Psikolojik siddet..

Bazi insanlar çok başarı ile, nefis kariyerle mutlu olur.
Bazısı için bunların pek önemi yoktur.

Kendi gibi birini bulamamış da oldurmaya zorluyor.
Açık açık konuşun gerekirse bitirin bence.
Çünkü sınavı kazanınca bitmeyecek maalesef.
Yeni bir konu çıkaracak.

Herkese hayirli geceler, erkek arkadasimla 4 senedir beraberiz, nisanliyiz ve yaza evlenecegiz. Ben ogrenciyim, o calisiyor ve hirsli biridir cocuklugundan beri basarili bir egitim hayati olmus ve simdide basarili bir is hayati var. Onumuzdeki sene uzmanlik sinavina girecegim ve kendisinden bu konuda ciddi anlamda baski goruyorum. Surekli kitaplarimin sayfalarini kontrol ediyor o gun az calistigimi dusurse ciddi anlamda kavga ediyoruz, ders calismak disinda yaptigim her turlu isin hesabini soruyor. Haftada birkac gun hasta bakiyorum onun disinda disari markete bile cikmiyorum nerdeyse...Ornegin evde giyecek camasir kalmamis ve yeni yikanmislari asiyorum veya katliyorum, gunluk bulasiklari topluyorum . Kiyameti kopariyor, kavga cikartiyor, beni surekli elestiriyor evde bu isleri yapacak bir yardimcimizda yok bu arada. Bu sinavi kazanman lazim benim sevgilim boyle olamaz basarili olmali ben sende o azmi goremiyorum vs vs diyor... Dun 10 saat hastanede calistim ve eve hasta geldim atesim var halsizim acaba covid mi oldum diye dusunuyorum bana niye erken yatiyorsun cokta kotu gorunmuyorsun , yarin sabah yedi de kalkip derse basla bari diyor. Uzun lafin kisasi bana iyice sarmis durumda ailemin yanina gitmek istiyorum bir sure uzaklasmak icin fakat hastane gorevim var :KK43: Allahin her gunu azar kiyamet artik dayanamiyorum... Ben zaten hayatim boyunca calisan bir insan oldum kendi emegimle iyi okullarda okudum annem babam bir kerecik olsun calis kizim demedi. Bu psikolojik siddetin altinda da sadece benim iyiligimi dusundugunu sanmiyorum. Bana olan bu ofkesini de anlayamiyorum, her gun azarlayip asagilarak beni motive etigini dusunmesinide. Tum bunlari bahane ederek kavga cikardigini dusundum ve benden ayrilmak isteyip istemedigini de sordum. Oyle bir sey yok, seni seviyorum dedi. Ben artik sabrimin son noktasindayim. Artik nasil davranmam gerekiyor bilmiyorum. Onerilerinizi bekliyorum...

hayatınızdaki hiç kimsenin size ne yapmanız gerektiğini söylemesine, özellikle de böyle psikolojik baskı ile üzerinizde hakimiyet kurmasına müsaade etmeyin.
birisi böyle bir şey yapmaya çalışıyorsa da derhal hayatınızdan çıkarın.
devam edip bir de evlenmeye kalkarsanız bu çocukla gelecekte yaşayacaklarınız ile ilgili de şikayet etme hakkınız kalmayacak.

Evlilik için acele etmeyin iyi düşünün. Ayrıca sınav konusunda çalışmak önemli evet ama bundan daha önemlisi de moral.
Ayrıca benim aklıma okuyunca hemen şu geldi şuan nişanlısınız bu durumda bu kadar baskı yapıyorsa evlenince daha da ilerisi olabilir.
Çok iyi düşünün

kendisi ne iş yapıyor merak ettim. Hayata sadece kariyer yapmak için gelmeyiz. Bunu idrak edememiş bir adamla evlenmeyi düşünmüyorsun herhalde. İlerdepişman olmaktansa şimdiden ayrıl. Başka bir eve çık. Ya hiç olmadı apart oteller var oralarda da kalabilirsin. Belki hatasını anlar mı bilmiyorum ama bi bakarsın.

Sevmek degil bu. Sevmek ozgur birakmaktir. Iyiligini dusunuyor gibi gozukerek baski yapmak degildir. Evliligin fragmani bu. Bu baski hic bitmeyecek. Seni surekli elestirecek. Istekleri hic bitmeyecek. Adam surekli çıtasini yukseltecek. O kendi eserini yaratmak istiyor. Sana onun projesi gibi davtmraniyor. Sana saygisi olsa idi seni oldugun gibi kabullenirdi. Umarim bu adamla evliligi dusunmuyorsun. Ola ki sinavi kazanamadin ne olacak? Ayrilacak mi? Bu adamin sınırı yok. Surekli beklenti icinde. Bu hirs bunu öldürur. Madem oyle kendine kendi istedigi citada olan birini bulsun. Ben boyle bir adamin projesi olmazdim. Hayatini ipotek altina almis.

kendisi ne iş yapıyor merak ettim. Hayata sadece kariyer yapmak için gelmeyiz. Bunu idrak edememiş bir adamla evlenmeyi düşünmüyorsun herhalde. İlerdepişman olmaktansa şimdiden ayrıl. Başka bir eve çık. Ya hiç olmadı apart oteller var oralarda da kalabilirsin. Belki hatasını anlar mı bilmiyorum ama bi bakarsın.
Mühendis

Ben yapamazdım şahsen böyle biriyle.
Evde de sürekli böyledir bence. Şöyle derli toplu ol, ev böyle düzenli olsun, böyle davran, şurada şöyle yapma kukla gibi oynatır sizi.
Bence hırsından değil kontrol problemi var her şey kendi istediği gibi olsun istiyor ve en üzücü tarafı merhametsiz. Ben korkarım merhametsiz adamdan.

Ben olsam ayrılmadan önce delirtir öyle ayrılırdım.
Çalış dediğinde çalışmayacağım dizi izleyeceğim uyuyacağım aman banane canım istemiyor der onu sinirden köpürtürdüm birkaç gün.
Sonra da senden ve davranışlarından sıkıldım der ayrılırdım.

Herkese hayirli geceler, erkek arkadasimla 4 senedir beraberiz, nisanliyiz ve yaza evlenecegiz. Ben ogrenciyim, o calisiyor ve hirsli biridir cocuklugundan beri basarili bir egitim hayati olmus ve simdide basarili bir is hayati var. Onumuzdeki sene uzmanlik sinavina girecegim ve kendisinden bu konuda ciddi anlamda baski goruyorum. Surekli kitaplarimin sayfalarini kontrol ediyor o gun az calistigimi dusurse ciddi anlamda kavga ediyoruz, ders calismak disinda yaptigim her turlu isin hesabini soruyor. Haftada birkac gun hasta bakiyorum onun disinda disari markete bile cikmiyorum nerdeyse...Ornegin evde giyecek camasir kalmamis ve yeni yikanmislari asiyorum veya katliyorum, gunluk bulasiklari topluyorum . Kiyameti kopariyor, kavga cikartiyor, beni surekli elestiriyor evde bu isleri yapacak bir yardimcimizda yok bu arada. Bu sinavi kazanman lazim benim sevgilim boyle olamaz basarili olmali ben sende o azmi goremiyorum vs vs diyor... Dun 10 saat hastanede calistim ve eve hasta geldim atesim var halsizim acaba covid mi oldum diye dusunuyorum bana niye erken yatiyorsun cokta kotu gorunmuyorsun , yarin sabah yedi de kalkip derse basla bari diyor. Uzun lafin kisasi bana iyice sarmis durumda ailemin yanina gitmek istiyorum bir sure uzaklasmak icin fakat hastane gorevim var :KK43: Allahin her gunu azar kiyamet artik dayanamiyorum... Ben zaten hayatim boyunca calisan bir insan oldum kendi emegimle iyi okullarda okudum annem babam bir kerecik olsun calis kizim demedi. Bu psikolojik siddetin altinda da sadece benim iyiligimi dusundugunu sanmiyorum. Bana olan bu ofkesini de anlayamiyorum, her gun azarlayip asagilarak beni motive etigini dusunmesinide. Tum bunlari bahane ederek kavga cikardigini dusundum ve benden ayrilmak isteyip istemedigini de sordum. Oyle bir sey yok, seni seviyorum dedi. Ben artik sabrimin son noktasindayim. Artik nasil davranmam gerekiyor bilmiyorum. Onerilerinizi bekliyorum...
Okurken benim bogazima cokmusler gibi oldum. Sizi motive etmeye calismasi guzel ama nisanliniz despotun teki. Siz zaten bu yasa kadar okumussunuz kariyer planiniz sizi ilgilendirir. Hem iste hem de sinava calisiyormussunuz zaten. Beyefendi kendine yarasir bir hale getirmeye calisiyor sizi. Size sadece sunu sorarim bir aksilik oldu ve sinavi kazanamadiniz diyelim neler yasatacagini size ongorebiliyor musunuz?

Sana tek önerim nişanı atman olur....
Adamın psikolojisi bozuk ya senin ebeveynin gibi davranıyor.
Evlenirsen daha çok artacak ilerde maaşına da el koyar bu.

Kocaniz degil nisanliniz cekilecek dert degil kesin bir dille karismamasini soyle kalman gereken zamana kadar kal sonra ayril gitsin. Kendi hirslarini kendisi yasasin bu sekilde karismaya baski yapmaya ne hakki var

Zamanında o da aynı muameleyi gördüyse ve bunun onun iyiliği için yapıldığı söylendiyse durumun bu olması şaşırtıcı değil.
Ama bu onu haklı çıkartır mı, tabii ki hayır.

İstiyorsa sana bir de kod yazsın böyle hükmedememiş. :sinirli:
Arkana bakmadan kaçarak uzaklaş.
Biter hayatın.

Ay bu ne ya ne çok taviz vermişsin hayatinj zehir etme bence birak iyi para kazaniyomus bi de bununla hayat geçer mi ya

Sınavı kazanınca da bitmeyecek. Benim sayemde kazandın ben zorlamasam senden bir cacık olmazdı demeye getirecek. Ömür törpüsü. İnsanların size ne yapıp ne yapmayacağınızı söylemesine nasıl izin veriyorsunuz.

Dokktor hanım niye kendinize bunu yaptırıyorsunuz? Herkes uzman olmak zorunda değil. Bir silkelenip kendinize gelin. Aileniz size bu şekilde davranıldığını duysa ne hisseder düşünün. Hayat çok kısa şu covıd donemınde bıle bunu anlayamadınız mı? Yazık değil mi size?Psikolojik şiddete uğruyorsunuz.

Onun sevgilisi böyle olamazmis öyle mi, hiç dusundunuz mü belki de asıl sizin böyle bi sevgiliniz olmamalı. Keskin bi sınır çekmenin zamanı gelmiş de geciyo, gerekirse evi dağıtın, inadına bikac gün ders çalışmayın, hatta ayrılmakta tehdit edin ama bu baskıdan kurtulun. Bana kalsa direkt adamdan kurtulun çünkü sizin kaldıramadıginiz bu baskıyı ilerde liseye hazirlanan çocuğunuza yaptığını düşünün. Ergen çocuklar böyle ebeveynler yüzünden evden kaciyo işte. Siz onun yarış atı değilsiniz, onun aklına ihtiyacınız yok kimse size çocuk muamelesi yapıp sizi yonetemez

X