plasenta akreata geçirip 2. doğumunu yapanlar?

sekerzadem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
319
220
Merhaba konumun yeri burası değil biliyorum lütfen kaldırılmasın çünkü diğer Formlar da bir cevap alamadım:KK43:

Plasenta akreta gebelikte bebeğin eşinin rahime yapışık veya gömülü olması buda doğum sırasında aannede çok büyük ölümcül kanamalar yapiyor ve rahim alınmazsa kanama durdurulamiyor.

Benim sorunum ilk hamileligimde plasenta akreata gecirdim ve cok zor bir ameliyatan sonra rahim alınmadan kurtuldum merak ettiğim ilk hamileliginde böyle bir sıkıntı yaşayıp 2. Hamileligini normal gecirenler var mı ?? Veya başına böyle bir şey gelenler 2.hamileliginizde ne gibi tedbirler aldınız??

Merhaba konumun yeri burası değil biliyorum lütfen kaldırılmasın çünkü diğer Formlar da bir cevap alamadım:KK43:

Plasenta akreta gebelikte bebeğin eşinin rahime yapışık veya gömülü olması buda doğum sırasında aannede çok büyük ölümcül kanamalar yapiyor ve rahim alınmazsa kanama durdurulamiyor.

Benim sorunum ilk hamileligimde plasenta akreata gecirdim ve cok zor bir ameliyatan sonra rahim alınmadan kurtuldum merak ettiğim ilk hamileliginde böyle bir sıkıntı yaşayıp 2. Hamileligini normal gecirenler var mı ?? Veya başına böyle bir şey gelenler 2.hamileliginizde ne gibi tedbirler aldınız??
Bilgim yok ne yazikki belki olmaz sıkma canını dış gebelik yaşayıp rahimi alınan tüpleri falan...var mesela bende iki kez ciddi dış gebelik geçirdim iki sağlıklı çocuğum var bence yaşama ihtimalin olabilir ama kesi degilgir inşallah 💓

Ikinci gebelikte ayni durum olacak diye bir sey yok. Ama zor bir dogum gecirmissiniz korkmaniz cok normal. Doktorunuza bi danisip ona gore hareket edin

Kendim değil ama çok yakın arkadaşım 2. Bebeğinde yaşadı ve gebeliği sonlandı. Ondan bir sene sonra hamile kaldı kazara. Şimdi kızı 1,5 yaşında

X