Gebeliğe Hazırlık Preaklempsi(gebelik zehirlenmesi) yaşayıp hamile kalmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Bahara giderken

Güzel günlere, güneşli günlere 🍃🌸
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2017
1.269
2.162
Merhabalar öncelikle, ben 5 ay önce 7 aylık bebeğimi gebelik zehirlenmesi ve hellp sendromu sonucu kaybettim. Protein kaçağım 4 gr a yaklaşmıştı. Şu an 250 civarında henüz tam bitmedi. Ama yavaş yavaş tekrar bir bebek düşüncesi oluştu. Daha önce bir de düşüğüm olduğu için pıhtılaşma testleri yaptırdım pai-1 genim homozigot çıktı. Bu gen gebelik zehirlenmesi yaşamamın nedenini açıklıyormuş. Vitabiotics in hem kadın hem erkekler için olan pregnacare ilacını aldık dün başladık. Bu illeti geçiren tekrar hamile kalmak isteyen ya da hamile kalan arkadaşlarım gelin birbirimize destek olalım bilgi paylaşımında bulunalım.

Merhaba canım.. açıkçası uzun zaman oldu bu topikleri ziyaret etmeyeli. Ben de 6 buçuk aylık bebeğimi gebelik zehirlenmesi artı dekolman yüzünden kaybedeli 7 buçuk ay oldu. Ama korkular hep aynı, geçmiyor. Benim de pıhtılaşma sorunum çıktı. Hem mthfr de hem de factor v te heterozigot mutasyon var.. bu açıklar mı preeklampsiyi tabi net bir yorum yok. Tek denilen bu sonuca göre iğne kullanmam gerektiği.. biz de ufaktan düşünmeye başladık bebek konusunu. En azından plan yapmaya başladık diyelim. Ama sezaryen olduğum için 1 senemin dolmasını bekliyoruz.

Rabbim sabır versin, minik meleklerimizin bizi beklediğini biliyoruz 🦋
Peki tansiyon ve protein kaçağınız düzeldi mi. Benim doğuma son zamanlarda 4 gr a yaklaşan bir kaçağım vardı 5 ay geçti şuan 252 değerinde henüz sıfırlanmadı. Ayrıca ben normal doğum yaptım. O yüzden bekleme süresini biraz daha kısa tuttuk.

Tansiyonum doğumdan bir hafta sonra ölçüldüğünde normaldi canım, bir daha kontrol etmedim ama. Protein seviyem de normale dönmüştü. Ana testim pozitif çıkmıştı onun için de ramatolojiye görünmeyi düşünüyorum. Vücut düzeninin doğumdan sonra normalizasyonu için biraz bekleyelim dedik, yoksa 6 ay için de yeterli denmişti ama her şey nasip canım. Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın 😔

Ne güzel değerlerin düzelmiş hemen. Ana testi nedir onu anlayamadım canım. Peki gebelik öncesi perinatoloğa mı gideceksin yoksa normal bir kasın doğum uzmanına mı

Çok geçmiş olsun.
Bir arkadaşım gebelik zehirlenmesini ilk hamileliğinde yaşayıp erken fark edilmesiyle sezeryanla bebeğini 1.500 kilo doğurdu ve bebeği hayata tutundu.İkinci hamileliğinde böyle bir sıkıntı yaşamadı ve 38.haftada 3200lük bir bebek doğurdu.
Inşallah sizde bir sıkıntı yaşamaz bebeginizi kucağınıza alırsınız.
Artık sorunun farkında olduğunuzdan daha çok gözetim altında olursunuz.

Canım ana testi benimde pozitif :KK43: belkide bundan dusuk yapıyorum
Canım bunun için de kullanılacak ilaçlar var, ayrıca tek başına ana değerinin pozitif olması çok da anlam ifade etmiyor mesela anti ds DNA sonucun nedir? Bu sebeple romatoloji yolu görünüyor bize, sen ayrıntılı bir tetkik yaptırdın mı bu konuda?

Çok geçmiş olsun.
Bir arkadaşım gebelik zehirlenmesini ilk hamileliğinde yaşayıp erken fark edilmesiyle sezeryanla bebeğini 1.500 kilo doğurdu ve bebeği hayata tutundu.İkinci hamileliğinde böyle bir sıkıntı yaşamadı ve 38.haftada 3200lük bir bebek doğurdu.
Inşallah sizde bir sıkıntı yaşamaz bebeginizi kucağınıza alırsınız.
Artık sorunun farkında olduğunuzdan daha çok gözetim altında olursunuz.
Umarım biz de sağlıkla evladına kavuşanlardan oluruz, iyi dilekleriniz için de çok teşekkür ederim ☺️ 🙏🏻🙏🏻

Merhaba arkadaslar bi sorum olucakti. Onceden bilinmesi icin hangi tahliller gerekli gebelik zehirlenmesinde?

Merhaba kızlar kayıplarınız için çok üzgünüm Allah yerini doldursun en kısa zamanda 🙏🏼 Benim de 13 haftalık bir kaybım var ve ANA testim pozitif çıktı. Hamileliğimde tansiyon sorununa karşı coraspin başlanacaktı ama başlayamadan düştü bebeğim. Sizlere sormak istediğim ANA pozitifliğinin ne gibi yan etkileri var? Ramotoloji bölümüne gidip hangi testleri yaptırmalıyım tekrar aynı şeyleri yaşamamak için?

Merhaba kızlar kayıplarınız için çok üzgünüm Allah yerini doldursun en kısa zamanda 🙏🏼 Benim de 13 haftalık bir kaybım var ve ANA testim pozitif çıktı. Hamileliğimde tansiyon sorununa karşı coraspin başlanacaktı ama başlayamadan düştü bebeğim. Sizlere sormak istediğim ANA pozitifliğinin ne gibi yan etkileri var? Ramotoloji bölümüne gidip hangi testleri yaptırmalıyım tekrar aynı şeyleri yaşamamak için?
Canım öncelikle çok geçmiş olsun, Allah umarım bu acılarımızı en azından bir nebze olsun iyi gelebilecek sağlıklı evlatlar nasip eder bize 🙏🏻 Bu öykünü anlatıp ana pozitifliğini belirtirsen doktor gerekli testleri kendisi istiyor.benden lupus ve antifosfolipid sendromu için tetkikler istedi. Daha sonuçlarım da çıkmadı hatta

Canım öncelikle çok geçmiş olsun, Allah umarım bu acılarımızı en azından bir nebze olsun iyi gelebilecek sağlıklı evlatlar nasip eder bize 🙏🏻 Bu öykünü anlatıp ana pozitifliğini belirtirsen doktor gerekli testleri kendisi istiyor.benden lupus ve antifosfolipid sendromu için tetkikler istedi. Daha sonuçlarım da çıkmadı hatta
O testleri yaptırdım canım ben de lupus negatif çıktı antifosfolipid dediğinin içinde trombofi 3 Beta Igm Igg falan mı var

O testleri yaptırdım canım ben de lupus negatif çıktı antifosfolipid dediğinin içinde trombofi 3 Beta Igm Igg falan mı var
İnşallah bu mübarek günde Allahım sesimizi duyar da yerlerini doldurur yavrularımızın 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

selam arkadaşlar yeni bir gebelik sürecine giren var mı? rabbim inşallah tez zamanda sağlıkla kucağımıza versin bebeklerimzi

X