Progesteron Test Sonuçlarımızı Yazalım

UykucuSirine

Hamdolsun....
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
2.277
1.534
Adetin 21. günü bakılan progesteron sonuçlarımız yazalım kıslar..

Yumurtlama olup olmadığını anlamak için yapılan bir test..test sonuçlarınız ne çıktı,en az kaç olması lazım yumurtlama olup olmadığını anlamak için

benim bugün adetimin 21. günü ve test sonucum 4,86

paylaşımlarınızı bekliyorumkaydirigubbakcemile3

merhaba canım .. adetın 21 .gunu yapılan progesteron testının en az 10 olması gerekır dıye bılıyorum ama bazı drlar 8 ı de yumurtlama olmuş olarak kabul edıyorlar .. ilginçtır kı ben yaptırdıgımda 42 gıbı bır rakam cıkmıstı dr hamıle bıle olabılırsın dedı ..ama olmadım ..
.. 10 un altında olması o ay kalıtelı yumutlama olmadıgı anlamına gelıyor .. inşallah her sey gonlunce olur ...

evet kızlar ben de öyle biliyorum hatta benim doktorum 20 lere yaklaşınca güzel diyor.. ama 12 falan galiba en az..

merhaba canım .. adetın 21 .gunu yapılan progesteron testının en az 10 olması gerekır dıye bılıyorum ama bazı drlar 8 ı de yumurtlama olmuş olarak kabul edıyorlar .. ilginçtır kı ben yaptırdıgımda 42 gıbı bır rakam cıkmıstı dr hamıle bıle olabılırsın dedı ..ama olmadım ..
.. 10 un altında olması o ay kalıtelı yumutlama olmadıgı anlamına gelıyor .. inşallah her sey gonlunce olur ...

canım hakkında hayırlısı olsun umarım bebişin süpriz yapıp gelir..günlüğünün sıkı takipçisiydim..ama sonucu görünce o gün yazacak kelime bulamadım inan..seninle beraber bende umutlanmıştım
:teselli:

sğl canım bilgin için ..hiç mi yumurtlamadım ben o zaman acaba ya..:uhm:banada baya düşük geldi sonuç

bende eşime takılmıştım bugün doktor vajinal muayenede yaptı bugün bana..eğer bebiş falan varsa içerde kesin bir yerleri parçalanmıştır diye..:roflol:acayip karıştırdı içimi hala canım yanıyor:1no2:

canım ben iki aydır ara verdim tüp bebeğe gideceğim için şuanda doğum kontrol hapı kullanıyorum o yüzden rahatım şu aralar :) ama genellikle 18-16 gibi çıkıyo benim. bakalım asıl iş tüp bebek yapılırken nolcak..hepimizin gönlüne göre olsun inşallah

canım ben iki aydır ara verdim tüp bebeğe gideceğim için şuanda doğum kontrol hapı kullanıyorum o yüzden rahatım şu aralar :) ama genellikle 18-16 gibi çıkıyo benim. bakalım asıl iş tüp bebek yapılırken nolcak..hepimizin gönlüne göre olsun inşallah

maşallah çatır çatır yumurtluyon desene..delikafadulden
ben çalışkanımıdır ama yumurtalıklarım acık tembel nedense..gamyoncuiremsu
hım ilk denemeniz mi olacak acaba.uzun protokol olacak sanırım ..hayırlısı bakalım arkadaşım..bende temmuzda ikinci tüp denemesi için start vereceğim

maşallah çatır çatır yumurtluyon desene..delikafadulden
ben çalışkanımıdır ama yumurtalıklarım acık tembel nedense..gamyoncuiremsu
hım ilk denemeniz mi olacak acaba.uzun protokol olacak sanırım ..hayırlısı bakalım arkadaşım..bende temmuzda ikinci tüp denemesi için start vereceğim

aman be arkadaşım herkesin bi derdi var..bizde de eşimin sorunu var. bende pco var ama çok fazla etkilemiyo galiba.. 2 defa aşılama yaptırdık olmadı malesef şimdi tüp bebek ama merkez seçmede zzorluk yaşıyorum. ailemiz ankarada ankarada yaptıracağız ama neresi bilmiyorum maya diye düşünüyoruz şimdilik bu konuda tecrüben var sen nerede denemiştin?

aman be arkadaşım herkesin bi derdi var..bizde de eşimin sorunu var. bende pco var ama çok fazla etkilemiyo galiba.. 2 defa aşılama yaptırdık olmadı malesef şimdi tüp bebek ama merkez seçmede zzorluk yaşıyorum. ailemiz ankarada ankarada yaptıracağız ama neresi bilmiyorum maya diye düşünüyoruz şimdilik bu konuda tecrüben var sen nerede denemiştin?

dert mi o da ne o benim göbek adım canım..maalesef eşiminde sorunları var ..:1no2:

ben ilk denememi trabzon özel karadenizde yaptırdım..ikinciside orası olacak..aslında benimde ankara 'ya gitme imkanım var benim ailemde orda..ama şu anki merkezden memnunum açıkcası hem tedavi süreci boyunca kendi evimde olmak gibisi yok sanırım.

maya hakkında hep şimdiye iyi şeyler duydum.umarım ilk ve son denemeniz olur canım..

dert mi o da ne o benim göbek adım canım..maalesef eşiminde sorunları var ..:1no2:

ben ilk denememi trabzon özel karadenizde yaptırdım..ikinciside orası olacak..aslında benimde ankara 'ya gitme imkanım var benim ailemde orda..ama şu anki merkezden memnunum açıkcası hem tedavi süreci boyunca kendi evimde olmak gibisi yok sanırım.

maya hakkında hep şimdiye iyi şeyler duydum.umarım ilk ve son denemeniz olur canım..

inşallahhh senin için de hayırlı olsun inşallah beraber haberleşiriz haberlerini duyarım :) tüp bebekte kaç yumurtan oluştu?

6 tane oluştu ama üç tanesi olgundu..bunlardan da iki tanesi döllendi .biri tutundu ..ama 10 haftalıkken kalbi durdu kaybettim maalesef :a015:senağlama

6 tane oluştu ama üç tanesi olgundu..bunlardan da iki tanesi döllendi .biri tutundu ..ama 10 haftalıkken kalbi durdu kaybettim maalesef :a015:senağlama

off canım ya bi de bu var.. tam uçuyosun sevinçten tüp bebek olunca bi de düşüyo ya da kalbi duruyo :KK43: ama en azından 6 yumoş güzel :) inşallah bu defa yüzün güler :)

off canım ya bi de bu var.. tam uçuyosun sevinçten tüp bebek olunca bi de düşüyo ya da kalbi duruyo :KK43: ama en azından 6 yumoş güzel :) inşallah bu defa yüzün güler :)

maalesef canım..bunca sene bir kere bile üzülmedim ben aman olmuyor felan diye..ama bebeğimi yakalamışken kaybetmek çok yıprattı beni açıkcası..

6 yomoş açıkcası benim yaş grubu hastalarda daha fazla yumurta elde ediliyor..ama önemli olan yumurta sayısından çok bu yumoşların gelişimlrinin güzel olması..bir tek sağlıklı yumurta ve bir tek sağlıklı sperm yetiyor sonuçta gebe kalabilmek için

maalesef canım..bunca sene bir kere bile üzülmedim ben aman olmuyor felan diye..ama bebeğimi yakalamışken kaybetmek çok yıprattı beni açıkcası..

6 yomoş açıkcası benim yaş grubu hastalarda daha fazla yumurta elde ediliyor..ama önemli olan yumurta sayısından çok bu yumoşların gelişimlrinin güzel olması..bir tek sağlıklı yumurta ve bir tek sağlıklı sperm yetiyor sonuçta gebe kalabilmek için

evet haklısın.. Allahım bir daha yaşatmasın...buna da çok şükür hiç yumoş olmayan ya da sperm bulunamayanlar da var.. allahım hepimize yardım etsin.. ben kaçıyorum canım sohbet çok keyifliydi görüşmek üzere

benim 7.42 çıktı arkadasın yazdığı yazıya takıldı 10 nun üstünde olan değer
yumurtanın kaliteli olduğu anlamına gelir demiş
ben acaba o yüzden mi? 3 kimyasal gebelk yasadım

Son düzenleyen: Moderatör:
sitedeki tüp bebek uzmanı arkadaşa sordum soruyu bilginiz olsun diye aynen aktarıyorum

mrb.adetin 21. günü progesteron hormon sonucum 4,86 çıktı..bana biraz düşük gibi geldi ..nolmalde kaç olması lazım acaba ..test sonucumu değerlendirirseniz sevinirim

cevap

Sevgili Jeyandd,

Progesteron değeriniz luteal fazda, yani 21. günde 1,19 ile 21,6 arasında olabilir. Bu değerler normaldir. 4,86 olan değerinizi de normal olarak değerlendiriyoruz. Sevgilerimle...

benim 7.42 çıktı arkadasın yazdığı yazıya takıldı 10 nun üstünde olan değer
yumurtanın kaliteli olduğu anlamına gelir demiş
ben acaba o yüzden mi? 3 kimyasal gebelk yasadım

çok geçmiş olsun öncelikle
adetin 21. günü bakıldı dimi.canım bu hormonunla ilgili bir şey demedimi doktor sana..bence bir sorsan iyi olur bunu..üç kere yaşamışın hemde..ama tüp bebek uzmanının verdiği cevaba göre iyi gözüküyor tahlilin..

progesteran takviyesi yapıldımı sana gebeliklerinde

X