Prolaktin yüksekliği

cerenkrts

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
8
2
33
Merhaba arkadaşlar. Burada yeniyim. Sizlerin rahatsızlıklarını gördüm ve danışmak istedim. 2ay önce prolaktin seviyem yüksek olduğu için doktor MR çektirmemi istedi. Ve 3mm ur olduğunu gördü. İyi huylu dedi fakat önemli olduğunu da dile getirdi. Ayrıca kadın doğumda da 2 yumurtalığımda kist görüldü. Onlar ilaç ile şuan geçti. Beyin doktoru ur için Dostinex verdi haftada iki gün kullanıyorum. 6 ay kadar kullanmamı istedi. Çocuk istiyoruz. 1 yıl önce bebeğim düştü. Bir daha denemedik şuan da bu şekilde zaten denemeyin dedi. Kilo problemim de var veremiyorum ayrıca çok yemememe rağmen. Size sorum prolaktinde kilo verme sorunu olur mu ve ur olup ilaç ile tedavide geçen oldu mu? Birde ilacı 2 aydır kullanıyorum dudaklarım ve kenarları yarık ve çatlak içinde ve sürekli kupkuru ilaç yan etkisi olabilir mi? Şimdiden teşekkürler. Sevgiler

Uzun süredir ilacı kullanıyorum. Bende böyle bir yan etkisi olmadı. Daha çok mide bulantıları yaşıyorum. Kitle çok küçüldü. Hatta bir dönem ilacı bıraktırdı doktor. Prolaktn değerim çok düşmüştü. Çocuk konusu ise; ben ilaca hamile kalabilmek için başladım. Endokrin doktorum prolaktn yüksekliğinin hamileliğe engel olduğunu söyledi. İlacı kullan ve hamilelik olursa hemen bırak dedi. Şu ana kadar cocukta kötü bir etki olmadı dedi. Kadın doğumcuların bir çoğu da yazıyor bu ilacı.

İlginiz için çok teşekkürler. Bu ay sonu Endokrin doktoruna gideceğim. Daha ayrıntılı bilgi alabilirim umarım. Beyin doktoru çok birşey söylemiyor. Hamilelik konusu kafamı karıştırdı ama bana ilaç bitene kadar denemeyin dedi çünkü. Bu ur büyür dediler vs. İnsan umudunu yitiriyor. Tekrar teşekkürler

Hamilelik esnasında büyüme olabiliyor. Yaşınız genç ise bekleyin. Ama ur konusunda aşırı endişeli olmayın. Çözümü var. Geçmiş olsun.

Ben bugün doktora geldim benim 159 çıktı geçen ay 19du biand bu kadar yükselmiş anlamadım gitti bana da dostinex verdi iki hafta sonra kontrole çağırdı

Hamilelik esnasında büyüme olabiliyor. Yaşınız genç ise bekleyin. Ama ur konusunda aşırı endişeli olmayın. Çözümü var. Geçmiş olsun.
Yaşım 31 çokta genç değilim artık Umarım küçülüyordur. Bitmeden hamile kalma taraftarı değilim çünkü. Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için

Ben bugün doktora geldim benim 159 çıktı geçen ay 19du biand bu kadar yükselmiş anlamadım gitti bana da dostinex verdi iki hafta sonra kontrole çağırdı
Yani öyle birşey ki aslında bu prolaktin her saniye değişen birşeymiş. Kahve bile yükseltiyormuş düşünün. Ama 159 tabi bence bana yüksek. Siz doktorunuzun tavsiyelerini bir dinleyin. 2 haftada ne gibi bir sonuç alınacak bende merak ettim. Umarım şifa olsun. Geçmişler olsun

Teşekkür ederim canim inşallah güzel sonuçlar alırım

Bugun baktim 28 e dusmus kendi kendine teselkurler

Merhaba prolaktin kaç çıkmıştı siz de ve ne belirti vardı

Merhaba prolaktin kaç çıkmıştı siz de ve ne belirti vardı
92 çıkmıştı. Ben kadın doğuma gittim kasık ağrım vardı. Kist varmış bu kist neden oluşmuş bi öğrenelim dedi tahlil istedi. Prolaktin yüksekliği kistte yapıyormuş oradan öğrendim ben.

Merhabalar bendede yuksek cikmisti ben kontrol amaçlı gitmustim iyi ki de gitmişim 2.gittigimde normal dediler değişen bi değermiş stres bile yukseltiyomus o değeri.3.kez tekrar bakildi onda gene yükselmişti ilac icin yonlendiriceklerdi ki denk geldiğim dr un biri guatr da yapiyo bi ulturasona girin dedi.ulturasonda boğazımda nodul cikti milimetrik boyutlarda ve ulturasonu çeken dr um gerek yok herkeste var o büyürse takip edelim biopsiye gerek dese de ben yaptirdim ve papiller karsinom yani troid kanseri mm boyutlarda oldhgu icin sadece troidimin bi kismi alindi.ve sonrasinda herkes zor cocugun olur dedi ki bende kimseyi dinlemeyip kafamı boşalttım o ay olur mu olmaz mılari biraktim ameliyattan yeni çıkmıştım zaten ve suan 9.ayin icindeyim cok sukur hamileyim.size tavsiyem kafanızı boşaltın hrrseyden önce stres bile yükseltiyor o degerleri

Banada hamile kalabilirsiniz ama eger hastalığınız varsa önceliğiniz o olsun hamile kalmamanizi tavsiye ederiz dediler.dr lar cok onermiyo.dediginiz gibi endokrin dr una gorunun daha net bi çözüm bulunacaktir

Benim 195 küsür çıktı ayakta kalınca çok baş dönmem var aile hekimi kadın doğuma git mr çeksinler dedi onluk bir sorun değilse nörolojiye de gitmeyi düşünüyorum

Benim 195 küsür çıktı ayakta kalınca çok baş dönmem var aile hekimi kadın doğuma git mr çeksinler dedi onluk bir sorun değilse nörolojiye de gitmeyi düşünüyorum
Evet bi mr çektirin bebde çektirdim ve çıktı. Kasık ağrısı baş ağrısı dönmesi yapar. Çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…