Gebeliğe Hazırlık polip hamileliğe engel mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Blackk34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2020
87
61
36
Merhaba,
Polipi varken hamile kalan var mı acaba? Varsa polipinin boyutu neydi ve hamilelikte sorun oldu mu? Dün 0,7 mmlik bir polipim olduğunu öğrendim. Hamileliğe engel olur mu ne yapmam lazım bilmiyorum. Bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun.

Merhaba,
Polipi varken hamile kalan var mı acaba? Varsa polipinin boyutu neydi ve hamilelikte sorun oldu mu? Dün 0,7 mmlik bir polipim olduğunu öğrendim. Hamileliğe engel olur mu ne yapmam lazım bilmiyorum. Bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun.
Benim de 3 mm acaba tüp bebekte sıkıntı cikar mi? Siz öğrenebildiniz mi birşeyler

Merhabalar,bende 2ay önce rahimden parça alınmıştı test için,rahim duvarın kalın demişti bende yumurtlama günümü yeni geçirdiğimi söylemiştim belkide ondan kalındır dedi,ama Mart'ta 4aylık bebeğimin kalbi durduğu için düşme yöntemiyle almışlardı benden,ve ozamandan beri aşırı adetlerim oluyordu heray,oyüzden gitmiştim doktora,kanamaya sebeb ne diye parça almıştı,1ay sonra çıkar sonuç demişti,1ay sonra gidip sonucu söyledi,geçen ay yani,,et parçası olduğunu söyledi ne demek olduğunu anlamamıştım,sonradan araştırınca öğrendim polip deniyomuş hala tam anlayamadım gerçi,,

Neyse ilaçla eritebiliriz dedi ama gebelik istediğimi biliyordu ve ama gebelik istediğin için şimdilik ilaç vermiyim ozaman dedi,kanama sorunum için 2ay öncede duphaston vermişti,yine bundan vereyim hem gebe kalırsan gebeliğe yardımcı olur demişti,adetten 14.gün başla 14gün kullan demişti,ama ben önceki kullanımımda adetmde 3gün gecikme yaşattığı için busefer 12gün kullandım belki günümde adet olurum diye,31aralık günümdü, sabah kalkınca test yapmıştım öylesine ikinci çizgi anında belirdi,şok olmuştum:) aynı gün kan verdim acilde
869çıktı sonuç,,
2gün sonra 4966çıktı,
ve 2gün sonra yani dün 7861 çıktı,,
Kadın doğuma sıra almıştım 15ine,ama geç olur düşüncesiyle dün hastaneye gittim ama almadılar randevusuz 2saat bekledim bide boşuna sinir olmuştum.neyse ben korkuyorum bu et parçası zararı olurmu düşüğe neden olurmu,onu sorucaktım,sonra verdiği duphaston ilacı progesteron katkısı sağlıyor ya hani bebek olursa tutunmasını sağlıyor falan ,ama acaba ben hamilemiyim bu kan değerleri bu ilacın etkisiyle böyle çıkmış olabilir mi,,aklımda deli sorular,ilaçtan olsa gebelik idrar testinde yine çift çizgi çıkarmıydı,, ultrasonda kese görünür belki ümidiyle dün gitmiştim ama Dr almayınca çok moralsiz kaldım,dünden beri çok üzgünüm 15ine kadar beklemek çok zor olucak,kan testine gerek varmı artık 3kere yaptırdım ya yeter diye düşündüm,,😓🙏

X