Prolaktinden korkmayın!!!!

husna423

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2017
7
11
36
Merhaba arkadaşlar.Gebe kalmak isteyip prolaktin seviyeniz yüksekse hemen paniğe kapılmayın derim.Kendimden örnek veriyim adetimin 3.günü hormon testi yaptırdım ve prolaktin 46 çıktı üzüldüm tabi 6 aydır gebe kalamayışımı hemen ona bağladım.Doktorum bir hafta sonra tahlili tekrarlayalım tekrar yüksek olursa ilaca başlarız dedi.Ben daha bir hafta olmadan 5 gün somra yeniden ölçtürdüğümde kendiliğinden 22 ye düşmüştü çok sevindim.Aslnda stresten çok etkilenen bir hormon ama ben o 5 günlük sürese çok da stressiz sayılmazdım yinede düşmüstü siz yine de stres yapmayın tabiki :) ve dahası o ay boyunca 2 günde bir ilişki ile hamile kaldım çok şükür belkide hormonun düştüğünü ve başka bir sorun olmadığını bilmek psikolojimi rahatlattı.Ayın başında yüksek çıktı sonra kendiliğnden düştü ve sonrasında hamile kaldm.Tabi en basta Rabbim ol desin yeter o yuzden kafanıza takmayın sakın doktor kontrolunde olun yüksekse ve kendisi düşmüyorsa ilaca başlarsınız ve o şekilde de kolay düşürülüyor diye biliyorum.Kısacası prolaktin hormonunu dikkate alın yalnız korkmayın ve kafanıza takmayın.Biz kadınlar çok hassasız ama elinizden geldğiğnce rahatlayın ve bol dua edin...

Allah tamamına erdirsin canım ne güzel anşatmışsın ya. Yazın bi de düşünüyoruz Allah kısmet ederse. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.
Senin de o güzel gönlüne göre versin her şeyi

Aminn canım inşallah..güzel duaların için de Allah razı olsun Rabbim istediğin anda bebişine kavuşmanı nasip etsin inşallah :)

X