Protez meme soğuk mu olur?

kimderki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2009
665
0
Arkadaşlar ameliyat olalı 2,5 ay oldu.. Son günlerde dikkat ettim de memelerim normal vücut sıcaklığımdan daha soğuk. Hava çok sıcak olsa bile memelerim hep serin. Bunun normal olduğunu tahmin ediyorum ama hep böyle mi olacak ve aranızda böyle bir durum yaşayan var mı? yoksa benim kansızlığımdan mı kaynaklanıyor acaba? Yaz-kış ayaklarım da soğuktur mesela kansızlık yüzünden.

Arkadaşlar ameliyat olalı 2,5 ay oldu.. Son günlerde dikkat ettim de memelerim normal vücut sıcaklığımdan daha soğuk. Hava çok sıcak olsa bile memelerim hep serin. Bunun normal olduğunu tahmin ediyorum ama hep böyle mi olacak ve aranızda böyle bir durum yaşayan var mı? yoksa benim kansızlığımdan mı kaynaklanıyor acaba? Yaz-kış ayaklarım da soğuktur mesela kansızlık yüzünden.

canım ,kansızlıktan olduğunu sanmıyorum.kansız olanların genelde el parmak uçları soğuk olur benim gözlemlediğim kadarı ile. yerimsenibensadece göğüslerinin soğuk olması kansızlıktan değildir.ama mantıken düşündüğümüzde protez göğsünün içinde ,dokuların arasında.yani vücudun protezi de ısıtması gerekiyo.protez niye ısınmıyo ki acaba?:1closedeyes:
canım bir de soğukluğu ne derecede ?yani ellendiğinde buzdolabından çıkmış meyve gibi mi yoksa sadece fark edilir derecede mi soğuk?kışın sıkı giyinip ,göğüs bölgeni sıcak tutmaya çalışırsın.yazın bir şey yapmana gerek yok,zaten yaz sıcaklığında serin olması iyidir.a.s.

bir de kas altı olunca bu kadar soğuk olmaz diye düşündüm.protez kas altındaysa iyice vücudun içine girmiş oluyo,üzerindeki vücut dokusu daha fazla oluyo. .bu durumda çok da serin olmaz.kas üstü olunca protez yüzeye daha yakın ve üzerindeki vücut dokusu az olduğundan soğukluk daha çok hissedilir.sadece mantık yürüttüm.seninkisi kas altı mıydı canım?

benmki dual plan yaptıralı 2 buçuk ay oldu benimde böyle bir durumum var herzmaan olmasada ara sıra normal vücut ölçümden daha soğuk oluyor göğsüm acaba içindeki jelden kaynaklanan birşeymi hiç bilmiyorum şuan bakıyorum vücudumla aynı sıcaklaıkdalar ama bazen soguk oluyor gereçken

evet yaa,bende ameliyat olalı 1ayı gecti,ve bu soğukluğu bende hissediyorum...
kasaltı benimkide ama soğukluk oluyo ara sıra

elanur123456 geldi mesajın cnm ,

kızlar bu soğukluğu göğsünüze dokunduğunuzda mı hissediyorsunuz? yoksa içinizde bir soğukluk olarak mı ?

cevaplar için sağolun kızlar.. elanurcum tabi buzdolabından çıkmış meyve gibi değil ama mesela şu an koluma dokundum sıcacık, mememe dokundum ılık.. özellikle uçlara doğru soğukluk artıyor. kas altı oldu benim de. bir de sanırım protezin büyüklüğünden kaynaklanıyor olabilir. 420 cc takıldı ya belki yeterince ısıtamıyordur vücudum.

bilmiyorum valla kafam karıştı.

abcj dokununca hissediliyor tatlım. açıkçası bu durum biraz da canımı sıktı diyebilirim.. neyse ki kocam farkında değil. genelde üşüyen bi hatun olduğum için farketmez de :))

kizlar bende ameliyat olmaya karar verdim ama yazdiklarinizi okuyunca biraz sogudum ne yalan söylim:çok üzgünüm: benim yaz ki$ ellerim ayaklarim soguktur kimbilir gögüslerim nekadar soguk olucakakannehir
bu sogukluk hissi hepmi var yoksa ara sirami?
beni biraz motive edin kizlar yaa yoksa cayicam bu gidisle delikafadulden

mervecim dur bakalım soğuma hemen. ben yeni farkettim sayılır. yani havalar serinleyince... hem o kadar güzeller ki soğukluk filan pek de umurunda olmuyor insanın. bir de buz gibi olsa neyse diyecem ama öyle değil. biraz serin sadece diğer bölgelere göre.

Kimderkicim bende ameliyat olali 1 ay oldu benimde cogu zaman soguk oluyor hele meme uclarim cok belli oluyor dik dik yani sütyeni hic cikarmamam gerekiyor bende anliyamadim birde kas alti konmasina ragmen alt kisimdan elledigim zaman silikonu hissediyorum ins gecer bu durum

benim 16 gün oldu (kas altı)hiç soğukluk olmuyor. ancak meme ucu konsunda benimde öyle hep dışarda . geçicimi yoksa hepmi böyle olacak bilmiyorum. sanırım deri esneyince oda normale döner.
KıMDERKı'nin dediği gibi görüntü bazı sorunlarıda görmemeni sağlıyor. kesinlikle küçükse yaptırın insaın yürüyüşü bile değişiyor. insanın kendine güveni geliyor. tek pişmanlığım keşke yıllar önce yaptırsaymışım.
hele dolgulu sütyen giymek zorunda olmadan bir penye çamaşırla rahatça badi giyebilmek ne kadar güzelmiş.
sizi mutsuz ediyorsa kesinlikle yaptırın . sevgiler...

benim 16 gün oldu (kas altı)hiç soğukluk olmuyor. ancak meme ucu konsunda benimde öyle hep dışarda . geçicimi yoksa hepmi böyle olacak bilmiyorum. sanırım deri esneyince oda normale döner.
KİMDERKİ'nin dediği gibi görüntü bazı sorunlarıda görmemeni sağlıyor. kesinlikle küçükse yaptırın insaın yürüyüşü bile değişiyor. insanın kendine güveni geliyor. tek pişmanlığım keşke yıllar önce yaptırsaymışım.
hele dolgulu sütyen giymek zorunda olmadan bir penye çamaşırla rahatça badi giyebilmek ne kadar güzelmiş.
sizi mutsuz ediyorsa kesinlikle yaptırın . sevgiler...

evet ilk 1 ay göğüs uçları dışarda oluyor ve çok hassas oluyor sonrasında normale dönüyor

Benim beş ay oldu cok usuyen biriyim ama bugüne kadar mutluluktan soğuk olup olmadigini farketmedim şimdi elledim gayet iyiler 😁 iyi ki de yaptirmisim

X