Prolaktin

Buglemgzl

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
4
1
37
Merhabalar yeni katıldım 10 yaşındaki kızımın prolaktini yüksek çıktı MR çekilecek ama normal değilmiş tabi süt gelmiyo hiç bi şikayeti yok hastane de endokrin bölümüne gittik tedirginim ne yedirip neyi kesmem gerekiyo bilmiyorum 1 yıldır uyku düzenimiz bozuk ve hazır gıda ve kola tüketiyoruz cvp verirseniz sevinirim

Kaç çıktı sonucu normalde kaç olması gerekiyormuş çok mu yüksek? Maden suyu tüketiyor mu?

3.5-18.2 123değer diğer sonuçta da 174 değer yazıyo hangisi nedemek istiyo bilmiyorum 123 174 yani orası sayılıyosa baya yüksek araştırdığımda kadınlarda 21 den sonrası yüksek sayılıyomus meyveli evde olursa tüketir nadir yani pek açıklama yok dk run tek dediği normal değil yüksekliği

3.5-18.2 123değer diğer sonuçta da 174 değer yazıyo hangisi nedemek istiyo bilmiyorum 123 174 yani orası sayılıyosa baya yüksek araştırdığımda kadınlarda 21 den sonrası yüksek sayılıyomus meyveli evde olursa tüketir nadir yani pek açıklama yok dk run tek dediği normal değil yüksekliği
Baya yüksek evet. Maden suyu, incir, nar, dereotu yükseltiyor. Beslenmeden mi oldu diyecektim de bu kadar yüksek olmaz sanırım. Siz hazır gıdadan uzak tutun elinizden geldiğince.

Öyle yapıcam zaten endokrine gidiyoruz büyüme sorunu var yaşıtlarından küçük duruyo da bu doğduğunda da küçük doğdu 2 kere havale geçirdi hastanede makinalara da bağlandı çok şükür bişey çıkmadı yeme içme de vardır tabiki zararı da hepsi kafama takılıyo

Hipofiz adenomu olabilir. Çocuklarda oluyor mu bilmiyorum ama prolaktinoma genelde hipofiz bezinde olan bir kitleden kaynaklanabiliyor. İlaç tedavisi var. Küçülme ve hatta yok olabiliyor. Yaş çok küçük umarım kitle değildir.
Büyüme sorunu varsa yine hipofizin işlevi ile ilgili olabilir. Büyüme hormonuna bakıldı mı?

Hipofiz adenomu olabilir. Çocuklarda oluyor mu bilmiyorum ama prolaktinoma genelde hipofiz bezinde olan bir kitleden kaynaklanabiliyor. İlaç tedavisi var. Küçülme ve hatta yok olabiliyor. Yaş çok küçük umarım kitle değildir.
Büyüme sorunu varsa yine hipofizin işlevi ile ilgili olabilir. Büyüme hormonuna bakıldı mı?
Bakıldı herşeyine gen dahil bişey çıkmadı doktor da dedi hipofiz bezinde kitle tarzında bi şey olabilir diye bu ayın 31 inde emar tarihi onda belli olucak bakalım ama tedirginim ne iyimi kötümü hiç bişey bilmiyorum internetten öğrendiğim kadarıyla pek iyi değil kitle küçülmezse hayıŕlısı 🤲🤲🤲

Bakıldı herşeyine gen dahil bişey çıkmadı doktor da dedi hipofiz bezinde kitle tarzında bi şey olabilir diye bu ayın 31 inde emar tarihi onda belli olucak bakalım ama tedirginim ne iyimi kötümü hiç bişey bilmiyorum internetten öğrendiğim kadarıyla pek iyi değil kitle küçülmezse hayıŕlısı 🤲🤲🤲
Endişelenmeyin. Küçülür elbet. Geçmiş olsun.

X