaci kullanip bitirdikten sonra hamile kalan oldu mu ?
Hic bi belirtisi olmadan hamile kalan oldu mu ?
Ne zmn idrar gebelik testi yaptirsam doğru sonucu alırım?
Bilgisi olan tecrübelerini paylaşabilir mi ?

Arkadaşlar bende gebe olduğumu bilmeden korunduğumuz halde oldu primalut n kullandım hap bitince adet olmayınca gebe olduğumu öğrendim sonlandır gebeliğini diyor doktorlar bu zararlı ise size niye verdiler ben aldırmamaya karar verdim zararsız yazmış pekçok doktor lütfen beni aydınlatın çok kötüyüm

Mrhaba bende 4 yıllık evliyim ve gitmediğim devler hastanesi kalmamıştı hiç bir şekilde problem olmadığını ısrarla soylediler ama benim adetlerim hep düzensizdi 2 ayda bir geldiğini bilirim her neyse temmuz ayında kliniğe gittim doktor polistik over oldugunu söyledi ve primolut-n verdi bana da ilacım yarın bitiyor. Bir kaç gün içinde adet olmam gerekiyormuş acaba siz cocugu aldırdnız mı ne yaptınız polistik over olup gebe kalan yokmu aranızda biz cocuk cok istiyoruz inşallah guzel sonuclar alırız sizden güzel haber duyup bende umutlanmak istiyorum
Arkadaşlar bende gebe olduğumu bilmeden korunduğumuz halde oldu primalut n kullandım hap bitince adet olmayınca gebe olduğumu öğrendim sonlandır gebeliğini diyor doktorlar bu zararlı ise size niye verdiler ben aldırmamaya karar verdim zararsız yazmış pekçok doktor lütfen beni aydınlatın çok kötüyüm

X