Profesyonel Fotograf Çekmeyi Sevenler Buraya !

bunu nasıl çekebildin :2:

Onu bende tam hatılamıyorum işte hehehehe bir arkadaşla ay fotoğrafı denemesi yapıyorduk ,
Estante öncelik ayarına getirip , sanırım iso yu 800 yaptım :44:

Menekşeyi bir mezarlıkta buldum , normal makro ayarda çektim

Slm kızlar

bendede nikon d 90 var 1 senedir kullanıyorum fakat tam anlamıyla bütün özelliklerini bilmiyorum

çok güzel bi toping burda birbirimize güzel paylaşımlarda bulunabiliriz

çektiğin fotoğrafların tüm bilgilerine çektikten sonrada bakabilirsin makine üzerinden...makineden silmiş dahi olsan prof. makine ile çekilmiş tüm fotoların bilgisine yine bilgisayar ortamına attıgında dahi ulasabilirsin...ayrıca ay'ın görüntüsünü böyle yakalayabilmen için ciddi anlamda sağlam ve pahalı bir lens kullanıyor olman lazım...bunlara ek olarak iso 800 gibi bi rakama cıktıgında netlik dağılır, renklerde pikselleşme başlar...bu fotoda böyle birşeyde yok...

Hımm onu bilmiyordum teşekkürederim bir inceleyeyim .

Arkadaşamının ve benim makinam öyle çok pahalı bir makine değil ikimizde bu netlikte çektik , ben 1250 tl ye aldım .
İso nun tam rakamını hatırlamıyorum , netten bir videodan yardım alarak çekmiştim
sanırım estant değil diyafram öncelikti anlıyacağınız nasıl çektiğimi hatılamıyorum :44: tekrar denemem lazım

Ay çekimlerinde iso en fazla 100 - 200 arası olmalıdır daha üstünde zaten bu netlik yakalanamaz.
Ölçüm modu nokta ölçüm olmalı , enstantene 160 - 400 arası.Diyafram öncelikli çekim yapılır.
Tripotssuz ve kumandasız bu kadar net çekim yapabilmek zor iş.Tebrik ettim.

İso yü düşük tuttuğumu biliyorum ama kaçtı inanın hatırlamıyorum :44:
Kollarımı bir yere dayayıp titreşimi azaltmaya çalışarak çektim.
Tripot şart
Çok teşekkürederim

*******************sayfayı takip edebilirsiniz gayet güzel fotoğraflar var..

Son düzenleyen: Moderatör:
canon 600d almış bulunmaktayım..henüz 2-3 gün oldu öğrenme aşamasındayım ama çok beğendim makineyi.karıştırıyorum sürekli

İyi fotograflar.Tek bi önerim olucak en alttaki fotograftaki tekneyi kesmeseydin keşke

Teşekkürederim , gemi çok sallanıyordu dengeleyemedim .
Aslında tekne olarak yarım ama yelken direklerini tam almak istiyordum olmadı :)

Tamamen amotör bir fotoğrafçıyım:26: Hiç bir bilgim yok Deneme yanılma uğraşıyorum

HEpsi harika

ÖZellikle gökyüzü resimelrin harika
Banada öğret banada
O spor aletlerine binen kızlardan bi önceki fotoğrafta güne ve deniz harika çıkmış nasıl başardın :44:

Birde o havai filşek gibi birşey çeviren adamı ?

Çok teşekkürlerrr:)
Bahsettigin fotograf Balatta çekildi gün dogumu.Güneşi karşına alıp bu tarz bi pozlama yapacaksan eger diyaframı biraz kısıp enstanteneyi olabildigine arttırmalısın istedigin görüntüyü elde edene kadar.Polorize filtre kullandım o fotografta.
havayi fişek degil o eski bulaşık telleri vardır çocukken yaaardık onlardan o benim ilk uzun pozlama denemem normal şartlarda öyle bi fotograf elde edemezsn 15 sn de çekilmiş bi fotograf yani :)

ne cok zaman olmus buraya gırmeyelı yenı fotolar yenı kısıler

ben hamıleyken bırakmıstım fotografı sımdı Masal ıle hıc bakamıyorum bıle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…