Premature bebekler

dilekkk1

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2023
86
4
26
Kızlar 34 haftalık doğum yaptım sadece anne sütü veriyorum, kızım 5,300 gibi bir kg 58 cm. Erken doğup yapanlar sizin çocuklarınızın gelişimi nasıldı birde ek gıdaya ne zaman başladınız. Bebeğim 4.5 aylık

Son düzenleme:
Bunun cevabını en iyi bebeğinizi takip eden doktor bilir.

Kızlar 34 haftalık doğum yaptım sadece anne sütü veriyorum, kızım 5,300 gibi bir kg 58 cm. Erken doğup yapanlar sizin çocuklarınızın gelişimi nasıldı birde ek gıdaya ne zaman başladınız
Kaç aylık bu kiloda her bebeğin gelişimi farklidir zaten doktorunuza danışın

Kaç aylık bu kiloda her bebeğin gelişimi farklidir zaten doktorunuza danışın
4.5 aylık. Doktorum meyve suyundan başla dedi fakat elma suyu versiğimden beri aşırı gazı arttı. Birde meyveler şekerli olduğu için diş yapısını ve bağırsaklarına zarar verebilir diye bir sürü yazı okudum kafam karıştı

4.5 aylık. Doktorum meyve suyundan başla dedi fakat elma suyu versiğimden beri aşırı gazı arttı. Birde meyveler şekerli olduğu için diş yapısını ve bağırsaklarına zarar verebilir diye bir sürü yazı okudum kafam karıştı
Valla ilk zamanlar zor oluyor ama sonrasın da rahatliyorsun bende başladım bir sıkıntı yaşamadık çok şükür

Elbetteki biz kırkı çıktıktan sonra sabahlara kadar bebeğim ağla ağla içi dışına çıkardı Allah'im neydi o günler şimdi çok şükür düzeldi sabaha kadar mışıl mışıl uyur
Her çocuk farklı işte ben o kadar çekmedim sadece gece 3 ila 6 arası sancı krizleri geçiriyordu. Şu an hala sabahları öyleyiz. 2 saatte bir emmek için hala uyanıyor o zorluyor beni artık. 2 de aldım zaten yatağa koymam neredeyse 3 oluyor e 4 te tekrar uyanıyor yani tam 2 saat bile sürmüyor aslında

Elbetteki biz kırkı çıktıktan sonra sabahlara kadar bebeğim ağla ağla içi dışına çıkardı Allah'im neydi o günler şimdi çok şükür düzeldi sabaha kadar mışıl mışıl uyur
Bir de tam anlaşamadık galiba ek gıdaya başlayınca gaz problemi arttı bağırsaklarına iyi mi gelmiyor acaba normal mi yani bu süreç onu sormuştum. Çünkü daha bebeğimde küçük

Bir de tam anlaşamadık galiba ek gıdaya başlayınca gaz problemi arttı bağırsaklarına iyi mi gelmiyor acaba normal mi yani bu süreç onu sormuştum. Çünkü daha bebeğimde küçük
Ek gidaya geçince ben bir problem yaşamadım umarım yaşamış kişiler bilgi verirler ama sonuçta eksteabirsey yiolar illa bunun alışma süreci olacaktır

Kızlar 34 haftalık doğum yaptım sadece anne sütü veriyorum, kızım 5,300 gibi bir kg 58 cm. Erken doğup yapanlar sizin çocuklarınızın gelişimi nasıldı birde ek gıdaya ne zaman başladınız. Bebeğim 4.5 aylık
Merhaba, benim bebeğim de 34 haftalık doğdu 4 ay 9 günlük şu an, takipli doktorumuz 5 aylıkken eğer masaya atlarsa ağzı sulanırsa falan bu tarz kriterler var, bunları sağlarsa başlarız demişti. Şimdilik yok sizin bebeğin var mı öyle bi talebi

Merhaba, benim bebeğim de 34 haftalık doğdu 4 ay 9 günlük şu an, takipli doktorumuz 5 aylıkken eğer masaya atlarsa ağzı sulanırsa falan bu tarz kriterler var, bunları sağlarsa başlarız demişti. Şimdilik yok sizin bebeğin var mı öyle bi talebi
Merhaba canım hemen hemen aynı dönemde doğum yapmışız. Hayır öyle bir isteği olmadı sadece ağzımıza bakıyor yerken . Ben doktoru çok dinlemedim çünkü çocuk bir çay bardağı meyve suyunu içemez, içmiyor da. Azar azar tattırıyorum. Havuç püresine az bir şey pekmez koydum çok beğendi. Meyve suları sanırım bulantı yapıyor. O yüzden az az veriyorum zorlamıyorum. İstemiyorsa tükürüyor zaten. Bir de gün içinde veriyorum bunları akşam herhangi bir gıda vermiyorum su dışında. En azından yavaştan alışsın diyorum. Salatalık falan yalatıyorum mesela. Tatlarını öğrensin heveslensin diye. Tuvalet sıkıntımız da yavaş yavaş azaldı çok şükür.

X