Polislik için

kader1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2008
555
33
arkadaşlar burada okudugum kadarıyla üniversite okuyup bitiren kişi polis egitimine tabi tutulup polis olabiliyormuş bundan haberi olan varmı yani böyle birşey varmı başvuruları ne zaman teşekürler bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

4 yıllık universite mezunları için gecerli bu egitim. 6 aylık bi egitim basvurular gecti seneye artık kpss sınavınada girmis olman lazım

yüksek okul mezunları için geçerli değil mi mesela bu sene kpss sınavına giren yüksek okul mezunu seneye başvurabilir mi_? bununla ilgili bilgisi olan var mı_?

yüksek okul mezunları için geçerli değil mi mesela bu sene kpss sınavına giren yüksek okul mezunu seneye başvurabilir mi_? bununla ilgili bilgisi olan var mı_?

bende merak ettim arkadaşım araştırdıgım kadarıyla 4 yıllık üniversite okuyanlar içinmiş yinede tam bilmiyorum aydınlatan olursa sevinirim

badem gözlümde girip kazandı
ancak yazılı sınav yok
bu yılın kazananları belli oldu
bir dahaki yıl

benim merak ettigim 4 yıllık üniversite bitirenlermi girebiliyor sadece açıkögretimden bitirenler giremiyormu

Polislik sınavlarıyla ilgili tüm bilgileri içeren kendi siteleri var.
Onları araştırırsanız daha sağlıklı bilgiler elde edersiniz.

..........................

-------------------------------------------------------------

Son düzenleme:
------------------------------------------------

Son düzenleme:
canım 4 yıllık fakulte muzunu olman yeterli acık ogretimde olsa olur. ama onlisans mezunu malesef giremiyor sorularınz icin ozelden msj atın :) şaka bi yana kafanıza takılan bisey varsa sorabilirsiniz

acık ogretim olur oyle bi şart aranmıyor. onemli olan fakulte mezunu olmak. bilmediginiz konu hakkında niye yorum yapıp insanları telaşlandırıyosunuz ki

Son düzenleme:
4 yıllık egıtım veren lısan programından mezun olmak kpss sınavından bayan alımı cok az oldugu ıcın olabıldıgınce 80 uzerı almıs olmak aynı zamanda mulakat ve spor bolumlerını basarıyla gecmıs olma sartı aranıyor basvurular malesef gectı...2010 yılında ıkı donem halınde okuyan lısans mezunları 6 aylık egıtımden mezun olup goreve basladıktan sonra alım yapılacakmıs.

ya siz cok iyi biliyosunuz yada ben bu işin oldugum halde bilmiyorum anlamadım ben bu işi. spor sınavı yokki nerden çıkarıyosunuz siz ya

ya siz cok iyi biliyosunuz yada ben bu işin oldugum halde bilmiyorum anlamadım ben bu işi. spor sınavı yokki nerden çıkarıyosunuz siz ya

hanfendı sız bu ısın ıcındesınız ok ama demekkı gerektıgı kadar egılmemıssınız konu uzerınde ......ve cok ıyı bılıyorummmm bılmedıgım konu hakkındada ısrarcı olmam .......mulakata gıttıgınızde kosusundan tutun saga sola engellı atlamaya kadar ,taklaya kadar .buyrun arayın en yakın pomem i nede olsa cok cok ıcındeymıssınızzzzz ozaman sanıyenızı almaz ben polis memuru x dersınız bı konuda bılgı almak ıstıyordum mulakat ıcınde spor sınavı varmı dıyorsunuz bu kadarrrrr içindelikle dısındalıkla alakası yok bu konunun bende cok ıcındeyım ama ınsanlara bılmeden bılmıslık taslamıyorum.....

açıköğretim ya da normal üniversite farketmiyor. Ama 2 yıllık değil 4 yıllık üniversite olması gerekiyor. Kpss sınavına girip yeterli puan almak gerek. Sonrasında koşu vs fiziksel güce bağlı alım yapılıyor. Ve sonrasında da 6 aylık zorunlu eğitim var. Bu eğitim ders gibi yazılı sınav da olunuyor. Aynı zamanda fiziksel olarak da eğitim oluyor. 6 ay sonunda atamalar yapılıyor.

benim pomemi aramama gerek yok zira babam mulakatlarda komisyon başkanı. sizin dedginiz spor sınavı lise mezunlarına var. herneyse sizinle basit bi sekilde tartısmaya gircegimi sanmıyorum hanimefendi siz ne diyosanız oyle olsun ne diyim :)

X