Polikistik Over ve aşılama iptali

cerenc1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2023
62
3
28
Kızlar iki kere sadece hap tedavisi ve devamında rahim filmi çekildim. Bu filmden sonra sol tüpün tıkalı olduğu anlaşıldı. Devamında gonal F ve Fema ra hapını birlikte kullandım doktor tavsiyesiyle. Nihayetinde 12’den fazla yumurtam oluştuğu için aşılama iptal edildi. Polikistik over hastası olduğum için aşılama iptal edildikten sonra yalnızca bir kez adet oldum ve bu ay adetim yaklaşık 13 gün gecikti kan testinde ise sonuç negatif çıktı. 0, 66 . Moralman bitmiş durumdayım belki biri içimi ferahlatacak bir şey söyler diye buradayım.. Yardımınıza ihtiyacım var

Kızlar iki kere sadece hap tedavisi ve devamında rahim filmi çekildim. Bu filmden sonra sol tüpün tıkalı olduğu anlaşıldı. Devamında gonal F ve Fema ra hapını birlikte kullandım doktor tavsiyesiyle. Nihayetinde 12’den fazla yumurtam oluştuğu için aşılama iptal edildi. Polikistik over hastası olduğum için aşılama iptal edildikten sonra yalnızca bir kez adet oldum ve bu ay adetim yaklaşık 13 gün gecikti kan testinde ise sonuç negatif çıktı. 0, 66 . Moralman bitmiş durumdayım belki biri içimi ferahlatacak bir şey söyler diye buradayım.. Yardımınıza ihtiyacım var
Merhaba , öncelikle moralinizi bozmayın bende de var o pko dan .. 3 çatlatma ve 8-9 ay Klomen ve femara tedavilerinden geçtim. Tüplerin tıkanması adete Engel değil o yüzden çoğu kadın tikalı olduğunu anlamıyo bile. İkincisi o yumurtaları hepsi öyle kalmıyor özellikle Klomen kullandıysan birden gürleşiyor hepsi sonra sönüyor ve 1-2 tane kalıyor yumurta büyük olan ve onlarda kalitesiz oluyor ya kimyasal gebeliğe dönüyor ya dış gebeliğe oda yumurtanın sağlıksız olduğundan kaynaklı.

Lütfen İnositol takviyesi , omega3 ve d, vitamini kullan bedenini destekle doğurganlık için. İptal için de üzme kendini doktorlar kimyasal yada dış gebeliği önlemek adına iyiliğine yapıyo bunları. Ama şöyle bir şansımız var tüp bebekte ilk deneme polikistik over de yüzde 70 oran veriyo doktorlar. Çünkü çok yumurtamız var 🥰🫶🏼 ayrıca stress yaptıkça adetin daha da gecikecek kendini rahat bırak sıkma artık olan oldu .. rahim filminde tüplerin açıldıysa doğal yolla bile gebe kalabilirsin hiç adet görmeyip yumurtlayıp hamile kalanları duydum ben umutsuz hayalsiz insan yaşayamaz pes etmek yok sadece iki kere de böyle olursan tüp bebekte ne yapacaksın canım ? Bu süreçler böyle ve yipratıcı bunlara alıştır kendini inşallah gerek kalmaz ama dayanıklı ve pozitif ol ki mucizen sana gelsin 🙏🏼☘️

X