Aile Planlaması Prolaktin hormonu yüksekliği

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba prolaktininiz kaç çıktı acaba? Benim 29,45 çıktı ama doktor ilaç falan vermedi adetin 2.günü yaptırmıştım döngüden dolayı yüksek çıkmıştır dedi 3 4 aydır hamilelik için uğraşıyoruz bundan mı olmuyor acaba korkuyorum
Benim Degerim 41 cikti. Bende ikinci gün yaptirmistim. Prolaktin Adet dönemi yükselen bir deger degilmis arastirmistim. Doktorum prolaktin yüksekliginin gebe kalmaya engel oldugnu söyledi yumurtalara baski yapiyormus ve catlamasini engelleyebiliyormus ilacla deger düsüyor hemen. En fazla 30 olmali forumda degeri 25 olup ilac kullananlari bile duymustum. Bence baska bir doktorada görünün 🤷‍♀️

Benim Degerim 41 cikti. Bende ikinci gün yaptirmistim. Prolaktin Adet dönemi yükselen bir deger degilmis arastirmistim. Doktorum prolaktin yüksekliginin gebe kalmaya engel oldugnu söyledi yumurtalara baski yapiyormus ve catlamasini engelleyebiliyormus ilacla deger düsüyor hemen. En fazla 30 olmali forumda degeri 25 olup ilac kullananlari bile duymustum. Bence baska bir doktorada görünün 🤷‍♀️
Testere dişli aslan pençesi otu aldım onun çayını içmeye başladım umarım hemen faydasını görürüm ama tam aksine süt yapar diyenler de var 🙄

Testere dişli aslan pençesi otu aldım onun çayını içmeye başladım umarım hemen faydasını görürüm ama tam aksine süt yapar diyenler de var 🙄
Bende duydum onu ama Bence denemeyin bende incir kürü denemistim forumda okuyup onu uyguladim prolaktin yükselttigni bilmiyodum meger prolaktini yükseltiyormus degerim muhtemelen bu sebepten yüksek cikti cunku adet düzensizligim falan yoktu hic. Iyi bsey yapalim derken yanlis bsey yapiyor olabiliriz en sagliklisi doktor kontrolunde olmak diye düsünüyorum artik

Bende duydum onu ama Bence denemeyin bende incir kürü denemistim forumda okuyup onu uyguladim prolaktin yükselttigni bilmiyodum meger prolaktini yükseltiyormus degerim muhtemelen bu sebepten yüksek cikti cunku adet düzensizligim falan yoktu hic. Iyi bsey yapalim derken yanlis bsey yapiyor olabiliriz en sagliklisi doktor kontrolunde olmak diye düsünüyorum artik
Yaaaa 🥺 saracoğlunun videosunu izledim o söylüyordu. Ama haklısınız birebir doktor ilgilense daha iyi olur

Edit : takip edelim dedik 3 gün öncesinden süt ürünü ve sütyen takkmayı kestim sonra tekrar test verdim 35den 55e çıktı yükselmiş :) adetim düzenli olduğundan kısırlıkla alakalı bir sey değil dedi endokrine yönlendirdi.
Endokrin meme ultrasonu ve MR istedi, öncesinden meme ultrasonum vardı temiz. MR de eylül ayına yer buldum tr de olamayacağım için biraz yattı bu is galiba. Özellerde mr için 1000 lira zor yani verebilmem. Değerlerim 100ü geçseymiş ilaca baslicaklarmış ama bu değerler ilaçlık değilmiş. Kaldık öyle

Edit : takip edelim dedik 3 gün öncesinden süt ürünü ve sütyen takkmayı kestim sonra tekrar test verdim 35den 55e çıktı yükselmiş :) adetim düzenli olduğundan kısırlıkla alakalı bir sey değil dedi endokrine yönlendirdi.
Endokrin meme ultrasonu ve MR istedi, öncesinden meme ultrasonum vardı temiz. MR de eylül ayına yer buldum tr de olamayacağım için biraz yattı bu is galiba. Özellerde mr için 1000 lira zor yani verebilmem. Değerlerim 100ü geçseymiş ilaca baslicaklarmış ama bu değerler ilaçlık değilmiş. Kaldık öyle
Bence doktorunuzu değiştirin ilaç yazılabilir o değerde. Ben bebek istediğim için mi yazdı acaba anlamadım 1 yıldır olmadı dedim ilaç yazdı bana hemen devlet doktoru.

Tsh acilen inmesi lazim canim tiroid cok etkiliyor gebeligi ama birazda şans tabiki nasip.. ve ilacini aksatmadan alman şart ayni saate dostinex ide aksatmaman gerek prolaktin hemen ilacla düser 2 hafta gibi bir sürecte düzelme görülür benim prolaktinim 744 'dü ilacla 17 ye düstü 2-3 hafta icinde yarim aliyordum bide minicik bisey ama etkili ilac yani canini skma ama tsh inatcidir kilo varsa vermende fayda var benim gecen sene 3 bucuk 4 lerdeydi tsh ve suan 1.9 indi metabolizmayla alakali bir durum beslenmenizede dikat edin soya icermeyen gidalar tüketin letrox gibi ilac aldignzda soya iceren gidalar etkisini azaltiyor.
Tsh 4.82 çıktı, 8 aydır deniyorum tık yok. Tsh gebe kalmaya engel olur mu

Tsh 4.82 çıktı, 8 aydır deniyorum tık yok. Tsh gebe kalmaya engel olur mu
Evet yüksekmiş değeriniz malesef , endokrin ve kadin dogum uzmani ile konusmaniz gerek eğer gereken dozaji yakalayip verirse size ilaci doktor ozaman hizla düşer değerin 1 ayda değisebilir benimki her ay farkli şuan 50 mikrogramm aliyorum Tiroid ilaci .. 4 lerdeydi filan suan 1,50 filan galiba.. kadinlarin hormonlarin coğu tiroid ve böbreküstü bezlerinden salgilaniyor o yüzden saglikli beslenmek gereken ilaclari saatinde icmek lazim vitamin takviyeside iyi olur aslinda inositol icebilirsin gynositol dene istersen omega3 ile destekleyebilirsin tiroidden baska bi hastaligin yoksa kilonda yoksa zamanla kendilginden olur..

Öncelikle dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Neredeyse inositol'ün her türlüsünü 1 yıl boyunca kullandım, bi faydasını göremedim. Gynositol, gynopol, ocean polysitol hepsini. Gebelik düşündüğüm için zaten folik asit de kullanıyorum, regenesis max. Geçen yıl da tsh 3.42 imiş. Kadın doğumcu inositol takviyesi verdi gönderdi. Sonra eşim de askeri görevdeydi tabi 6 ay boyunca dolayısıyla çocuk planı rafa kalktı kendiliğinden. Ben o süreç boyunca inositol kullandım. Ocaktan bu yana deniyoruz. Ovulasyon testi de kullanıyorum. Yumurtladığımı görüyorum, çatladığını da ama 8 aydır gebe kalamadım hâlâ. Bu hafta hormon testi verdim. Fsh 7.1 Lh 3.6 Prolaktin 16.7 Serbest T3 4.14 Serbest T4 0.78. Geçen yıl doktor yumurtalıkların polikistik görünüyor demişti. Kilo ver filan. Sorun şu ki kilo veremiyorum. Belki de tiroid sebep oluyo. Adetlerim de düzenli. Yüce Rabbin daha fazla bekletmeden nasip etsin bütün bekleyenlere inşallah.

Evet yüksekmiş değeriniz malesef , endokrin ve kadin dogum uzmani ile konusmaniz gerek eğer gereken dozaji yakalayip verirse size ilaci doktor ozaman hizla düşer değerin 1 ayda değisebilir benimki her ay farkli şuan 50 mikrogramm aliyorum Tiroid ilaci .. 4 lerdeydi filan suan 1,50 filan galiba.. kadinlarin hormonlarin coğu tiroid ve böbreküstü bezlerinden salgilaniyor o yüzden saglikli beslenmek gereken ilaclari saatinde icmek lazim vitamin takviyeside iyi olur aslinda inositol icebilirsin gynositol dene istersen omega3 ile destekleyebilirsin tiroidden baska bi hastaligin yoksa kilonda yoksa zamanla kendilginden olur..
Öncelikle dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Neredeyse inositol'ün her türlüsünü 1 yıl boyunca kullandım, bi faydasını göremedim. Gynositol, gynopol, ocean polysitol hepsini. Gebelik düşündüğüm için zaten folik asit de kullanıyorum, regenesis max. Geçen yıl da tsh 3.42 imiş. Kadın doğumcu inositol takviyesi verdi gönderdi. Sonra eşim de askeri görevdeydi tabi 6 ay boyunca dolayısıyla çocuk planı rafa kalktı kendiliğinden. Ben o süreç boyunca inositol kullandım. Ocaktan bu yana deniyoruz. Ovulasyon testi de kullanıyorum. Yumurtladığımı görüyorum, çatladığını da ama 8 aydır gebe kalamadım hâlâ. Bu hafta hormon testi verdim. Fsh 7.1 Lh 3.6 Prolaktin 16.7 Serbest T3 4.14 Serbest T4 0.78. Geçen yıl doktor yumurtalıkların polikistik görünüyor demişti. Kilo ver filan. Sorun şu ki kilo veremiyorum. Belki de tiroid sebep oluyo. Adetlerim de düzenli. Yüce Rabbin daha fazla bekletmeden nasip etsin bütün bekleyenlere inşallah.

Nedemek burda fikir alişverişi yapmak icin burdayiz zaten.. anladim.canim yani inositol düzenli 1 gün bile aksatmamalisin aslinda inositol cok iyi takviye kullanmaya devam et omega 3 kullan ama mutlaka istersen krilloil daha hizli kana karisiyor bi tür balik kapsül kirmizi.. ben doçent doktora gitmistim kadin hastaliklari bana doktorum ILUNGA-F vermisti recete heryerde bulunmuyor ama ben memnun kaldim azda olsa pko sendromun semptomlarini azaltti diyebilirim
..

Tiroid konusuna gelirsek ben o konuda cok cekiyorum 55 kilo olan ben balayindan sonra hizla kilo almisim 79.0 oldum bi an sonra 76 .5zorla 71.5 indim suan 65 deyim. Beni dinlersen eğer endokrine git ilaci ne yap et o ilaci al doktordan tiroid etkiliyor gebelikte bile veriyor hemde dozaji yüksek veriliyo bebegin gelisimi icin. Sonrada kadin doktoruna kilo veremiyorum bunun baska cözümü varmi de bana insulin direnci icin matofin verdi kadin doktorum oda biraz yardim etti acikcasi zayiflamaya sorarsin yani sormakda fayda var belki recete eder etmezsede doktorunu degistir bazen hep ayni yere takili kalmamak lazim her doktor bir degil cidden..allah istiyen herkese bizlere bir eli ayagi düzgün evlat nasip etsin hayirli bende 3 senedir ugrasiyorum var herseyde bi hayir elimizden geleni yapcaz gerisi nasip takdiri illahi 🤷‍♀️🙏

Merhaba yaşım 25 prolaktinim 35 çıktı adetim 21 günde gelir düzenlidir, 3 yıl önce memede akıntı şikayetiyle gittim bişeyin yok deyip göndermişlerdi. nasıl bi yol izler doktor, kısırlık falan yazıyor her yerde :KK43:
Benimde o yaşlarımdayken yüksekti. 35 yüksek ilaç kullanmak gerek. Ancak benim bildiğim kadarıyla çok yüksek değil. Tek sorun ilacın biraz ağır olmasıydı ama belki şuan yeni ilaç çıkmıştır. Benimki çok uzun zaman oldu.

İyi akşamlar kızlar cuma günü kadın doğum doktoruna gittim çocuk düşünüyoruz hormon testi istedim herhangi bi sıkıntı var mı diye 1 ay denedik olmadı sonucuma bakabilirseniz çok sevinirim aklıma çok takıldı doktora göstermedim hafta sonu girdi araya
Regl düzenli 28-29 arasında düzenli oluyorm
LH:4.09
FSH:6.02
Prolaktin:33
TSH:1.83
Şimdiden teşekkürler prolaktin yüksek olunca gebe kalinmiyormus sanırım

X