Progestan 100 mg kullanan varmı? Kullanım şekillerindeki amaç?

tlskm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2014
265
74
Merhaba Kızlar
Bu konu ile ilgili bütün başlıkları okudum ama kendi kullanımıma yakın bir sonuç alamadım.
Ben bu ilacı 1 sene önce doktora gittiğimde bana önerdi doktorum..Ben 1.5 senelik evliyim 1 sene önce kadın doğum doktoruna gittiğimde bir kaç test yapıldı ve hormon yani erkek hormonlarım yüksek çıktı bunun nedeni de Polikistik Over yani yumurtalığımda küçük kistler varmış ve yumurtalarımın çatlamasına engel oluyormuş.

Bana progestan 100 mg verdi ve bana normalde adet 21 gün yada en uzuzn 30 ara ile görüyoruz değilme bana dediki senin adetini düzene sokması için veriyorum bu ilacı baktın ay sonunda adet görmedin rahatlamak için 1 kutu içinde 20 adet draje yer almakta bana dediki 1 tabletini yani 10 adet bulunmakta her gece yatarken 2 şer yata 5 gün boyunca yutacaksın dedi ve 2- 4 gün sonra adet göreceksin bunu ömrünün sonuna kadar kullanabilirsin.Gebe kaldığında da kullanmanda bir sakınca olmadığını söyledi herkes bu ilacı farklı farklı kullanıyor benim gibi kullanan varmı? Benim bu konuyu açmam daki sonuç bu bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı?

Hani diyorum ki bebek düşünüyoruz.Ama ben ne zaman adet olacağımı bilmiyorum hali ile bu ilaca göre adet görüyorum hanii benim bu ilacı hamile olup olmadığımı bilmediğim şekilde kullansam bir sakıncası olurmu ? Araştırmalarımın sonucunda bazı yani bir çok diyelim doktor bu ilacı düşük tehlikesi olan yada yeni gebe kalan bayanlara veriyor neden mi bebeklerin ana rahmine tutunmasına yardımcı olması için veriliyormuş.Yani bu ilacın benim için hiç bir zararı yoktur değil mi?

Bana yardımcı olursanız bu konuda sevinirim...

Canım Hamileler kullaniyor bir sakıncası yok. Bende kullanıyorum günde 3 kere hemde fitil gibi. Rahim kalinlasmasi yapıyor ve bebeği sağlam tutuyor diyeyim özetle. Sen kullansan da hamile olsanda hiçbir yan etkisi olmaz olsa zaten doktorun sana önermez. Geçmiş olsun üzülme inşallah sağlıklı bebişler in olsun.

Canım Hamileler kullaniyor bir sakıncası yok. Bende kullanıyorum günde 3 kere hemde fitil gibi. Rahim kalinlasmasi yapıyor ve bebeği sağlam tutuyor diyeyim özetle. Sen kullansan da hamile olsanda hiçbir yan etkisi olmaz olsa zaten doktorun sana önermez. Geçmiş olsun üzülme inşallah sağlıklı bebişler in olsun.

Teşekkür Ederim bu konuda kafam çok takıldı hani gebelik düşündüğüm için yanlış birşeyde yapmak istemiyorum ondan bu konuyu açmak istedim ..Evet doktorum o zaman demişti ama kafama yinede takıldı adetim geçiktiğinde hep ilacı içiorum ama bazen de olmuyorum hemen adet tabii bebekte düşündüğümüz için içimde hep bir umut hayırlısı o zaman inş benim içinde...

X