Premature Bebekler Prematüre bebek annelerinin kullandığı mama markaları

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

betulita

Guru
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
54
8
Merhaba anneler. Düzeltilmiş dört aylık bebeğim emmiyor hala. Süt sağıp veriyorum ama artık eskisi kadar yetiremiyorum. Dondurucuda saklamak zorunda olduğumuz sütler vardı onlarla takviye ediyoruz ve bitmek üzere. Mama desteği almamak için direndik çünkü bağırsak ameliyatı olduk ve kabızlık vs. Bizim için sıkıntı olacaktı. Gaz problemimiz var biraz biraz da kabızlık oldu bu ara. Demir ilacı kullanıyoruz sanırım ondan. Hangi mama markasını seçmeliyiz bilemedik. Hipp organik iyi diye aldık fakat kustu maalesef kullanamayacağız. Aptamilin comformil ve prosyneo mamaları var probiyotikli ve gaz problemi olanlar için. Kullananlar varsa bilgi verebilirse sevinirim.

Oğlum 7 aylık doğdu sizinki gibi gaz ve kabızlık sorunu için aptamil conformil kullandık şükür çok iyi geldi şuan 2 yaşında oğlum

Biz evolvia kullanıyoruz canım.. fıtık ameliyatı olana kadar bır bıkıntımız yoktu fıtık ameliyatı olduktan sonra kakasını hafta 1 yapmaya başladı

Benim ikizlerim iki yaşına girdi. Sma,hip filan kullandık ama gaz yaptı. Bizde similac kullandik.

Benim oğlum birtek bebelac gold beğendi içti arada bulamadığım zaman sma almıştım içmemişti bebelac gold kabızda yapmadı öyle aşırı kiloda aldırmadı normal oldu gelişimi.

Sma kullanmıştım. Bebeğim sürekli çıkarıyordu ve kabız oldu. Doktor tavsiyesiyle Aptamil prosyneo kullandım. Çok çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

Benim kızım 8 aylık doğmuştu aptamilin prematüre bebekler için olanını kullandık sonra sma tadı çok kötüydü en sonunda da hipp kullanmıştık çok memnunduk şuanda kızım 1,5 yaşında

Benim oğlum da 30 haftalık doğdu. Sütün 4. Ayda bitti. Evolvia önerdi doktorum. Cok severek içti. Kabızlık sorunu pek yaşamadı.. Kilo alımı da iyiydi..

Merhaba anneler. Düzeltilmiş dört aylık bebeğim emmiyor hala. Süt sağıp veriyorum ama artık eskisi kadar yetiremiyorum. Dondurucuda saklamak zorunda olduğumuz sütler vardı onlarla takviye ediyoruz ve bitmek üzere. Mama desteği almamak için direndik çünkü bağırsak ameliyatı olduk ve kabızlık vs. Bizim için sıkıntı olacaktı. Gaz problemimiz var biraz biraz da kabızlık oldu bu ara. Demir ilacı kullanıyoruz sanırım ondan. Hangi mama markasını seçmeliyiz bilemedik. Hipp organik iyi diye aldık fakat kustu maalesef kullanamayacağız. Aptamilin comformil ve prosyneo mamaları var probiyotikli ve gaz problemi olanlar için. Kullananlar varsa bilgi verebilirse sevinirim.
ben bebelac gold kullaniyorum gaz sorunumuza en iyi o gelmisti.aptamil comformil sevmedi çok kustu baska markada denemedim

Kızım kronolojik 14.5 aylık düzeltilmiş 12.5 aylık 33+5te doğum yaptım çok mama denedik en son smada kaldık çok iyi geldi bize kusmamızi kadar coktu ki artık bıkmıştım kıyafet degismekten çok yipratti beni kusma durumu birsuru doktora goturdum motilium gaviscon infant çok kullandık ama etki etmedi bize en sonunda bebelac thickener anti reflu kullandım mamayı mesela 90 cc yapıyorsam 1 ölçek bebelac thickener koydum 5 dk bekletip icirdim cok sukur o kurtaricim oldu zaten ölçeği çok küçük uzun zaman gidiyor yoğurdunuz ek gidasina herşeyine konuyor. Çok şükür kusmalarimiz bitti ama ben kahvaltısına yogurduna corbasina hâlâ koyuyorum doktorunuza danışıp deneyin derim 1 yaşından itibaren çocuk devam sütü vermeye başladım sadece akşamları yatmadan sma veriyorum ama 1 numarasını çünkü doktorumuz 2 numaraya gectigimde çocuk kilo alması azaldı ve iki kez grip oldu 1 numaraya geri döndürdü 1 yasa kadar kullanmalı anne sütüne en yakın 1 numara oluyor dedi snra çocuk devam sütüne başlattı akşamda tok tutsun diye muhallebi ve yatmadan sma 1 bize yetiyor

Enim oğlum da 34 haftalık doğdu preeklamsi oldu. 22 gün yoğun bakımda kaldı biborana alıştığı için mama kullanmak zorunda kaldım sadece golden goat keçi sütlü mama kullanabildim ama çok iyi geldi 1.5 sene kullandim

Herkese selamlar, elimizde ihtiyaç fazlası, yeni tarihli (son kullanma tarihi 2022 yılı olan), 800 gramlık büyük kutularda, 3 kutu SMA OPTIPRO 1 (0-6 AY) bulunmakta. Piyasa fiyatının altında bir fiyata verebilirim. İhtiyacı olanlar mesaj atabilirler.

X