Psikoloğunuz Geldi

whymamee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2020
12
5
30
Merhabalar herkese herkes hayatının herhangi bir noktasında psikolojik olarak ve ya düşünsel olarak bir çok rahatsızlık çekmiştir benim amacım ise insanları bu konularda biraz daha farkındalığını arttırmak ve insanın kendindeki mücadele gücü ile nasıl problemleri aslında ufak parçalar haline getirip çözebiliceği yazdığım bir çok blog ve forum bulunmakta ve buradada bir kaç şey paylaşmak istedim eğer konuşmak isteyen olursa ve ya bilgi almak isteyen bekliyorum. :)

Merhabalar herkese herkes hayatının herhangi bir noktasında psikolojik olarak ve ya düşünsel olarak bir çok rahatsızlık çekmiştir benim amacım ise insanları bu konularda biraz daha farkındalığını arttırmak ve insanın kendindeki mücadele gücü ile nasıl problemleri aslında ufak parçalar haline getirip çözebiliceği yazdığım bir çok blog ve forum bulunmakta ve buradada bir kaç şey paylaşmak istedim eğer konuşmak isteyen olursa ve ya bilgi almak isteyen bekliyorum. :)
Hosgeldiniz :)

İyi geceler bir kaç gün önce konu açmıştım zamanınız varsa okuyup neler yapabileceğim üzüntü ve şok etkisini nasıl azaltabileceğim konularında görüş belirtirseniz gerçekten çok sevinirim Şaka gibi

İyi geceler bir kaç gün önce konu açmıştım zamanınız varsa okuyup neler yapabileceğim üzüntü ve şok etkisini nasıl azaltabileceğim konularında görüş belirtirseniz gerçekten çok sevinirim Şaka gibi
Merhabalar tabiki yardımcı olurum gizliliğiniz için özelden gönderdim.

Tüm sorunlarım ile tek basima mücadele ederim fakat bebek olmaması durumunu kabullenemiyorum sorun yok ama olmuyo

Benim sorunum çok farklı ya. Ben mi sorunluyum o mu kestiremiyorum. Akıl sağlığımı koruyamiyorum :işsiz:

Konfor alanından çıkmak için neler tavsiye edersiniz? Tam olarak sorunum bu aralar böyle.
kesinlikle benim de... risk almayı sevmiyorum. ama yeni adımlar da atmam lazım.. iş, ilişki, aile konusunda.. ama rahatımı bozmak istemiyorum bi türlü... devamlı erteliyorum ya da bi bahane buluyorum

12 yaşındaki kızıma gerçek cinselliği nasıl anlatacagımı hiç bilmiyorum ,
sorularına yalan olmaksızın üstü kapalı gerçekleri söylüyorum ,
ama kuracagım gerçek cümleleri bilmiyorum , yardımcı olursanız çok sevinirim ,

sordugu soruya cevap vereyim bir örnekle ,
cinsellik nedir dedi ;
anne babanın odalarında yalnız kalması , ( bazen odamızın kapısını kapatıyoruz ona birkaçkez şahit olmuştu onun için öyle cevap verdim )
bazen banyo sonrası neden abdest alıyorsun dedi ;
bende anne baba bazen cok öpüşünce abdest alması gerekiyor dedim

yanlışmı verdiğim cevaplar

merhabalar daha önce terapi aldınız mı ve anksiyeteniz tam olarak nasıl işliyor ?
Daha önce hiç terapi almadım, sürekli bir şeylerden endisenelenip kendimi üzüp hayatımı kendime zehir ederken buluyorum.atak gibi değil ama sık sık ben burdayım diyor.

kesinlikle benim de... risk almayı sevmiyorum. ama yeni adımlar da atmam lazım.. iş, ilişki, aile konusunda.. ama rahatımı bozmak istemiyorum bi türlü... devamlı erteliyorum ya da bi bahane buluyorum
Aynı beni anlattın. Ben de bahane bulmaktan kendime yalan söylemekten çarpılcam kdkssk

Benim sorunum çok farklı ya. Ben mi sorunluyum o mu kestiremiyorum. Akıl sağlığımı koruyamiyorum :işsiz:
Bahsettiğinden ilişki olarak baz alıyorum ve kısıtlı açıklamandan dolayı fazla yorum yapamıcağım ama şunu öneririm ilişkilerde her zaman birbirine karşı dürüst olunmalı kusurları değil iyi yönleri söylenmelidir.

Daha önce hiç terapi almadım, sürekli bir şeylerden endisenelenip kendimi üzüp hayatımı kendime zehir ederken buluyorum.atak gibi değil ama sık sık ben burdayım diyor.
Kaygı baş edilmesi zor bir şeydir eğer kaygıyı kontrol edemiyorsanız ağır basıyorsa bu durum iyi bir danışmandan yardım almanızı öneririm ama bir kaç fikir vermek istiyorum.

Kaygılı düşünce aklında geldiği zaman ondan kaçma onu kabullen ve sonucunda gerçektene ne olucağını düşün.

Seni Kaygılandıran düşünce seni gerçekten o şekilde etkilicekmi düşün tartış ve mantıksızlaştır o fikri.

Sigara , Alkol gibi etkenler kaygıyı hızlandırır.

Daha fazla yorum yapmak isterim ama problemi tam olarak bilmediğim için kısıtlı bir şekilde açıklama yaptım sağlıcakla kalın :)

Konfor alanından çıkmak için neler tavsiye edersiniz? Tam olarak sorunum bu aralar böyle.

Farkındasın sende bunu fazla düşünmemeli ve direk uygulamalısın.

Yapıcağın işler için kendine 3 kriter belirle ve enerjini bunların olması için harca.

Olumlu değişimleri düşün bunları yaptığında gerçekten olucağına inandığın şeyleri hesaba kat.

Proaktif ol sürekli etkileşim haline bulun

sağlıcaklar :)

Bahsettiğinden ilişki olarak baz alıyorum ve kısıtlı açıklamandan dolayı fazla yorum yapamıcağım ama şunu öneririm ilişkilerde her zaman birbirine karşı dürüst olunmalı kusurları değil iyi yönleri söylenmelidir.
Benim sorunum şu, evlenmeden önce çalışıyordum çok rahattım, gönlümce harciyordum. Evlendim çalışmıyorum eşim çalışıyor gayette yüksek maaş alıyor. Ama sürekli masrafları dile getiriyor. 6 aydir harcadığım para 1000tlyi geçmemistir. Bisey almak istediğim zaman durumumuz iyi değil yanıtıyla karşılaşıyorum. Asgari ücretin 3 katı para alırken nasıl durumumuz iyi olmaz diyorum. Bütün para idaresi onda. Çalışmayı kafaya koydum bu sefer de saçma sapan konuşuyor. Şu kadar maaş alsan beni bırakır mısın diyo . Sinirden ölmek üzereyim:kızgın:

X