Psikolojik mide sorunları.

Dogru nefes almaya bak kuzum nefes alirken gogsun inip kalkiyorsa yanlis nefes aliyorsun(diafram nefesi diye arat cikar) mideye en iyi gelen dogal recete bence..bulanti da bende pek ise yaramiyor fakat mide yanmasina siskinlige vs cok iyi

Uzun vadeli çözüm değil ama sabah uyandiginda kahvaltıdan önce mide koruyucu alabilirsin. Ama tabii asıl çözüm sorunun kaynağını, yani psikolojik sıkıntıları halletmen.

Mideye en iyi kudret narı iyi geliyor. Aktarlarda karışık çayıda var bitkisel karışımıda. Çayı seni rahatlatabilir papatya, anason, kekik, meyan kökü karışımından bir çay.

Doktora danışıp farklı bir ilaç tavsiye etmesini isteyebilirsiniz. Ben uzun süredir aralıklarla lansor kullanıyorum, çok faydasını gördüm. Ama tabii hekime danışmadan kullanmayın
Bulantı ekşime ağrı yanma hepsi var evet hep var:KK43:( çok zayıfladım :KK43:
Mideye en iyi kudret narı iyi geliyor. Aktarlarda karışık çayıda var bitkisel karışımıda. Çayı seni rahatlatabilir papatya, anason, kekik, meyan kökü karışımından bir çay.
çok teşekkür ederim kudret narı kullanıyorum :))

Çok teşekkür ederim:) sizde mide sorunu var mıydı peki?
Strese girince yaniyordu bilirsiniz belki o hissi girtlaga kadar yaniyor..bunu ben bir kizdan ogrendim nette paylasmis gastriti refluye cevirmis hergun duzenli yere uzanmis 100 kez bunu yapmis ve refluyu yenmis ara da oluyor ama yine yapiyorum demisti kesinlikle deneyin

Doktora danışıp farklı bir ilaç tavsiye etmesini isteyebilirsiniz. Ben uzun süredir aralıklarla lansor kullanıyorum, çok faydasını gördüm. Ama tabii hekime danışmadan kullanmayın.
Strese girince yaniyordu bilirsiniz belki o hissi girtlaga kadar yaniyor..bunu ben bir kizdan ogrendim nette paylasmis gastriti refluye cevirmis hergun duzenli yere uzanmis 100 kez bunu yapmis ve refluyu yenmis ara da oluyor ama yine yapiyorum demisti kesinlikle deneyin
Aaa tamamdır çok teşekkür ederim:)))))

Nexium kullandım etki etmedi:KK43:(
Yediğini iyice çiğnemeden yutma.. az az sık sık ye.. az yersen miden daha kolay sındirir.. ogün arası çok mesafe koyarsan açlık çok yemene haliyle midende rahatsızlığa sebep olur.. O yüzden az az sık sık...göbek varsa eritmeye bak.. yemek yedikten sonra da hareket et daha kolay sindirim icin.. tabi çok fazla kahve cay içme..

Yediğini iyice çiğnemeden yutma.. az az sık sık ye.. az yersen miden daha kolay sındirir.. ogün arası çok mesafe koyarsan açlık çok yemene haliyle midende rahatsızlığa sebep olur.. O yüzden az az sık sık...göbek varsa eritmeye bak.. yemek yedikten sonra da hareket et daha kolay sindirim icin.. tabi çok fazla kahve cay içme..

+ olarak yemek yedikten en az 2 saat sonra yat ve çok fazla asitli içecek tüketme.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :))

Doktora gittiniz mi bu şikayetler için? Endoskopi vs yapıldı mı? Yani sadece psikolojik olduğu tanısını aldınız mı yoksa bunu siz kendinizmi söylüyorsunuz? Çok zayifladiginizdan da bahsetmissiniz doktora gitmeniz gerekiyor bence

Psikolojik olduğuna eminseniz ilaçla olmaz o iş. Türk psikologlar derneğinin bir stres egzersizleri cd'si var. Onu alıp düzenli uygulayın ben kullanıyorum. Strese bağlı mide rahatsızlıklari gibi bir çok soruna yönelik hazırlanmış bir cd. İçinde gevşeme egzersizleri var. Bana da doktor vermişti.

X