Polikistik overlimiyim?

Sultans0021

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2022
32
12
25
Merhaba arkadaşlar ben bi doktora gittim gebe kalmak istediğim için. .Alttan muayene etti ultrason ile. Baktı yumurtamn bitanesnde ufak tefek kistlerden bahsetti yani toplasan 3 tane küçücük kist gösterdi bana sonra bana polikistik over dedi adetli iken gene gel alttan muayene edip ilaç tedavisine başlayalm dedi . Adetlerim düzenli ve sivilce adete yakin çıkıyor ama tabi tüylenmem var siz olsanız ne düşünürsünüz nasıl bir yol çizmeliym kafam çok karışık

Soğan suyu kürü yap derim
Merhaba arkadaşlar ben bi doktora gittim gebe kalmak istediğim için. .Alttan muayene etti ultrason ile. Baktı yumurtamn bitanesnde ufak tefek kistlerden bahsetti yani toplasan 3 tane küçücük kist gösterdi bana sonra bana polikistik over dedi adetli iken gene gel alttan muayene edip ilaç tedavisine başlayalm dedi . Adetlerim düzenli ve sivilce adete yakin çıkıyor ama tabi tüylenmem var siz olsanız ne düşünürsünüz nasıl bir yol çizmeliym kafam çok karışık

Benimde hafif polikist var. Çok ileri seviye değil. Bu ay öğrendim bu ay hamile kaldım Allah'ın işi. Soğan kürü falan denemeye fırsatım olmadı hamile kalınca. Doğurunca denerim büyük ihtimal çok kadın sonuç almış.

E çağırdıysa git tabiki de neden kafan karışıyo?

Sakin erteleme 3 senedir deniyoruz pko ilerlerse isin zorlasir engel degil fakat zorlastirir gebe kalmayi evlendigmden beri gebelik olmadi kilo aldirir sivilce yapar sac telleri incelir dökülür tüylenme vs yapar tiroidlerine baktir asil prolaktin ve tiroid degerleri engel olur gebelige

Benimde hafif polikist var. Çok ileri seviye değil. Bu ay öğrendim bu ay hamile kaldım Allah'ın işi. Soğan kürü falan denemeye fırsatım olmadı hamile kalınca. Doğurunca denerim büyük ihtimal çok kadın sonuç almış.
Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder inşallah rabbim banada bu duyguyu tattirir inşallah 😊

Hafif vardır. Benimde durumum senin gibi. Reglim düzenli. Gebeliğe engel değil telaş yapacağın bir durum yok. Muhtemelen yumurta durumuna bakacaktır doktorun. Git ihmal etme.

Gideceğim canım sende tüylenme varmi peki
Çene altımda çok hafif var. Kalın değiller. Başka yok canım. Hormonlarımda normal çıktı benim. Ama sağ yumurtamda pkos mevcut. 4 doktorda hafif olduğunu söyledi bana. Ama yinede yumurtlamada kiste döndüğü oluyor. Ve ağrı yapıyor. Ben hayıt macununa başladım. Bu ay yumurtam çatladı kiste dönmeden

Çene altımda çok hafif var. Kalın değiller. Başka yok canım. Hormonlarımda normal çıktı benim. Ama sağ yumurtamda pkos mevcut. 4 doktorda hafif olduğunu söyledi bana. Ama yinede yumurtlamada kiste döndüğü oluyor. Ve ağrı yapıyor. Ben hayıt macununa başladım. Bu ay yumurtam çatladı kiste dönmeden
Ben neler neler tükettm hayıt macunu kuş burnu goji berry arı sütü macunu yaban mersini fln

Sakin erteleme 3 senedir deniyoruz pko ilerlerse isin zorlasir engel degil fakat zorlastirir gebe kalmayi evlendigmden beri gebelik olmadi kilo aldirir sivilce yapar sac telleri incelir dökülür tüylenme vs yapar tiroidlerine baktir asil prolaktin ve tiroid degerleri engel olur gebelige
Baktrdm canım normal çıktı

Maalesef benim çene altimda ve yanaklarmdan çıkıyor hala ağdadan sonra karınca yağı sürüyorm onun sayesnde az hafifledi
Bende de polikistik over varmış çocuk sahibi olmak istiyorum ama yumurtaliklarim üc dört tane olmasi gerekirken birden fazlaymış ondan adet duzensizligi ve adet olunmuyormus ,adet olmadığında birden fazla olan yumurtalıklar kist gibi görünüyor ve buna da polikistik over sendromu diyorlarmış yani adetin kist oluyor toplanıyor orda bende çene altında tek iki kalın tüy çıkıyor ve az az sivilcelenmeler ,saç dökülmesi ve kilo alımı artışı oluyor bunun çözümü var mı iki buçuk yıllık evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum yardımcı olursaniz çok sevinirim 😢

Merhaba arkadaşlar ben bi doktora gittim gebe kalmak istediğim için. .Alttan muayene etti ultrason ile. Baktı yumurtamn bitanesnde ufak tefek kistlerden bahsetti yani toplasan 3 tane küçücük kist gösterdi bana sonra bana polikistik over dedi adetli iken gene gel alttan muayene edip ilaç tedavisine başlayalm dedi . Adetlerim düzenli ve sivilce adete yakin çıkıyor ama tabi tüylenmem var siz olsanız ne düşünürsünüz nasıl bir yol çizmeliym kafam çok karı

Polikistik over belirtileri ;
Bölgesel tüylenme kilo artışı ve adet duzensizligidir bunlar bendede var eğer sizde de hepsi varsa pcos olabilrsiniz

X