Prp yaptıranlar bakabilir mi?

Aynı hastanede mi yaptırdınız testi.. amh yükselmez diyorlar hep.. çok şaşırdım ve sizin adınıza çok sevindim..
hayır farklı yerde yaptırdım.fsh aile hekimliğinde amh farkli bir yerde .ama muayane sonucuda artığı gözlemlemlendi.ama dr lar bunu kabul etmiyor. tabi prp başka bir dr yapmıştı sonra ben dr umu değiştirmek durumunda kaldım diğer dr asla yükselmez dedi ama yükseliyor.

Farklı labaratuarlarda sonuçlar çok farklı çıkabiliyor. Geçen yıl ilk yaptırdığımda 0.86 çıkmıştı 2 ay sonra başka yerde yaptrdım 1.17 çıktı. Bu yıl yaptırdım 0.46 çıktı baya bi düşüş var 1 yıl içinde sonra prp yaptırdım 0.56 çıktı. Çok değişkenlik gösteriyo. Doktorum bana bunun sebebi hem labaratuar farklılığı hemde her ay aynı sayıda yumurtamız oluşmuyot her ay farklı yumurta sayısı olduğu için her ay farklılık gösterebilir dedi ama tabi bu geçen yıl ki gibi afaki bir fark deil. Bu yıl ki gibi değişkenlik. Yani amh değeri yükselmiyormuş. Tabi şöyle ki prp den sonra yumurta sayım dahada kaliteleşti. Geçen yıl ki amh değerimle 8 yumurta toplanıp 3. Güne 2 yumurta gelmişken bu yıl ki amh değerimle 8 yumurta toplandı 5. Güne 5 yumurtam geldi 2 si donduruldu. Prp görünmeyen yumurtalarında görünüp ortaya çıkmasını sağlayıp kalitesini artırıyomuş. İnşallah hepinizde işe yarar ve güzel sonuçlar alırız 😊
bu söylediklerinizde mantıklı tabi.ben bir sene önce yaptırmıştım amh 0.69 çıktı.bir sene sonra 0.18 cıktı.sonra çok üzüldüm.dr prp yapalım dedi. 2 ay sonra belli olur dedi.2 ay sonra başka dr gittik amh ve fsh istedi amh 0.70 fsh 10 cıktı.önceki ölçümlerde fsh 42 idi nasıl oldu bilmiyorum ama oynamaz sayılar değiller :)

hayır farklı yerde yaptırdım.fsh aile hekimliğinde amh farkli bir yerde .ama muayane sonucuda artığı gözlemlemlendi.ama dr lar bunu kabul etmiyor. tabi prp başka bir dr yapmıştı sonra ben dr umu değiştirmek durumunda kaldım diğer dr asla yükselmez dedi ama yükseliyor.
Peki yumurta sayısı ve kalitesinde bir artısı oldu mu ?

evet artış var kaltsini bilmiyorum bende önceden de çok embriyo oluşumu oldu ama genetik taşıyıcılık oldugu için pgt ypıldı.

X