Polikistik over ve hemen hamile kalma

yarimoykuler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
39
31
25
İyi akşamlar ben Aralık ayında 17 haftalık düşük yaptım . doktor kontrolüne gittim herşey normal dendi fakat polikistik over var sende dendi sasrdim .Evlendim adetim düzensizliğim hiç olmadı her ay vaktinde adet gördüm 3 ay sorna hamile kalmışim adet duzensizligi olmadan böyle hemen hamile kalıp polikistik over olan var mı ?
Ben polikistik over zor hamile kalıyor diye biliyorum ama şuan bana bu tanı konuldu diye morelim çok bozuldu yeni bı bebis istiyoruz cunki olmucak diye çok korkuyorum 😪

İyi akşamlar ben Aralık ayında 17 haftalık düşük yaptım . doktor kontrolüne gittim herşey normal dendi fakat polikistik over var sende dendi sasrdim .Evlendim adetim düzensizliğim hiç olmadı her ay vaktinde adet gördüm 3 ay sorna hamile kalmışim adet duzensizligi olmadan böyle hemen hamile kalıp polikistik over olan var mı ?
Ben polikistik over zor hamile kalıyor diye biliyorum ama şuan bana bu tanı konuldu diye morelim çok bozuldu yeni bı bebis istiyoruz cunki olmucak diye çok korkuyorum 😪
Doktor bırde hamile kalmanda problem yok dedi o zman polikistik over ne kaf karisti çok üzgünüm

Bende pcosluyum 1 yıldır çocuk istiyoruz olmuyor 6 klomen tedavim oldu ama sonuç aynı olmadı
Rabbim nasip etsin ne diyelim hayırlısı

Ben varım polikistik olmama rağmen korunmasız ilişkide ilk ay kalmıştım ama kaybettim 5 haftalıkken.. 🙏🏻 Pco gebeliğe engel değil önemli olan yumurtlamayı yakalamak

Bana da pcos olma ihtimalin yüksek denildi ama tahlillerden sonra belli olacakmış şuan net değil. Benimde adetim gayet düzenlidir, yumurtalamam her ay oluyor ( bunu kitlerle takip ediyorum), kilolu değilim ve 2.5 yılda 3 kez hamile kaldım ama her üçü de düşükle sonuçlandı. Pcos düşüğe neden olur mu bilmiyorum ama hamile kalmaya engel değil diyor dr.lar

Bana da pcos olma ihtimalin yüksek denildi ama tahlillerden sonra belli olacakmış şuan net değil. Benimde adetim gayet düzenlidir, yumurtalamam her ay oluyor ( bunu kitlerle takip ediyorum), kilolu değilim ve 2.5 yılda 3 kez hamile kaldım ama her üçü de düşükle sonuçlandı. Pcos düşüğe neden olur mu bilmiyorum ama hamile kalmaya engel değil diyor dr.lar
Tanidigiminda sürekli düşük dış gebelik falan oluyordu kan sulandırıcı kullanıyor tutundu sonra baktirdinizmi

Genetik bölümünde incelenmesi gerekir düşük nedeni polikisti overe bağlamamak gerekir. Bende de var düşüğüm oldu kan pıhtılaşması çıktı kan sulandırıcı kullanmaya başladım doğuma kadar. Her polikistik overli kadının cocuğu zor olur diye bir şey yok bu sendromun çeşitleri var multi kistik vs. yumurta boyları genellikle küçük olup gelişmeyenler de cocuk olmuyor sizin hamile kalma sorununuz yokmuş anladığım kadarıyla endişe etmeyin bu sonradan ortaya çıkan bir durum değil saç renginiz gibi zaten vücudunuz da olan birşey

Bende polisikistik överim ve neredeyse adet hiç olmam ama kendiliğinden hamile kaldım düşük yaptım ama kalınıyor yani

X