Premature Bebekler Premature bebegini midesine inen hortumla (og ile) beslemis olan varmi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

histinma

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2014
21
9
Merhaba anneler.bugun yogun bakimda yatan bebegimi og ile beslemeyi bana ogreterek servise cikarabileceklerini soylediler.emmeyi beceremiyor daha.o hortumu kullanmak zormu.yerinden oynarsa akcigerlerine kacabilirmis sivi.beceremezsem bisey dikkatimden kacarda bebegim zarar gorur diye korkuyorum.bunu daha once yasamis olaniniz varmi? Yada emmeyi daha cabuk ogrenmesi icin ne yapabilirim

Simdi bende seni merak edip buraya bakarken mesajini gorum.cok sukur bebegin iyiymis.sana gerekli egitimi verceklerdir.seninde yapabildigini gorunce bebegini sana verirler.endiselenme ya birsey olursa diye.o kadar basit degildir yerinden oynamasi
Ben beslemedim o sekilde cocuklarimi ama benim yavrular o yontemle beslendiiler.
Acil sifalar versin Allah yavruna ins hemencik emer bebegin.

Simdi bende seni merak edip buraya bakarken mesajini gorum.cok sukur bebegin iyiymis.sana gerekli egitimi verceklerdir.seninde yapabildigini gorunce bebegini sana verirler.endiselenme ya birsey olursa diye.o kadar basit degildir yerinden oynamasi
Ben beslemedim o sekilde cocuklarimi ama benim yavrular o yontemle beslendiiler.
Acil sifalar versin Allah yavruna ins hemencik emer bebegin.
Cok tesekkur ederim cnm.ama bi gelisme oldu ve bebegim biberonu aldiii.goklerdeyim dunden beri.Allah razi olsun bi hemsire cok ugrasmis ama basarmis.sonrasinda hep biberonla beslendi ve hortumunu cikardilar aksam.cok gaz sorunu var duzgun ememiyo ama oda aşılır cok sukur Allahima.sabah hortumla taburcu etcez edersek dediler yikildim.ogleden sonra havalara uctum.her an hersey degisebiliyo.Allah bugunlerimizi aratmasin iyiye gidelim ins.:nazar::nazar::nazar:hepimizin yavrulari iyi olsun saglikli olsun.:dua: :dua:

Bundan sonrada ins biberonla emmeye devam eder.emzik de veriyorlardir alissin diye.az kalmis taburcu olmaniza ins.

X