Progestan yan etkileri neler???

Ezgi011

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2022
17
7
26
Merhaba bugün aşılama yaptırdım ardından 8 saat arayla bana vajinal yolla kullanmam için progestan verdiler. Kullanmadan önce araştırmak istedim araştırmaz olaydım 🤦🏻‍♀️ Çok değişik yan etkiler yazmışlar kullanan varsa lütfen yazsın bu yan etkiler doğru mu ?

Merhaba canim ben senin kadar daha malesef yol katetmedim daha ama bende cok olsun istiyorum 3 yildir pko var. Hangi progestandan verdi? Keşke duphaston verseymis hem agiz yolundan hemde ayni isi görcekti. Bence okuyup kafana takma rahat ol normal yasantina devam et bisey olmamis gibi olcagi varsa olur birak süprz olsun sana 😊

Ben günde 3 defa kullanıyorum herhangi bi yan etkisi olmadı fitil olarak kullandığım için. Hap olarak içildiğinde yan etkiler fazlaca görülüyomuş ama hiç kullanmadım o şekilde Ezgi011 Ezgi011

Merhaba canim ben senin kadar daha malesef yol katetmedim daha ama bende cok olsun istiyorum 3 yildir pko var. Hangi progestandan verdi? Keşke duphaston verseymis hem agiz yolundan hemde ayni isi görcekti. Bence okuyup kafana takma rahat ol normal yasantina devam et bisey olmamis gibi olcagi varsa olur birak süprz olsun sana 😊
Bu vajinal yolla kullanılan işte bende pco var ama sadece ultrason görüntüsü olarak, onuda bir var diyorlar bi yok diyorlar kanlarım falan herşeyim normal 🙂 bu benim ikinci aşılamam o yüzden kafam çok rahat zaten olmayacak gözüyle bakıyorum çünkü aşılama ilişki ile aynı şey bence. Sen hangi aşamadasın?

Bu vajinal yolla kullanılan işte bende pco var ama sadece ultrason görüntüsü olarak, onuda bir var diyorlar bi yok diyorlar kanlarım falan herşeyim normal 🙂 bu benim ikinci aşılamam o yüzden kafam çok rahat zaten olmayacak gözüyle bakıyorum çünkü aşılama ilişki ile aynı şey bence. Sen hangi aşamadasın?
Bana da öyle dediler bu arada. Pco görünümün var ama pco değilsin demişlerdi 😃

Ben sadece klomen almistim canim onada ara verdim cok depresiyona girdim cocuk olayina takik kaldim.. aşilama ilişkiyle bir degl canim cünkü yumurtalar sıkıstigi icin onlar olmasi gereken yere birakiyor spermi öyle düsünerek yaoiyorsan hic yapma bence moral cok önemli gercekten hani diyolar ya neyi düsünürsen onu cekersin hayatina diye miknatis gibi birgun olcak kac senedir deniyosunz ki? Umutsuz olma umutsuz olan biri olarak da diyorum ama🤣🙏

umutsuzluk da umutta bi yolculuğun bi parçası sanırım bazen umut doluyum bazen eser yok 🙂 pco da genelde femara kullandırıyorlar klomen kullanmadım hiç diye hatırlıyorum. 3 yıldır evliyim 2 yıldır deniyoruz 2 yıldır da parça parça tedaviler gördüm ilk defa bu sene böyle düzenli olarak tedavi görüyorum oda doktorlarım sayesinde onların pozitifliği yardımcı oluyor bana 🙂

ben de vajinal kullanıyorum günde iki defa. uyku yapıyor olabilir diye düşünüyorum ama bir yan etkisini de görmedim. arkadaşlarımdan uyku yapıyor diyen çoktu. zaten sanırım yan etkisinden etkilenmemek için fitil olarak kullanılıyor.

Merhaba bugün aşılama yaptırdım ardından 8 saat arayla bana vajinal yolla kullanmam için progestan verdiler. Kullanmadan önce araştırmak istedim araştırmaz olaydım 🤦🏻‍♀️ Çok değişik yan etkiler yazmışlar kullanan varsa lütfen yazsın bu yan etkiler doğru mu ?
Ben de aşılamadan sonra 2 hafta fitil olarak kullandım hiçbir yan etkisini görmedim. Ama ağız yoluyla alan arkadaşlar çok etkilediklerini söylemişlerdi

ben adet söktürmesi için günde 2kullanıyorum ağızdan. bence bünyeye göre değişiyo hem dr hem eczacı başdönmesi yapar tok iç mutlaka dedi. sabahları aç içtigim halde sıfır etki. çok hafif sersemlik yapıyor. tek belirtisi kabızlık oda vucuttaki kasılma hareketlerini azalttıgı için bağırsak hareketleri yavaşladı o yüzdenmiş. tabi vajinal yolla alındıgında dahada etkili olabilir ve ya dedigimgibi her bünyede farkli etki gösterdiginden de olabilir
+olarak gebe arkadaşım düşük tehlikesi yüüznden vajinal olarak kullandı ve progestanın onu çok yordugunu söyledi. kusma ve aşırı uyku yapmış. burada vajinal kullananlarda etkisi olmadıgını yazmış. bünye farkına emin oldum artık ahhah. demek ki hassas kişi ister alttan ister üstten kullansın etkileyecekse hiç farketmiyo bence

Ben 2 defa tüp bebek de kullandım ama hiç yan etkisini görmedim vajinaldan kullandım.bence hiç sıkıntı yapma doktorun dediklerini harfiyen yap

Uyku yapıyor valla başka ne yan etkisi var okumadım 🙂 okuyunca insan daha çok etkileniyor sanırım. Ben günde 6 kapsül vajinal olarak alıyorum pek bir sıkıntı olmadı ama progesteron seviyem de çok yükselmedi bugün itibariyle kapsüle ek progestan iğnesi de olacağım

X