Psikolojik şiddet

yazarcizer

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
20
-21
Merhabalar. Beynim o kadar yorgun ki anlatmak istiyorum çare bulmak istiyorum kafamda ki yorgunluğa çaresizliğe İçine düştüğüm psikolojik şiddete. 1.5 yıllık evliyim öncesinde eşimle 6 ay kadar görüşmemiz olmuştu. Ben eşime aşık oldum Bana ne zaman aşık oldun diye sorduğumda hatırlamadığını Söyler çünkü mantık evliliği yaptı ona göre namazlı abdestli eline vur ekmeğini al ailesi de düzgün biriydim Eşim çok baskın bi karakter ailemi dahi yönetmeye çalışan bi tip hep farkındaydım sözlülük nişanlılık döneminden itibaren ama Ben hep yön vermeye çalışıyo Heralde ilişkimize illa ki değişecek beni tanıyınca diye düşündüm ama değişmedi unutamıyorum bazı şeyleri aramızda soğuk bi savaş var gibi gönül almayı yumuşak davranmayı bilmiyor 2 yıldan beri ağzından çok güzelsin ne kadar hoş olmuşsun ya da bunu da çok güzel yapıyorsun diye bi kelime duymadım ama bi arkadaşımdan bahsederken güzel kız demişti doğum günümde eski kız arkadaşına aldığı ama kızın geri iade ettiği bi şeyi hediye etmişti bana sonradan yakaladım o zaman bile sen benim hesaplarımı mı kurcalıyosun diyerek haklı çıkmak istedi çok zoruma gidiyor bazı şeyler ama söylemiyorum yutuyorum yuttuğum için bana dönüyor zararı hem kendim yoruluyorum hem o haklı ve çok iyi zannediyor kendini Ben sustukça ama kavga edemiyorum sonradan geliyo aklıma şunu söyleseydim diye o yüzden susup kalıyorum ben küsünce o daha çok küsüyor benim yüzüm asılınca 3 gün onunki de asılıyor mesajda güzel bi şey yazmazsam asla yazmıyor ailesi yüzünden bile beni çok ağlatmışlığı oldu söz günümde nişan günümde kınamda düğünden bir gün önce bile bırakmaya niyetlendim bırakmadı hiçbir saygısızlık yapmadım ama benim annemi bile azarlamışlığı oldu en son buna dayanamadım çektim kapıyı çıktım durdurdu ama yine artiz artiz yaptığımın yanlış olduğunu kendi yaptığının doğru olduğunu yine olsa aynısını yapacağını anlattı kendisininkini asla kabul etmiyor çünkü tanıştığımız ilk günlerde Bile benimle tartışmaya girmişti n’oluyo dedim ya bırak olmasın aramızda bi şey istemiyorum dedim yine olmaz diye durdurmuştu sözlendik ertesi gün tuttuğu takım yüzünden kavga ettik elinden geleni ardına koyma umrumda değilsin filan dedi onu da yuttum evlendik ilk ayımızda hafta sonu tartışmıştık hafta başında malum yerde görüşürüz demişti adliyeyi kastediyor sonra pişman olmuştu sen söylettin demişti neyse dedim onu da yuttum başka bi tartışmamızda gereği neyse yapalım dedi aynı şeyi kastetti artık dedim tamam gidelim yapalım yine durdurdu beni. Ne yiyeceğime ne içeceğime nerde duracağıma her şeyime karışır bi mağazanın önünden geçerken atlet bile alacak olsam söylemem onay almam gerekiyor asla bir şeyi doğru yapacağıma inanmıyor yetersiz görüyor yapamazsın beceremezsin der ev işlerini bile yaptığımı beğenmez kendisi yapar başka şeyleri ben yapınca yoruldum derim nazlanmak isterim ne yaptın ki altı üstü der azarlaması ile meşhurdur bi anda moralini sıfırlar bırakır çok baskısı var üzerimde tereddütsüz Korkusuz hiçbir şey yapamıyorum kendi başıma karar alamıyorum en ufak eve bi tabak bile alacaksam Karar mercii odur evin içinde gözü sürekli üstümde şuan 5 aylık gebeyim bebeğime iyi bakmadığımı bile söylüyor eğilip doğruluyormuşum Bebeği sıkıştırıyormuşum amniyo sıvısından ve anneliğin ne olduğun bihaber ve ben günde 5 vakit eğilip doğruluyorum zaten bu kadar basit olmadığını söylüyorum ama yetersizim karnımdaki bebek için bile öyle görüyor doğum yapınca Burnumdan getireceğinden eminim bakamadığımı söyleyecek bu stresle gebeliğimin tadını bile çıkaramıyorum çocuğumu bile yönlendirecek diye korkuyorum benim eksik olduğumu onun daha iyi baba olduğunu söyleyerek diye düşünüp kuruyorum kendimce İyi yönleri elbette var gezmeyi yedirmeyi içirmeyi seven birisi açta açıkta bırakmaz evine düşkün sokaklarda gezmez ama ben sevgiye yumuşaklığa hasretim Yumuşak huylu olsun ben zaten akıllı bu kadınım çalışıyorum 30 yaşındayım onu yoracak üzecek şeyler yapmıyorum yapmadığım için böyle davranıyor Şiddetin en kötüsü psikolojik şiddetmiş kendime güvendim azaldı her gün ailesine gider ben bunalmasın diye anneme haftada bir götürürüm annem tek yaşıyor olmasına rağmen kısacası yorgunum doluyum patlamaya hazırım ama tutuyorum yavruma bi şey olmasını istemiyorum bu kadar stresle ayrılsam eminim kafam çok rahat olacak Ama seviyorum da Ve bu sevgi beni çok yoruyor

Eşimde yönetme iç güdüsü var her şey onun hakimiyeti altında olmalı öyle anladım iki yıldır

Yönetme içgüdüsü diyerek kendini kandırma bence seni ve senin duygu düşüncelerini önemsemiyor sana çok değer vermiyor eski kız arkadaşının hediyesini verdiğine göre. Onun gözünde değişmen artık imkansız ne yapsa senin ona geri döneceğini biliyor çünkü onu sevdiğin için karşılık bile veremiyorsun Kendini bisey sanmış senin yüzünden Bu saatten sonra hizaya gelmesi zor Seni ezmeye devam edecek

Kadınız ve sarıp sarmalamak görevimiz olmuş bırakıp gitsem Bugün hesap soran kimse olamaz bi annem var zaten çok üzülür elbette onun için dayanamıyorum Birazda üstünde zaten yılların yorgunluğu Ve kaybımız babamız var. sevgimden ya ben çıldırıp hizaya getircem Ya da yine çıldırıp terkedicem

Bir birey olduğunuzu ona kabul ettirin bunu nasıl yapacaginizi da internetten bakabilirsiniz inşallah düzelir eşiniz Böyle insanlar çok zor değişir ama bir umut

Bence asıl sorun en başta insanları değiştirmeye çalışmak. İnsan 7 sinde ne ise 70 inde de odur.huyu,suyu,alışkanlıkları değişmez.artık nişanlı iken görünen davranışlar için evlenince nasılsa değişir düşüncesini bırakın.ilk yanlışı burada yapıyorsunuz sonra üzülüyorsunuz.insanlar istediğiniz kalıba girmez

Merhabalar. Beynim o kadar yorgun ki anlatmak istiyorum çare bulmak istiyorum kafamda ki yorgunluğa çaresizliğe İçine düştüğüm psikolojik şiddete. 1.5 yıllık evliyim öncesinde eşimle 6 ay kadar görüşmemiz olmuştu. Ben eşime aşık oldum Bana ne zaman aşık oldun diye sorduğumda hatırlamadığını Söyler çünkü mantık evliliği yaptı ona göre namazlı abdestli eline vur ekmeğini al ailesi de düzgün biriydim Eşim çok baskın bi karakter ailemi dahi yönetmeye çalışan bi tip hep farkındaydım sözlülük nişanlılık döneminden itibaren ama Ben hep yön vermeye çalışıyo Heralde ilişkimize illa ki değişecek beni tanıyınca diye düşündüm ama değişmedi unutamıyorum bazı şeyleri aramızda soğuk bi savaş var gibi gönül almayı yumuşak davranmayı bilmiyor 2 yıldan beri ağzından çok güzelsin ne kadar hoş olmuşsun ya da bunu da çok güzel yapıyorsun diye bi kelime duymadım ama bi arkadaşımdan bahsederken güzel kız demişti doğum günümde eski kız arkadaşına aldığı ama kızın geri iade ettiği bi şeyi hediye etmişti bana sonradan yakaladım o zaman bile sen benim hesaplarımı mı kurcalıyosun diyerek haklı çıkmak istedi çok zoruma gidiyor bazı şeyler ama söylemiyorum yutuyorum yuttuğum için bana dönüyor zararı hem kendim yoruluyorum hem o haklı ve çok iyi zannediyor kendini Ben sustukça ama kavga edemiyorum sonradan geliyo aklıma şunu söyleseydim diye o yüzden susup kalıyorum ben küsünce o daha çok küsüyor benim yüzüm asılınca 3 gün onunki de asılıyor mesajda güzel bi şey yazmazsam asla yazmıyor ailesi yüzünden bile beni çok ağlatmışlığı oldu söz günümde nişan günümde kınamda düğünden bir gün önce bile bırakmaya niyetlendim bırakmadı hiçbir saygısızlık yapmadım ama benim annemi bile azarlamışlığı oldu en son buna dayanamadım çektim kapıyı çıktım durdurdu ama yine artiz artiz yaptığımın yanlış olduğunu kendi yaptığının doğru olduğunu yine olsa aynısını yapacağını anlattı kendisininkini asla kabul etmiyor çünkü tanıştığımız ilk günlerde Bile benimle tartışmaya girmişti n’oluyo dedim ya bırak olmasın aramızda bi şey istemiyorum dedim yine olmaz diye durdurmuştu sözlendik ertesi gün tuttuğu takım yüzünden kavga ettik elinden geleni ardına koyma umrumda değilsin filan dedi onu da yuttum evlendik ilk ayımızda hafta sonu tartışmıştık hafta başında malum yerde görüşürüz demişti adliyeyi kastediyor sonra pişman olmuştu sen söylettin demişti neyse dedim onu da yuttum başka bi tartışmamızda gereği neyse yapalım dedi aynı şeyi kastetti artık dedim tamam gidelim yapalım yine durdurdu beni. Ne yiyeceğime ne içeceğime nerde duracağıma her şeyime karışır bi mağazanın önünden geçerken atlet bile alacak olsam söylemem onay almam gerekiyor asla bir şeyi doğru yapacağıma inanmıyor yetersiz görüyor yapamazsın beceremezsin der ev işlerini bile yaptığımı beğenmez kendisi yapar başka şeyleri ben yapınca yoruldum derim nazlanmak isterim ne yaptın ki altı üstü der azarlaması ile meşhurdur bi anda moralini sıfırlar bırakır çok baskısı var üzerimde tereddütsüz Korkusuz hiçbir şey yapamıyorum kendi başıma karar alamıyorum en ufak eve bi tabak bile alacaksam Karar mercii odur evin içinde gözü sürekli üstümde şuan 5 aylık gebeyim bebeğime iyi bakmadığımı bile söylüyor eğilip doğruluyormuşum Bebeği sıkıştırıyormuşum amniyo sıvısından ve anneliğin ne olduğun bihaber ve ben günde 5 vakit eğilip doğruluyorum zaten bu kadar basit olmadığını söylüyorum ama yetersizim karnımdaki bebek için bile öyle görüyor doğum yapınca Burnumdan getireceğinden eminim bakamadığımı söyleyecek bu stresle gebeliğimin tadını bile çıkaramıyorum çocuğumu bile yönlendirecek diye korkuyorum benim eksik olduğumu onun daha iyi baba olduğunu söyleyerek diye düşünüp kuruyorum kendimce İyi yönleri elbette var gezmeyi yedirmeyi içirmeyi seven birisi açta açıkta bırakmaz evine düşkün sokaklarda gezmez ama ben sevgiye yumuşaklığa hasretim Yumuşak huylu olsun ben zaten akıllı bi kadınım çalışıyorum 30 yaşındayım onu yoracak üzecek şeyler yapmıyorum yapmadığım için böyle davranıyor Şiddetin en kötüsü psikolojik şiddetmiş kendime güvendim azaldı her gün ailesine gider ben bunalmasın diye anneme haftada bir götürürüm annem tek yaşıyor olmasına rağmen kısacası yorgunum doluyum patlamaya hazırım ama tutuyorum yavruma bi şey olmasını istemiyorum bu kadar stresle ayrılsam eminim kafam çok rahat olacak ama benim çocuğumu bana bırakmamak için elinden geleni yapar eminim şirret tarafı da vardır. Ama gelgelelim seviyorum da Ve bu sevgi beni çok yoruyor. Asla Bu duygularla ne yapacağımı Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum çıkmaz bir sokaktayım
“yönetmeye çalışan bi tip hep farkındaydım” bunsan sonrasını okumadım. Bayılıyorsunuz bile isteye yanlış yapmaya. Ne diyelim ki kendiniz etmişssiniz kendiniz buluyorsunuz.

Keşke bir nokta, virgül vs kullansaydınız. Okuması gerçekten çok zor yazınızı.

Okurken içimden hep bir sonraki cümlede kesin hamilelik görürüm demiştim, şaşırtmadınız. Çok iyi giden evliliğinizi bebekle taçlandırmak çok doğru bir karar olmuş.

Adam zaten baştan böyleymiş kendini saklamamış. Siz 6 ayda sonradan değişir diye evlenmişsiniz. Kapıyı çekip çıktığınızda peşinizden gelmek şöyle dursun hatasını bile kabul etmemiş siz de gerisingeri dönmüşsünüz. Hatalar silsilesi gerçekten hayatınız.

Size tek yorumum boşanın olur ama hiç ihtimal vermiyorum uygulayacağınıza. Madem boşanmıyorsanız kocanız ne derse yapın sözünden çıkmayın, bu durumu da kabullenin. Eşiniz aklınız yok gibi her şeye sizin adınıza karar versin. Evde kavga gürültü olmasın hiç değilse çocuk sesli bir ortam büyümez. Çocuğuma karışacak demişsiniz elbette ki karışacak aksi sürpriz olur. Yeni doğmuş bebeği hiçbir mahkeme anneye vermez, çekinceniz buysa boş yere düşünüyorsunuz. Ancak çocuğunuza bilerek zarar veriyor olmanız ve bunun ispatlanması lazım aksi hiçbir durumda daha yaş almamış çocuk anneden alınmaz

İnsanların yumuşak hiçbir sözü yok sanırım bütün insanları anlayamayacak kadar yumuşaklık naiflik bekliyorum Şuan sizden bile Bekliyorum ama batıra batıra yazıyorsunuz Sözlerinizi çocuğumu alamayacağını biliyorum ama belli bir yaşa kadar Tabi ki zır cahil değilim adliyede çalışıyorum merak etmeyin yolunu yordamını biliyorum lütfen biraz daha yumuşak olun yoksa okumadan geçin

Ben de evliliğimde psikolojik şiddet gördüm 10 yıl sonuç boşandık .. doktora gidin hamilesiniz düzelmeye çabalamazsa ayrılın ömür geçmez ben 10 yıl niye çektim diyorum diken üstünde olmak sürekli ezilmek zorund değiliz
Teşekkür ederim erkeğin şiddeti de kadının kadına şiddeti de kabul edemiyorum naiflik ve özen istiyorum herkesten

Bende yasamisimda sonrasında bosaninca farkettigimi anladım. Psikolojik şiddet , yalnizlastirma , asosyallestirme , maddi manevi kendine bağımlı hale getirme , ama herşeye rağmen yetememe , memnun edememe ... vb Bunlar bebeğinle birlikte adım adım göreceğiniz aşamalar . ... Sakin alttan alıp pasif kalmayın sizi ve bebeğinizi istiyorsa adam olsun kendine şekil duzen verdin öyle yaşasın yok

Hiç pişman değilim çocuk yaptığım için değişir umuduyla da yapmadım anne olmak istediğim için yaptım çocuğumu da her ne olursa olsun güzel yetiştirebilecek donanımda olduğum için yaptım

iyi de babası o adam olacak..
keşke boşanıp kendinize ikinci bir şans tanısaydınız.
bile bile lades demişsiniz.
adam değişmez sizde burama kadar geldi noktasına kadar (kimbiliir kaç sene daha) yıpranıp duracaksınız.

iyi de babası o adam olacak..
keşke boşanıp kendinize ikinci bir şans tanısaydınız.
bile bile lades demişsiniz.
adam değişmez sizde burama kadar geldi noktasına kadar (kimbiliir kaç sene daha) yıpranıp duracaksınız.
Biz uyarınca hanımefendiyi anlamamış oluyoruz. Tozpembe yorum yapacaklar buyırsunlar o zaman.

X