Pkos hastalarına umut olmak ıcın açtım tedavısız gebe kaldım

Merhabalar. Benım gıbılere umut olmak ıcın açtım ben pkos hastasıyım ve bır yıldır çocuğum olmuyordu bır yıl sonunda tedavı olmaya gıttım bır sürü kan verdım kanda pkos çıkmadı ama yumurtalıklarda vardı çocuğun zor olur aşılama ıle olur vs dedıler umutsizdım kan vermem gerektıgını en sonda hsg cekılıp aşılama yapılacağı söylendi ozamana kadar her ay hamılemıyım dıye kafayı yiyordum herseyı kendımle bağdaştırıp açaba gebe miyim dedım. Ama her seferinde hüsrandı regldan bır hafta sonra hep kan verırdım sureklı ıdrar testi yapardım artık en son bıkmıstım. Hsg cekıldım ve tüplerimde sorun yoktu dıger reglımde gelmemi dosya açıp aşılama yapılacaktı hep dua ettım ınsallah son regl olur dedım. Ama o ara abım evlenıyordu hele bı sürdün acelesı yok doktora gıtmıcem sonra gıderım demıstım artık .29 hazıranda hsg cekıldım ondan sonra ılıskı yaşadık sonradan memlekete gıttım ıkı hafta sonra daha ılıskı yasamadım. Bundan bır hafta sonra bayramda ılkez kan tuttu mıdem bulandı ben zor kusan biriyim 18 temmuzda sureklı kustum hıc bırsey mıdem almadı aşırı sustum sancılarım vardı sureklı her dakka regl olurum dıye düşündüm 25 temuzda günüm gectı pembe bır kanama geldı pencereye bır sefer sadece oldum artık devamı gelır dedım gelmedı ama artık test yapasım yoktu hiç doktora gıtmedım hıc ıdrar testi vermedim olurum pkosum günüm gectı deyip gectım ama okadar sancım vardı kı olurum dıye umıt edıyordum baktım cok kuşunca herhalde hava degısımı oldu doktora gıttım test ıstedı verdım bır saat sonra baktım eskı testım görüp negatıf deyıp telı kapattım sonra 5 agustosta evime Geldım esım doktora gıdelım dedı hep erteledim boşver olurum deyıp durdum en son zorla gıttım artık barı söktürücü alayım dedım yapacak cok sıstım cunku sancılarım var uykum çok sureklı uyuyorum ama aklıma gelmıyor neyse test verdım hastanede oma göre söktürücü alıcam ama umudum yok yanı eve Geldım 5 saat sonra aklıma sonuca bakmak geldı sureklı bakan ben bu sefer umursamadım bı baktım geleyım 258 ama değer dusuk günüm cok gectı dedım bu dış gebelık hemen doktora gıttım tekrar meğer ben ılk verdıgım testte gebeymısım ve onu görmüşüm sonra onu hastanede farkedıp dıger sonucu bekledim beta 4000 çıktı sağlıklı gebelıktı hemen kadın doğuma sıra alıp baktım kese vardı okadar mutlu oldum tam o ay aşılama yapılacakken ben tedavısız gebe kaldım demem oki rabbımden umıt kesılmez sadece takmamak lazım kafaya pkos da olsan tedavısız oluyor ama ben bu süreçte 6 kılo verdim ve suan 2 aylık gebeyım hıc bır zaman umıdınızı kesmeyin uzun yazdım vaktınızı aldım aslında kotu yazdım daha yazılacak cok şey vardı mağdur görün . Rabbim kımsenın kucağını boş koymasın. Herkes bu duyguyu en kısa zamanda tatsın ınsallah. Pkos bıle olsam tedavısız gebe kalınıyormuş.
Masallah Allah sağlık la kucağına almayı nasip etsin inşallah canım 🙏

Merhaba bende uzun yıllardır pkosluyum 35 yaşındayım ve 1,5 yıldır evliyim. Devlet hastahanesinde tüp bebek yapalım normal hamile kalamazsın dediler. Özele gittim 3 ay klomen kullandım ve sonrasında hsg çekti doktorum. 2 3 ay bekleyelim ilaçsız dedi ve hsg den 1,5 ay sonra hamile kaldım. Pkos bizden korksun biz ondan değil. Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin her şey zamanını bekler sakın umudunuzu kaybetmeyin

X