Gebeliğe Hazırlık Polip mi bebek kesesi mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

bubblesdeniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
169
259
31
Arkadaşlar aranızda hiç polip görünüp de sonradan bebek kesesi olduğu anlaşılan var mı? Doktorum 1cm polip gördüğünü ama emin olmadığını söyledi, reglin 4.günü bakacakmış tekrar. Bebek kesesiyse henüz 3-4 haftalık olmalı. Polip eğer varsa şu an 9mm-1cm gibi bir boyutta.

Arkadaşlar aranızda hiç polip görünüp de sonradan bebek kesesi olduğu anlaşılan var mı? Doktorum 1cm polip gördüğünü ama emin olmadığını söyledi, reglin 4.günü bakacakmış tekrar. Bebek kesesiyse henüz 3-4 haftalık olmalı. Polip eğer varsa şu an 9mm-1cm gibi bir boyutta.
canım merhaba, benim 4 sene önce 2017 de polip teşhis edilmişti. sonradan geçti
o zaman bekardım bebek olamazdı ama 40 gün kanamam olmuştu.
şimdi ise 2. 5 senedir bebek isityoruz. ilk defa bu ay femara kullandım.
doktora döngümün 15. günü gittim. bir yumurta soldan çatlamılştı ve rahşmde polip mi kalınlaşma mı olduğu belli olmayan beyaz bir
tabaka vardı. doktor da adet ol gel bakalım dedi olursan eğer. ben subatta hsg çekildim orda yoktu.
ama bence bebekten dolayı değil. çünkü martın 8 ve 10 u birliktelik oldu. 11 inde kontrole gittim yumurta çatlamş ve bu görüntü vardı. çok erkendi
yani .

bu arada reglimn 3. günü kontrole gittiğimde yoktu öyle bir görüntü ve femaraya başladık.

Doktorun beta hcg testi yapmadı mım

canım merhaba, benim 4 sene önce 2017 de polip teşhis edilmişti. sonradan geçti
o zaman bekardım bebek olamazdı ama 40 gün kanamam olmuştu.
şimdi ise 2. 5 senedir bebek isityoruz. ilk defa bu ay femara kullandım.
doktora döngümün 15. günü gittim. bir yumurta soldan çatlamılştı ve rahşmde polip mi kalınlaşma mı olduğu belli olmayan beyaz bir
tabaka vardı. doktor da adet ol gel bakalım dedi olursan eğer. ben subatta hsg çekildim orda yoktu.
ama bence bebekten dolayı değil. çünkü martın 8 ve 10 u birliktelik oldu. 11 inde kontrole gittim yumurta çatlamş ve bu görüntü vardı. çok erkendi
yani .
Benim de birlikteliğimin 10-11. günüydü polip göründüğünde.. :/ Hiçbir belirtim şikayetim olmadı. Sanırım poliptir o zaman ya :KK43:

Bu arada femara ne ilacı acaba?
canım bende pko görümtüsğ var eşimde teratospermi morf bozukluğı var. yine de yumurta geliştirmek için kullandım bu ay.

söyle özetliyim sana 25 subat son adet tarihhim.
8-10 mart ilşki 11 mart ise bu görüntü oldu. yani
şimdi adet tarjim 24 mart. benim de reglden 13 gğn önce bu görüntü görülmüş oldu yani .

Canım o zaman nasıl kese gördü 12 günlük bebeğin kesesi mi olur bilemedim
kese değil de o kalınlaşan beyaz görüntünün keseye evrileceği teorisi aslında .
benm doktorumun demek istediği buydu ama bende öncelerde polip olduğu için direk bence polip demiştim kendi adıma

kese değil de o kalınlaşan beyaz görüntünün keseye evrileceği teorisi aslında .
benm doktorumun demek istediği buydu ama bende öncelerde polip olduğu için direk bence polip demiştim kendi adıma
Evet aynen teori bu.. Bu arada benim de eşimde teratospermi ve morf bozukluk var. Evicap proxeed ve klomen içiyor kendisi. 9 aydır deniyoruz, olmuyor bebek.

canım nasıldı sperm testiniz ? biz de northvital kullanuyoruz

Battan 12 gün önce bu görüntü çıktı. Sperm testi de şöyle:
Morfoloji: 2
Toplam sperm: 212 milyon
İleri hareketli: 35
Hareketsiz: 56
Yerinde: 9
Ve varikosel de yok. Sizin nasıl?
benim de battan 13 gün önce çıkmış oldu . inşallah istediğmiz seye isarettir canım ya.
morf 2 bizim de ileri hızlı yok ileri hareket 47.
hareketsiz 42, mlde 84 totalde 294 miyon
benim temmuzda 3 sene olacak. tüp bebeğe başlamak için gittik. rahim filmim normal varsa polip var. hormonlarım iyi gibi ama işte femarayla bile bu ay tek yumurta gelişti.

benim de battan 13 gün önce çıkmış oldu . inşallah istediğmiz seye isarettir canım ya.
morf 2 bizim de ileri hızlı yok ileri hareket 47.
hareketsiz 42, mlde 84 totalde 294 miyon
benim temmuzda 3 sene olacak. tüp bebeğe başlamak için gittik. rahim filmim normal varsa polip var. hormonlarım iyi gibi ama işte femarayla bile bu ay tek yumurta gelişti.
Eşlerimizin testleri birbirine çok yakın.. Bazı doktorlar bu sonuçlara rağmen tedaviye başlamayıp normal görüyor ama ihtimali çok düşük. En azından umarım biz sağlıklı oluruz da aşılama veya tüp bebekle çözebiliriz..

Eşlerimizin testleri birbirine çok yakın.. Bazı doktorlar bu sonuçlara rağmen tedaviye başlamayıp normal görüyor ama ihtimali çok düşük. En azından umarım biz sağlıklı oluruz da aşılama veya tüp bebekle çözebiliriz..
inşallah canım, biz ayrıntılı ürologa gözükmedik.
kendi kadın doğım doktorımun yönlendirmesiyle takviye alıyoruz. ekstradan evicap almadık.
doktor sayı iyi olunca takılmadı diğer parametrelere.

inşallah canım, biz ayrıntılı ürologa gözükmedik.
kendi kadın doğım doktorımun yönlendirmesiyle takviye alıyoruz. ekstradan evicap almadık.
doktor sayı iyi olunca takılmadı diğer parametrelere.
İsterseniz eşin yine bir ürologa görünsün. Çünkü bu morf bozukluk varikoselden olabiliyor. Eğer eşinin varikoseli varsa minik bi operasyonla düzeltiyorlar o zaman morf bozukluk hemen düzeliyor

Eklentiler

• 707E0EAC-D39F-4B2A-BE05-7B3FC4543A34.jpeg
    707E0EAC-D39F-4B2A-BE05-7B3FC4543A34.jpeg
    42,5 KB · Görüntüleme: 84
X