prematüre bebeği olanlar

nymphedoraa

❤️
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2017
818
1.547
30
öncelikle merhaba ayın 6 sına 31+5le doğum yaptım emr ile yatışım olmus tu kesem de delik vardı ve amniyon sıvım sızdırıyordu Dr um 34 haftaya kadar hastanede gözetim altında tutmayı deneyecekti lakin 2 doz selaston ciğer geliştirici iğne olduktan sonra kızım dayanamadı doğum pozisyonuna geçip doğumu başlattı. küçük olduğu için riske atmayıp sezeryan tercih ettim. ve kızım dünyaya geldi diyabetim olduğu için bebeğim lga yani gestasyon haftasından iri bir bebek olarak 2244 kilo dünyaya geldi emrli anne olduğum için yoğun bakıma alındı bebeğim 5 gün antibiyotik tedavisi aldı bu arada benm ilk 2 gün sütüm gelmedi ama kızım beslenmeyi benim sütümü bekledi 3. gün az da olsa geldi ve şırıngayla beslenme başlandı 4 5 te emzirdim 6 ve 7. gün anne uyum odasına geçtik lakin bebeğime sütüm yetmedi mama takviyesi başladık ilk başlarda 3 saatte bir 20 30 mama verdik önce emziriy or sonra mama veriyordum eve geçtik 3 gün boyunca böyle devam ettik lakin kontrolde kızım 3 günde 40 gr almıştı hal böyle olunca manayı artırdık tabi sütümü kontrol edesim geldi bir sağdım anca 10 15 ml çıktı sütüm azalmıştı öyle böyle derken hala Bi sağımda anca 10 15 çıkıyor ve giderek azalıyor bugün 17. günümüz mamadan sonra güzelde kilo aldı kızım.. ama işte bağırsak düzeni değişti 2 günde 1 dışkılamaya başladı falan derken bide prematüre olduğu için hiç içime sinmiyor.. :KK43: bu arada yenidoğan yoğun bakım hemşiresiyim 1.5 senedir çalışmıyorum insan kendi çocuğuna gelince bildiği herşeyi unutuyor. . bide 30 gün sonrası bebekle ilgili pek bir bilgim yok.. prematüre anneleri benimle deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Canm üzerinden geçmiş ama yinede çok geçmiş olsun sağlıklı sihatli almışsın bebeğini kaç gün kuvezde kaldı benimde karın çevresi iki hafta geri erken doğum olabilir dediler kuvezde kalırmış buda beni korkutuyor sürüm gelmezse yada stresten giderse dahada kötü olur diye zaten zayıf doğacak büyük ihtimal ciğer geliştirici vuruldu 28. Haftada ama ne kadar etki eder bilmiyorum

Canm üzerinden geçmiş ama yinede çok geçmiş olsun sağlıklı sihatli almışsın bebeğini kaç gün kuvezde kaldı benimde karın çevresi iki hafta geri erken doğum olabilir dediler kuvezde kalırmış buda beni korkutuyor sürüm gelmezse yada stresten giderse dahada kötü olur diye zaten zayıf doğacak büyük ihtimal ciğer geliştirici vuruldu 28. Haftada ama ne kadar etki eder bilmiyorum
canım yapacağın en önemli şey yenidoğan ünitesi iyi olan bir yerde doğum yapmak ikinci olarakta hiç ümidini kesmemek prematüreler çok güçlüdür ‍‍

X