POLİKİSTİK OVER VE VÜCUTTA TÜYLENME (SONUCA ULAŞANLAR YARDIMMM??)

bsr0745

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2016
165
227
Merhaba arkadaşlar,sırf bu konu için üye oldum çok çok fazla bu konu hakkında iletiler yazılmış fakat sonucunu yazanına pek rastlamadım. Ben 20 yaşındayım ve bekarım. 15-16 yaşımdan beri polikistik over ile yaşıyorum. ilk önce adetlerim tamamiyle kesildi ve çene ve boynumda az az tüylenmelerim oldu. o sırada gittiğim cildiye doktorum hormonal test ve ultrasona girmem gerektiğini bu tüyleirn normal olmadığını söyledi. hormon testlerim normal çıktı fakat sağ yumurtalığımda yaklaşık 3 cm büyüklüğünde kistim ortaya çıktı. Yumurtalığımın uzağında olduğunu herhangi bi sorun teşkil etmediğini söylediler. Kadın doğum uzmanım bana diane 35 ilacını verdi o meşhur hap. kullandım ve o şekilde adet görmeye başladım. 1 yıl boyunca kullandım sadece adetimi düzenledi kistim ve tüylerim geçmedi. doktorum çıkan tüylerin ancak lazerle geçeceğini kistinde kaybolmasada bi tehlike arzetmediğini ameliyatın gerekli olmadığını söyledi. yüzümdeki tüyler için cildiye doktorum(aynı zamanda lazer epilasyon uzamanıydı) lazer uygulandı. yüzümdeki tüyler ayva tüyünden halliceydi. ama şuanda erkek sakalından farkı yok. çook sert çook kalın ve siyahlar. lazerle böyle bi sonuç alınınca direk bıraktım 2 yıldır sir vs şeklinde alıyorum ama bıktımmm. kistimi sürekli kontrol ettiriyorum 5 cm kadar büyüdüğü oldu ama şuan tekrar 3.5 cm ufaldı. tüyler yüzümde tüy değil artık sakal şeklinde duruyor. göbek deliğimin altında ve göğüs uçlarımda da çıktılar. düzgünce lazer yaptırmak istiyorum ama sürekli hormon testlerim normal çıkıyor. lazer yapan kiminle konuştuysam ilaç tedavisiz kist yok olmadan tüylerden kurtulamayacağımı söylüyor. ne yapacağımı şaşırdım. bunlara benzer şeyler yaşayanlar oldu mu ne yaptınız sonuca ulaştınız mmı ?? :KK43: :110:

bende de var polip...bildiğim tek şey haplarla geçmiyor bırakınca yine aynı.. soğan kürü deneyenler çok bende denedm 5 gün gecikmelide olsa oldu daha il denememdi ama 3-5 gün içebildim onuda.. bu ay 15 gün denicem bırakmadan bakalım sonuc alabilecekmiyim birde bunu dene istersen

bende de var polip...bildiğim tek şey haplarla geçmiyor bırakınca yine aynı.. soğan kürü deneyenler çok bende denedm 5 gün gecikmelide olsa oldu daha il denememdi ama 3-5 gün içebildim onuda.. bu ay 15 gün denicem bırakmadan bakalım sonuc alabilecekmiyim birde bunu dene istersen

Yazmayı unutmuşum bende denemiştim bir ay kadar sonra bırakmıştım tadından dolayı haplarla geçer sanmıştım. İki tanıdığım o şekilde geçirdi kistlerini bende başlıycam başka çare kalmadı..

Yazmayı unutmuşum bende denemiştim bir ay kadar sonra bırakmıştım tadından dolayı haplarla geçer sanmıştım. İki tanıdığım o şekilde geçirdi kistlerini bende başlıycam başka çare kalmadı..

malesef tadına bende alışamıyorum 4-5 günden sonra eziyet gibi geliyor ama mecbur...

Bayanlar merhaba. Bende de aşırı tüylenme problemi var. Çenemde, bıyık bölgesinde, göbeğimin etrafında ve meme uçlarımda. Bununla ilgili özel bir hastaneye başvurdum ve doktorum bir sürü test yaptı. Bende de polikistik over olduğu tespit edildi. Bana vermiş olduğu ilaç ise Aldactone 100 mg. Normalde bu ilacın idrar söktürücü olarak kullanıldığını fakat kıllanma sorununda da etkili olduğunu söyledi. Uzun zamandır kullanmama rağmen pek bir etkisini göremedim. Şunu da belirtmek isterim ki benim de kıllanma tipi aşırı sert ve kalın. Bıyık bölgesi hariç diğer tüm bölgelerim bu şekilde. Artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Bayanlar merhaba. Bende de aşırı tüylenme problemi var. Çenemde, bıyık bölgesinde, göbeğimin etrafında ve meme uçlarımda. Bununla ilgili özel bir hastaneye başvurdum ve doktorum bir sürü test yaptı. Bende de polikistik over olduğu tespit edildi. Bana vermiş olduğu ilaç ise Aldactone 100 mg. Normalde bu ilacın idrar söktürücü olarak kullanıldığını fakat kıllanma sorununda da etkili olduğunu söyledi. Uzun zamandır kullanmama rağmen pek bir etkisini göremedim. Şunu da belirtmek isterim ki benim de kıllanma tipi aşırı sert ve kalın. Bıyık bölgesi hariç diğer tüm bölgelerim bu şekilde. Artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
ben aslan pençesi sipariş ettim gelsin kullanmaya başlayayım olumlu sonuç alırsam sana mutlaka yazarım.

Bende de oldum olası kıllanma çok fazla. Yüzümde de dediginiz gibi sakalimsi cok kil var yanaklarim ve boynumda cok yogun. Karin bolgemin tamamini artik agdayla almaya basladim. Yuzumu hic soylememe gerek yok 4 senedir aliyorum. Fakat bizim aile genel olarak boyle. Kucukken hormon testi yaptirmistim seninki genetik demislerdi. 21 yasinda bekarim. 3 senedir bende de kist vardi en son 6.5 cm e ulasmisti ben de sogan kuru yapayim dedim ama cok pisman oldum. Kur yaptigim ay 3.5 cm lik baska bir kist daha cikti benim baska hastaliklarim da var bende ters bi etki mi yapti bilmiorum. Oteki var olan kistim de cok hizli bi sekilde 7.5-8 cm e ulasti. Sonuc olarak 2 hafta acik ameliyat oldum patlamak uzereydiler. (Kurlerden hemen 2 ay sonra) Fakat benim de kafama takilan su, ameliyattan bikac hafta once doktorum AMH testi istemisti ve normal degerlerin 2-3 kat yuksek bi deger cikti. Doktor da su an bi sorun yok yumurtalik rezervin gayet iyi zaten bu kadar yuksek degerler polikistik over dir sende de polikistik over tipi var zaten dedi (biraz utanc verici) fakat onceligimiz acik ameliyatim oldgndan konu ustunde durmadi hic. Ama yine de her gecen yil rezervimin hizla dusecegini olabildigince erken evlenmemi uzerine basarak soyledi. Ameliyat asamalarindan bahsetti. Ben de simdi kafama takmaya basladim acaba genetik mi yoksa boyle bi hastaligim mi var esktradan diye.. kontrole gittgmde konusacagim. Sanirim hamile kalmayi da bayagi zorlastiriyormus. Su aralar polikistik over i arastiriyorm umarm herkes sagligina kavusur cok zor bu hastaliklr :KK43:

Herkese merhabaaaa :) Bu konuyu açarken öyle ümitsiz öyle sinirli kendinden bedeninden yüzünden mutsuz yüzündeki tüy demiyorum "sakallarından" mutsuz biriydim ki hatta kadın bile diyemez bir haldeydim. Bu kıllar beni çok etkilemişti. sitede okumadığım mesaj kalmamıştı. Hiç sonuca ulaşan Mutlu olan birilerini görmemiştim. Öncelikle bu konuyu açtıktan 1 ay sonra memleketime döndüğümde öncelikle bu yolculuğa başlamadan önce hormon testlerimi defalarca yaptırmama rağmen "bu kez son herşeye sil baştan başlıyorum" dediğim için sağlam bir doktora yaptırdım. Erkeklik hormonum da böbrek üstü bezlerimde diğer hormonlarımda gayet iyi çıktı. Sadece insülin değerlerim yüksekti. Endokrin uzmanı üzerinde durulacak kadar tehlike bişey olmadığını hormonal olarak gayet sağlıklı bir bayan olduğumu söyledi :KK9: yüzümdeki,göğüs uçlarım ve kasığımda ki tüylerin lazer ile geçiceğini söyledi. (Zaten ben lazerle ayva tüyüyken sakala sahip olmuştum napcam böyle diye düşündüm yine bi ümitsizlik) endokrin kısmını atlatınca lazerden önce kadın doğum uzmanına gittim. Ultrasondan 4 yıldır orada duran kistime yine baktık. Bana bu kistimin hiiiççç bir etkisi olmadığını sokaktan rastgele bayanlar getirsek dönem dönem her bayanın yaşayacağı bir durum olduğunu söyledi. Senin sorunun polikistik over yani yumurtalığının ürettiği kötü hormonlar. Senin bu durumdan en az etkilenmen için zayıflaman gerek (1.65 boy a 68 kgyim göbek var :) ) sen her kilo aldığında vücuduna giren iyi hormon 3ken çıkan kötü hormonlarda 3 sen kilo alıp vücudun genişlediğinde vücuduna giren iyi hormon 5 ise kötü hormonda 5 olacak. Yani senin kesinlikle zayıflaman gerekiyor Dedi. Ama tartıda zayıflamaktan bahsetmiyorum,aynı kiloda da kalsan vücudunun yağ kütlesini azaltıp kas kütlesini arttırmalısın. Bu iş yürüyerekte olmaz bir spor salonuna gidip "benim bel,kalça,bacak bölgelerimi kuvvetlendirmem gerek ve göbek yağlarımıda kasa dönüştürmem gerek" de personal trainerrlarla çalış sporu hayatına kat. Sen spor yaptıkça beden olarak daraltıkça tüylerin zayıflayacak ve dökülmeye başlayacak,saçlarının dökülmesi kesilecek(saçlarımın döküldüğünü söylemeyi unuttuğum halde söyleyince şok olmuştum) Dedi. Gayet sağlıklı bir bayansın,çocuk yapmak için hiçbir engelin yok ileride çocuk sahibi olabilirsin ancak "eğer kilo almaya devam edersen her kilon çocuk yapmanı güçleştirecektir. Ama kesinlikle çocuk sahibi olmayacaksın demiyorum zorlaşacak diyorum. Tüp bebek vs yöntemlerini denemek zorunda kalabilirsin." Dedi. Ve beslenme tarzın protein ağırlıklı olmalı işlenmiş gıdaları hayatından çıkarmalısın. Cips çikolata fast foodtan uzak durmalısın. Böyle yaşadığın sürece bu hastalık kaybolup gidecek Dedi. Ordan sonra yüzüme lazer yaptırdım. Lazer yapan doktor yüzümü görünce baya üzüldü düşünün halimi :KK43: basit bi güzellik salonuna da gitmedim tanınan bir estetik doktoruna gittim. Bana yanlış lazer makinesi kullanıldığını ve benimde üzerine Sir yaptığım için bu duruma getirdiğimi söyledi hemen ardından ilk Seansıma girdim çoğu o an döküldü. Kökleri çok kuvvetli olanlar duruyordur gün gün krem sürerken dökülüp elime geldiler. 15 gün sonra kontrole gittim ve bir daha lazer oldum o Zaman sadece 4 5 tane kuvvetli kılım dökülmemişti. Bidaha çıkınca gelmemi söyledi. 3 haftadır çıkan eden yok :-) deli mutluyuuuummm 3 hafta sonra memleketimden ayrılıyorum ayrılmadan önce çıksa da çıkmasa da o Zaman gidicem. Sporada başlıyorum. Tüylerim bu kadar spor diyet vs tam anlamıyla başlamamama rağmen resmen haftalardır çıkmıyorrrr :21: bu kadarmıydı bunun için mi çile çektim dedim. Sirle alırken 1 haftayı bulmadan çıkıyordu kendileri. Sadece saç ve göbek sorunum kaldı o da benim elimde :) ha birde unuttum kadın doğum uzmanım şeker yüksekliğim için matofin 500 mg verdi sabah akşam onu içiyorum. 1 yıl boyunca bunu içmelisin 1 yıl sonra bana geldiğinde fit Mutlu bir bayan görmek istiyorum Dedi :KK28: ümitsizliğe kapılmayın herşey bizim elimizde hayatımızı böyle şekillendirip sporumuzu yaparsak hiç bi sorunumuz kalmayacak diye düşünüyorum. :)

Merhaba arkadaşlar,sırf bu konu için üye oldum çok çok fazla bu konu hakkında iletiler yazılmış fakat sonucunu yazanına pek rastlamadım. Ben 20 yaşındayım ve bekarım. 15-16 yaşımdan beri polikistik over ile yaşıyorum. ilk önce adetlerim tamamiyle kesildi ve çene ve boynumda az az tüylenmelerim oldu. o sırada gittiğim cildiye doktorum hormonal test ve ultrasona girmem gerektiğini bu tüyleirn normal olmadığını söyledi. hormon testlerim normal çıktı fakat sağ yumurtalığımda yaklaşık 3 cm büyüklüğünde kistim ortaya çıktı. Yumurtalığımın uzağında olduğunu herhangi bi sorun teşkil etmediğini söylediler. Kadın doğum uzmanım bana diane 35 ilacını verdi o meşhur hap. kullandım ve o şekilde adet görmeye başladım. 1 yıl boyunca kullandım sadece adetimi düzenledi kistim ve tüylerim geçmedi. doktorum çıkan tüylerin ancak lazerle geçeceğini kistinde kaybolmasada bi tehlike arzetmediğini ameliyatın gerekli olmadığını söyledi. yüzümdeki tüyler için cildiye doktorum(aynı zamanda lazer epilasyon uzamanıydı) lazer uygulandı. yüzümdeki tüyler ayva tüyünden halliceydi. ama şuanda erkek sakalından farkı yok. çook sert çook kalın ve siyahlar. lazerle böyle bi sonuç alınınca direk bıraktım 2 yıldır sir vs şeklinde alıyorum ama bıktımmm. kistimi sürekli kontrol ettiriyorum 5 cm kadar büyüdüğü oldu ama şuan tekrar 3.5 cm ufaldı. tüyler yüzümde tüy değil artık sakal şeklinde duruyor. göbek deliğimin altında ve göğüs uçlarımda da çıktılar. düzgünce lazer yaptırmak istiyorum ama sürekli hormon testlerim normal çıkıyor. lazer yapan kiminle konuştuysam ilaç tedavisiz kist yok olmadan tüylerden kurtulamayacağımı söylüyor. ne yapacağımı şaşırdım. bunlara benzer şeyler yaşayanlar oldu mu ne yaptınız sonuca ulaştınız mmı ?? :KK43: :110:

X