Gebeliğe Hazırlık Polikistik over

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Mre 3

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2021
83
25
26
Merhabalar arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim ben 23 yaşındayım ve 9 aylık evliyim evlendiğimden beri hiç korunmadım ve bebeğim olmuyor diye doktora gittim testler yapıldı eşimde bir problem yok ama bende doktor polikistik gördüğünü söyledi evlendikten sonra adetlerim 5 .6 gün geçmeli oluyırdu doktor adetimin gelmesi için ilk önce tanrusal verdi adetim geldikten sonra 3 gün benden testler istedi adetin 5 günü doktora gittim jinekolojik muaneden sonra yumurta tembelliğim olduğunu ve polikistik over sendromu olduğunu söyledi bunun için bana glifor ve folik asit verdi birde yumurta düzenleyici cloynova adlı ilacı verdi polikistik tedavisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun siz tedaviden kaç ay sonra nasıl gebe kaldınız çok anne olmak istiyorum

Oncelikle sormak istedigim kilo durumun nasil?

Adetiniz zaten oluyormuş ....
Ne alaka tarlusal veriyor
Tarlusal adeti sokulemeyene verilir

Adetiniz zaten oluyormuş ....
Ne alaka tarlusal veriyor
Tarlusal adeti sokulemeyene verilir
Şöyle ki doktora gitmeden olan adetim 20 gün gecikti onu yazmamışım kusura bakmayın gebelik için kan testi ve idrar testi yapıldı sonuç negatif tedavinin başlamasıniçin ilk adetimin gelmesini söyledi o yüzden getirmek için verdi

Mrb cok genc ve yeni evlisin acele etme strese sokma kendini .verdigi takviyelere devam et bakalim yeni baslamissin daha kilo vermeye cakis gibek varsa eritmeye calis. Ilk adrtimden beri pcoluyum 3kere gebe kaldim 2 evladim var. Uzulme kendini bunaltma stres cok kotu etkikiyor

İnanın sizden böyle şeyler duymak bana umut oluyor sitres yapmamaya çalışıyorum ama inanın düşünmemek elde değil böyle küçüklükten beri hep anne olmayı hayal etmişimdir eşimde bende çok istiyoruz allahım inşallah banada nasip eder

Birde siz evlendikten ne kadar süre sonra gebe kaldınız yada bir tedavi gördünüz mü yardımcı olurmusunuz

Eder canim eder daha cok yenisiniz .biliyorum stres olmamak cok zor bende yasadim. Tez canliyim hemen olsun istedim 3ay denedim olmayinca panikledim 1 sene dolmadan tedavi bile baslamiyolar bebek icin. Ben kendinzorumla istegimle tedavi baslattim yumurta gelistirici ilaclar var dr ondan verdi yumurtlama takibi yapti ilk seferde hamile kaldim. Sonra 2.yi istedik direk bem dr a gittim ted baslasin diye yine yumurtlama tedavisi icin ilac yazdi yine ilk seferde hamile kaldim ama bu kimyasal gebelik oldu kanamayla dustu sonra ben korktum cok zor bir surecti ara verdik lh degerimde asiri yuksekti dr dogum komtrol hapi kullanman lazim diyordu yasminnaldim 1 ay ictim cok yan etki yapti biraktim hapi korunmadikda ama aklimdada bebek yok desteksiz hamile kalamam die kafam temiz rahat 1hafta gunum gecti uzuluyorum off yine etkisini gosterdi diye dans egzersiz falan yapiyorum yok gelmiyor adet markette kizima kasiyer senncok tatlisin kardesin varmi die sevdi bana dank etti aaa belkide hamileyimdir diye test aldim eve gittim o kdr umursamaz yaptimki ve kkdr alismisimki tek cizgiye tek cizgiyi goreyimde rahatlayayim sokulsun adetim dedim kafami cevirdim cift cizgi ne kdar sasirdigimi ve mutlu oldugumu tahnin edersinn . Rabbim sana ve tum isteyenlerede nasip etsin . Saglikli beslen egzersiz yap glifor cok iyi gelcek kiloda verdirir gobek yagi olmamasi lazim yumurtlama olmasi icin . Allah bu yolda yardimcin olsun . Cok uzun yazdiiim

Birde siz evlendikten ne kadar süre sonra gebe kaldınız yada bir tedavi gördünüz mü yardımcı olurmusunuz
Bak simdi uyumuyor ablasi 2saattir ugrasiyorum bu oglusla ve insan hepsini unutuyor . Tedavide ilk asama klomen (veya turevleri) + catlatma ignesi veriyorlar . Ben kizimda sadece srephone kullandim ( klomen turevi ) catlatma ignesi vermedi dr cunku 5yumurta buyumustu cogul gebekik olur die hatta iliskiyide yasakladi ama ben dinlemedim dr u =kizim oldu. Kimyasal gebelikle sonuclanan tedavide ise klomen+catlatma ignesi denedik . En sin iste ben 58den 52 kiloya dusmustum kendiliginden gebe kaldim

İnanın allah razı olsun öyle umut oldunuz ki bana allahım banada nasip etsin sizin adınıza çok sevindim gerçekten allahım çok büyük sizin için çok güzel süpriz olmuş

İnanın allah razı olsun öyle umut oldunuz ki bana allahım banada nasip etsin sizin adınıza çok sevindim gerçekten allahım çok büyük sizin için çok güzel süpriz olmuş
Insallah Allah kimsenin kucagini bos birakmasin ☺

Yaaa böyle şeyler duyuyorum ya şu Ramazan mübarek günü nasıl seviniyorum umut oluyor bana allahım bağışlasın çocuklarınızı çok sevindim inanın bana

Peki bişiy sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim evliliğinin kaçıncı ayımda gebe kaldı
4 yıl onlar yurt dışını filan gezdiler
Hemen istemediler
Sonra eşi 6 ay askere gitti derken
5.yilda bebek Planladilar
8-9 ay sonra gebe kaldi

Banada aynisni verdilr bnde 24 yasndaym bnm de pko var ve glifor cok dokandi bana agir geldi baya biseye faydasi yok folikasitinde ole faydasi olmadi bi ton para verdim birde onlara 3 yldr hala ugrasyrm ama olmuyo malesef snra bida gtmedm doktra bi faydasi yok die ozele gdicez bakalim devlet ilgilnmiyo tedavi icin buyuk sehire gidin dio hakkimizda hayrlisi

Bende özel bir hastaneye gittim ama aynı tedavileri verdiler diyorsun bak hekimini iyi seç ve araştır

Pcos da oncelikle asla kilo almamalisin demisti bana doktor. Zaten alinca degeler hemen bozuluyor. Onun disinda inositol icerek takviyeler pcos icin cok faydali. Ben simdi Polysitol kullaniyorum. Ama inofolic’de de var. Bununla beraber mumkun olduğunca yürüyüş vs tarzi spor onemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…