Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Polikistik over ve sac dökülmesi :( (fotografli)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Deryya24

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
501
125
31
Merhaba hanimlar. Ben uzun suredir sac dokulmesiyle mucadele ediyorum. Tuylenme sikayetiyle 3 sene once doktora gittim ve pco hastaligina sahip oldugumu ogrendim. 3 sene yasmin ictim. Zamanla sac dokulmem basladi. Yasmin icerken basladi yani. Saclarim onceden boyaliydi boyamayi bıraktım boyarken hic dokulmezdi :KK43: neyse baktim olmayacak doktora gittim inanin gitmedigim doktor kalmadi. Fakat hic biri ciddiye almadi. Kadin dogumcular pco sac dokmez bile dedi bazisi doker ama donemsel doker zamanla durur dedi. Cildiyeciler klasik sampuan icine vitamin ampulleri onerdi. Kullanmadigim sampuan ilac kalmadi yok bi kere durmadi dökülme. Her banyom iskence gibi, gun icinde elimi ne zmn sacima atsam 3 4 tel sac geliyor. Sac diplerim gür dursa bile uclar az ve cansiz duruyor. Hic bi sekilde yipranmislik yok yani boyali yerleri hep kestirdim tamamen kendi doğal sacim suan. Ona ragmen cansiz. Priorin iciyorum. Ayrica d vitamini, b12,folik asit gibi vitaminlar aliyorum. Demirim normaldi hep fakat ferritinin 2lere bile düştüğü oldu. Ozel sampuanlar kullandim dhtyi baskilayici sampuanlar aldim acaba bu mu sebep oluyor diye Ama acikcasi sebep olanin tamamen pco olduğunu düşünüyorum. Hormonlar duzene girse dahi bu hastalik sac döküyor :KK43: ne yapacagimi sasirdim yasim 25 hayata küstüm resmen. Bu gidisle zamanla acilmalar baslayacak hatta tam ön çizgiden acilmalar basladi :KK43: prp mezoterapi gibi bakimlar duydum fakat oldukça maliyetli zaten kalici da degilmis tedavi bittikten sonra arada giderek uygulamalara devam etmek lazimmis. Caresizligi hic bu kadar hissetmemistim. Ne lanet bi hastalikmis. Kadin oldugumuzu unutturacak neredeyse. Bi tedavisinin olmamasi buyuk haksızlık. Artik normal her kadin gibi yasamak istiyorum ya :KK43: bu hastalik yüzünden sac dökülmesi yasayip sonuc alan varsa bi yazsin biseyler yapmazsam sacsiz kalicam. Hatta bi kac fotografimida atayim on taraftan acilmalari görün flasli cektim belli olsun diye 20181126_131419-1.jpg 20181126_131429-1.jpg 20181125_231010-1.jpg 20181126_131419-1.jpg

Eklentiler

• 20181126_131412-1.jpg
    20181126_131412-1.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 179
Bendede pco var, saclarim 3 senedir Cok dökülüyor bir caresini bulamadim hala durduramadim inceliyor acilmalar var önde Cok belirginlesdi. Sizde daha yeni baslamis. Bütün hormon ve vitaminlerim iyi cikdi simdide aileden gelen genetik diyorlar. Sizin ailenizde varmi baba anne, Dede mesela ondanda olabilirmis. Bir care bulamadim bende Cok üzgünüm. Bende Cok korkuyorum.

Bendede pco var, saclarim 3 senedir Cok dökülüyor bir caresini bulamadim hala durduramadim inceliyor acilmalar var önde Cok belirginlesdi. Sizde daha yeni baslamis. Bütün hormon ve vitaminlerim iyi cikdi simdide aileden gelen genetik diyorlar. Sizin ailenizde varmi baba anne, Dede mesela ondanda olabilirmis. Bir care bulamadim bende Cok üzgünüm. Bende Cok korkuyorum.
Valla yeni degil kac senedir çekiyorum :KK43: annemin iyidir fakat babamin dokulmus durumda. Ama herkeste bir olmuyor ki mesela kuzenimin saçları gurdur ama annesinin babasinin dokulme sorunu var. Onlarin geni niye boyle :KK43: biz niye boyle sanssiziz. Siz hic ilac tedavisi gördünüz mü? Dogum kontrol hapi falan?

Benim dahada kötü duruyor bence sizde daha pek birsey belli degil. Dogum kontrol hapini alirken dökülme basladi zaten. Bir care yok bulamadim. Sizde incelme varmi sac tellerinizde?

Canım benim de dökülmemesi dönem.donem çok oluyor. Biyoblas şampuan bana çok iyi geliyormuş her markette var nerdeyse.

Bu arada pko hastasıyım Yasmin kullanıyorum ama dökülmesi hayatımdaki yaşadığım depresif dönemlerle ilgili

biyoblas sampuanini denedinizmi? Ben almanyadayim sampuani hemen bulamam. Cok seyler denedim bir türlü gecmedi. Sampuanda fayda etmez.

Benim dahada kötü duruyor bence sizde daha pek birsey belli degil. Dogum kontrol hapini alirken dökülme basladi zaten. Bir care yok bulamadim. Sizde incelme varmi sac tellerinizde?
Benimde yasmjn icerken basladi. O yuzden hormonal degildir diyor doktorlar. Hos zaten ondan once yani yasmine baslamadan once sac dokebilecek hormonlarda problemim yoktu ama yinede bu hastalik sebep oluyor gibi geliyor bana. Ya da bu hastalikla birlikte stres eklenince tetikliyor bilmiyorum. Sac tellerimde incelme yok aksine daha da kalinlasti saclarim baya ince telliydi benim eskiden suan kalin ama dökülüyor iste. Sizin kilomuz falan nasil? Bu hastalikta kilo onemliymis ya

Canım benim de dökülmemesi dönem.donem çok oluyor. Biyoblas şampuan bana çok iyi geliyormuş her markette var nerdeyse.

Bu arada pko hastasıyım Yasmin kullanıyorum ama dökülmesi hayatımdaki yaşadığım depresif dönemlerle ilgili
Valla vichy bioxin tto thermal dermoskin tresan dogal sabunlar bebek sampuanlari hepsini denedim faydasi olmadi. Daha da vardir ama isimlerini unuttum :) ama bioblas cok eskiden kullanmistim dokulmem sorunum olmadigi zamanlarda sonra bidaha denemedim. Siz memnun mu kaldınız?

Valla vichy bioxin tto thermal dermoskin tresan dogal sabunlar bebek sampuanlari hepsini denedim faydasi olmadi. Daha da vardir ama isimlerini unuttum :) ama bioblas cok eskiden kullanmistim dokulmem sorunum olmadigi zamanlarda sonra bidaha denemedim. Siz memnun mu kaldınız?
Ben 8 yıldır donem.donem.her dökülme.sorunum olduğunda kullanmaya başladım. 1 kutu kullanıp bıraktım ve çok.memnum.kaldim. 2-3 yıkama.sonrasi dökülme.duruyor ama ben şampuan birltirene kadar kullandım.hep.

Canim saclarin gayet iyi görunuyor diplerde acilma falan göremedim ben inanki stres daha cok döküyo.benim tavsiyem bitkisel sampuanlar kullan benim cok isime yariyor.

Ben 8 yıldır donem.donem.her dökülme.sorunum olduğunda kullanmaya başladım. 1 kutu kullanıp bıraktım ve çok.memnum.kaldim. 2-3 yıkama.sonrasi dökülme.duruyor ama ben şampuan birltirene kadar kullandım.hep.
Deneyeyim belki faydasi olur. Cok dökülüyor ya bunca zaman nasil kel kalmadim hayret ediyorum. Yeni saclar çıkıyor ama uzadikca uclar azaliyor cilizlasiyor. Suan priorin iciyorum. Arti olarak cinko b12 folik asit falan alıyorum. Yok hala ayni. Psikolojim bozuldu yemin ederim. Dahiliyeye gideyim diyorum çünkü kadin dogum cildiye falan belirli seyler üzerinde duruyor belki dahiliye farkli testler yapar :KK43:

Canim saclarin gayet iyi görunuyor diplerde acilma falan göremedim ben inanki stres daha cok döküyo.benim tavsiyem bitkisel sampuanlar kullan benim cok isime yariyor.
Ya bende acilma yok diyordum prp uygulamasi icin bi bayana yazdim fotografimi attim evet acilma var baya dedi. Moralim bozuldu :KK43:

Onlar her zaman öyle der canim para kazanmak icin.inanki gayet iyi saclarin
Ama neden bu kadar dökülüyor ki. Boyle sey gibi dipler cikiyor dip taraflarim gür ama uclar azıcık boyle, seyrek.. tokayla baglasam kayar gider oyle ince kaldi :KK43: sac tellerim iyi ama yani incelme yok. Bi de sac diplerim asiri kepekli. Kasinti falan yok sadece kepek var. Hatta geçen eczanede diplere bakildi. Kadin dedi sac koklerini göremiyorum. Hatta anneminkine de bakti onunkiler görülüyor bak dedi bana boyle olmalı seninde. Bi sampuan onerdi aldim fakat dokulmeye faydasi olmadi henuz. Bu sac diplerini nasil arindiracagim ben :KK43:

X