Polikistik Over 5 Yıl sonra Hamile Kaldım Doğal Yol ile

Drdr17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2019
866
557
Selam kızlar, çok uzatmadan bebekliğimden başlamadan nasıl doğal yöntem ile hamile kaldığımı anlatıcam. Burda bilen çok kişi var beni . Uzun zamandır yokttum.
Tipik ergenliğimde öğrendim pko oldugumu regli düzensizliği Tarusal vs kullanmadan asla regli olamıyordum. Ama hiç bir zaman d. Kontrol hapı kullanamadım benım eksim bu oldu bence kullansaydım belkı yumurta tembelliğim olmicaktı .
Yumurtalarım gelişmiyor du . Kullanmadığım iğne ilaç tedavi vs kalmayınca . 6 yıllık evli de olunca doktor artık tüp bebeğe yönlendirdi. Bu arada not olarak söylüyorum ; soğan kürü, bildiğiniz tüm bitki çayları kürü , bildiğiniz tüm ilaçlar , vs aşılama her seyı denedik.
Ve gelelim hamile kalmak için neler yaptım .
Önce saglık ocagında Magnezyum , PLT( kan koyulaşması) vitaminler vs baktım. Benım magnezyum aşşırı düşük çıktı ve pıhtı oranım 420 sınırın az üstü çıktı. Kafamda bişy pilanladım ve onun için çalışmaya başladım.
Amacım büyümeyen yumurtalarımı kan dolaşımını hızlandırırsam büyütmek di.
Öncelikle aldığım ilaçlar ;
D vitamini 10 damla sabah kahvaltıda
Omega 3
Magnezyum yatmadan
Corasprin tok karnına
Folik asit
Sabah erken saatte tempolu yürümeye başladım . Sonra zaten enerji patlaması her yere yürümek istiyorsunuz. Yürürken arada ellerimi sag sol kasıklarımla hafif masaj yaptım kan dolaşımı olsun diye . Sonra olivasyon günlerini ve özellikle 20/21/22. Günü değerlendirdim ve kendi kendime regli olamayan ben o ay regli oldum. Regli oldum felaket söküldü .. ama ağrı olmadı regli olmama ragmen hiç yürümeyi bırakmadım. Dikkat ettiklerim de , Tavuk ekmek yemedım . Kuru dut arada bi avuk, çilek çok yemiştim , Arada kahvaltıda ananas yedim . Ve 2. Reglim gecikti test yaptım ve hamile oldugumu öğrendim. Yani sadece kkı ayda hamile kaldım. Şuan 6. Ayım ve bi oğlum olcak allah nasip ederse . Umarım bu yazdığımı dener ve birilerine vesile olurum.

Adınıza çok sevindim Allah sağ salim kucağınıza almayı da nasıp etsin.. darısı ben ve benim gibi evlat sahibi olmaya uğraşan herkese inşallah 🙏🏻

X