Polikistik over tedavisi

altnylz626

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2023
4
1
25
Arkadaşlar 24 yaşında nişanlıyım polikisitik overım adet düzensizliği yaşıyorum önceden doğum kontrol hapı kullanıyordum artık bıraktım sizin önerileriniz nelerdir inofolic combi adet düzenlermi bazı doktorlar önermişler

Arkadaşlar 24 yaşında nişanlıyım polikisitik overım adet düzensizliği yaşıyorum önceden doğum kontrol hapı kullanıyordum artık bıraktım sizin önerileriniz nelerdir inofolic combi adet düzenlermi bazı doktorlar önermişler
Canım merhaba bende 24 yaşındayım pco yum adet düzensizliğim olduğumdan beri hep var ya adet söktürücü yada doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kalıyorum inofolic combi adet düzenlemez o folik asit vitamini maalesef eğer ki çocuk istiyorsan tahlillerini düzenli yaptır ve tedavine başla

Canım merhaba bende 24 yaşındayım pco yum adet düzensizliğim olduğumdan beri hep var ya adet söktürücü yada doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kalıyorum inofolic combi adet düzenlemez o folik asit vitamini maalesef eğer ki çocuk istiyorsan tahlillerini düzenli yaptır ve tedavine başla
Hangi hapı kullanıyorsun peki

Bide siz evli misinz acaba

merhabalar bende pcos luyum. Bu teşhis bana lisedeyken konmuştu o zaman fazla kilom vardı, diyetisyene gidip egzersizle beraber fazla kilomu verdim ve adetlerim düzene girmişti günü gününe oluyordum. 2 buçuk yıl önce evlendim ve evlendikten sonra malesef 10 kilo aldım zaten pcoslu olduğumuz için su içsek yarıyor bu sebeple yine adet düzensizliği yaşamaya başladım 😞 meğer pcos prolaktin hormonunda da dengesizlik yapıyormuş benim prolaktin hormonum arttığı için yumurtlamam olmuyordu, doktora gittim ilaç verdi ve geçtiğimiz nisan ayında ilk hamileliğimin müjdesini almıştım ama dış gebelik olduğu için malesef ameliyatla alındı. 3 ay korunduktan sonra tekrar gebelik düşündüğüm için hormon tahlili yaptırdım, prolaktinim yine yüksek çıktı. Ben de pcos un etkilerini azaltmak hatta hayatımdan tamamen defetmek için araştırmaya başladım. Sizinle tecrübelerimi paylaşmak isterim :
Öncelikle fazla kilonuz varsa ne yapın edin ve mutlaka vermeye çalışın en önemlisi bu. Sevdiğiniz bir egzersizi hayatınıza dahil edin yürüyüş bile olur. Market sütünü ve bununla yapılan her şeyi hayatınızdan çıkarın, gluteni kesebildiğiniz kadar kesin. Zencefil ve zerdeçalı öğünlerinize bir şekilde ekleyin. Yeşil yapraklı sebzeler karnabahar brokoli ve mor renkli besinleri tüketin. Bir de ben bazı takviyeler kullanmaya başladım araştırmalarım sonucu, inofolic combi yi doktorum önerdi zaten onu kullanıyorum, omega 3, çinko ve d3k2 alıyorum her gün yeterli dozda. Bir de hayıt tohumu ve aslan pençesini çok duymuştum pcos hastaları için biçilmiş kaftan diyorlar. İtimat bitkiselin hayıt tohumu sıvı ekstraktı var onu kullanmaya başladım. Biraz uzun oldu kusura bakmayın, bu pcos baya nazlı bir hastalık mutlaka bir şeyler yapmak çabalamak gerekiyor. İnşallah maddi manevi tüm çabalarımızın karşılığını alırız 🤲🏻

Teşekkür ederim aslında bu bir hastalık değil bi sendrom bu h bilmek de lazım bende de gençliğimden beri var ama eminimki kısa sürede çocuk sahibi olacaksınız çünkü bizde normal kişilerden bile fazla yumurta hücrelerimiz var :) Allahım her şeyin en hayırlısını nasip etsin

Teşekkür ederim aslında bu bir hastalık değil bi sendrom bu h bilmek de lazım bende de gençliğimden beri var ama eminimki kısa sürede çocuk sahibi olacaksınız çünkü bizde normal kişilerden bile fazla yumurta hücrelerimiz var :) Allahım her şeyin en hayırlısını nasip etsin
Evet çok doğru dediniz hastalık değil aslında, bununla yaşamayı öğrenmemiz lazım😇 çok teşekkür ederim Rabbim bana da isteyen herkese de hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah 💟

X