Prolaktin Yüksekliği

FraRabia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2022
233
375
29
Merhaba, 2 ay önce tüp bebek yaptırmaya karar verdik, doktor prolaktin hormon testi istedi, yaptırdım. Değerim 32 çıktı sınırın az üstüydü, dönemsel mi diye emin olmak için bir sonraki ay gene bakalım dedi bu sefer 38 çıktı, hemen dostinex adlı ilacı verdi 2 gün arayla 2 ilacı da içtim sonra tekrar test yaptırdım prolaktin 5 e düşmüş. Aradan 1 ay geçti yarın doktor randevum var, bugün tekrar test yaptırdım değerim 32 çıktı.

Prolaktin yüksekliğinde oluşan belirtilerin hiç biri bende yok. Daha önce böyle olan var mı? Ne yapmam gerekiyor bilemedim.

Merhaba benimde değerim 46 çıkmıştı ikili Dostinex kullandım ve hemen düştü tekrar yükselebilen bir hormon dereotu incir maden suyu arttıran şeyler devamlı olarak test yapılması gerek özellikle de hamile kalmayı planlıyorsan çünkü bu hormonun yüksekliği hamileliğe engel oluyor

Merhaba, 2 ay önce tüp bebek yaptırmaya karar verdik, doktor prolaktin hormon testi istedi, yaptırdım. Değerim 32 çıktı sınırın az üstüydü, dönemsel mi diye emin olmak için bir sonraki ay gene bakalım dedi bu sefer 38 çıktı, hemen dostinex adlı ilacı verdi 2 gün arayla 2 ilacı da içtim sonra tekrar test yaptırdım prolaktin 5 e düşmüş. Aradan 1 ay geçti yarın doktor randevum var, bugün tekrar test yaptırdım değerim 32 çıktı.

Prolaktin yüksekliğinde oluşan belirtilerin hiç biri bende yok. Daha önce böyle olan var mı? Ne yapmam gerekiyor bilemedim.
Merhaba benimde ilk 40 çıkmıştı dostinexle 1 e kadar düştü sonra 20-30 falan çıktı 2 hafta önce yaptırdığımda 81 çıktı kadın doğum doktoru beyin cerrahiye git mr isterler dedi gittim istedi de Salı günü çektirdim önümüzdeki hafta sonuç göstericem hayırlısıyla bi sorun yoktur inşallah 🤲🏻🤲🏻

Selamın aleyküm regaip kandiliniz mübarek olsun 🌺 ben 3 sene önce hormon testi yaptırmıştım bende de prolaktik yüksekligi çıkmıştı ama ben hiç ilaç kullanmadım dostinex banad averdi almadım ilacın yan etkisi vardı diye sonra üstüne düşmuyordum en son bı doktora daha gittim oda bana dedi hormonlarin normal dedi

X