Psikolojik siddet

Evi falan terk etmeyin su aşamada para yok 2 çocuk.
Önce planlayin.
Kendinize 2 sene verin. Hemen ne olursa olsun bir iş bulun ve biriktirin paranızı. Itiraz ederse hiç takmayın.
Iyi gözükun eşinize alabildiginiz mutfak masrafı vb arttirip biriktirin.
Kiranızı verebilir, geçinebilir duruma gelince basın tekmeyi.

Yazdıklarınızı bugün sabah düşündüm çok mantıklı geldi..Ama nasıl baslayacagimi Bilemiyorum. Yemek yapmam lazım çocuklarım var, temizlik yine öyle, çamaşır yine aynı nasıl duzenimi baska türlü aksatavikirim. Konuşmuyorum gunlerce anlamaz, gerçekten nasıl uygulayabilirim. Çocuklarda etkilenmesin diyede kavgada bagiraniyorum korkuyorlar...o kadar edepsizki anlatamam cocuk filan dinlemiyor..az once yemek daha olmamis dedi ..vakit bulamadim dedim disarda yerim diyip kapiyi vurup cikti..cocukqkrima dünkü yemegi ısıtıp yesircem ama yarin oturur yer 🤣 inanki istemiyorum yemek yemesini, kiyafetini toplamaktan yikamaktan nefret eder oldum..çünkü yaptığım hiç bir seyi begenmez ama tabak tabak yer..gecen yolda bir arkadasi diyorki yenge adam evde sabah kahvalti yapmaz aksam disarda yer dedim esime yemiyor musun diyoki yiyormuyum yani beğenmiyor yada yapmıyor muşum gibi anlattigini anladim..inanin cocuklarimdam dolayı evimde yemeksiz gun yok
Anlıyorum sizi ama dinsizin hakkından imansız gelir derler..Bi tanıdığım başkasında eşinin ben onu sevmiyordum evlendim işte nasıl olduysa katlanıyorum işte mecburen dediğini duymuştu.. Aslında evde çokta keyfi yerindeymiş.Ama arkadan atıp tutuyormuş.Kadın içine sindiremedi.Gidip hesap sormadı.Hiç yüzleşmedi bile .Oda hiç çalışmıyordu ekonomik özgürlüğu yok diye o an boşanamadı.
Ama adama öyle gıcık öyle iğreti gibi bakıp davranıyordu ki.
Gidip bakkala çakkala borç yapıyodu.Onlar kocasından istiyordu.
Her yaptığına laf ederdi.Niye oraya oturdun niye gittin niye geldin..O hiç yokmuş gibi davranırdı zaten.
Adam kaçacak delik arardı..Karı koca hayatıda yoktu..
Adam amdatmaya yeltendi kadın öğrenir herşeyi alır diye de korktu..
Kadını yalvar yakar boşadı..
Kadın derdi evde gayet mutluyduk ama arkamdan öyle konuşup beni küçük düşeren karısının dedikodusunu yapan adamdan yarın ne geleceği belli olmaz.Iyi yaptım der hep..Ve bunları yapatkende hiç bağırıp çağırmaz dı .Sakince yapardı.
Adamı bakışlarıyla ezerdi...Ayyy hikmet abla dedin ve yaptın.Senin gibisine kafa tutulmaz derdik🤣
Kendini hiç üzüp sinirlenip bağırıp çağırmadan sakince işini halletti.Sevmiyorsa boşasaydı hasbam hem d.. yıkıyıcam .Hizmetini görücem hrmde memnun değilmiş .

Şimdi çocukları büyüttü biri üni .de.Biri nemur oldu..O birdaha evlenmek istemedi.Canı sağolasıca bize çok hayat dersi verirdi..

Çaresizliğinizi anlıyorum boşanmayı o isterse ancak rahat edersiniz onun dışında en azından çocuklar için yatırım çocukların istekleri şeklindemi yönlendirseniz gercekten üzüldüm ne desem bilmiyorum böyle bir babam vardı annem sadece kabullendi beklentiyi düşürdü biz olunca konu babam anneme rahatlık verirdi maddi olarak çocuklar buyudukçe rahatlarsınız biraz daha ama ömür geçiyor işte
İnanin cocuklarin giyim vs ihtiyaçlarını kredi kartı kullandirir söylesene söylenene sanki bana iyilik lütuf yaparmış gibi alır gözüme sokar..yıllarca bütün kadınlık ihtiyaclarimi minimuma düşürerek yaşıyorum. Kuaför vs gitmeyeli 3 sene olmuştur oda sac kesimine zorunlu olarak...Ama böyle yasanmamali..Herseyde bir psikolojik, ekonomik siddede başvurması, birde disaidsn ne istiyorsun neyin eksik demesi..çocukların ihyiyacini karşılıyoruz diyip isin icinden cikmasi beni hayattan soğuttu..insanim ben sohbet istiyorum, ilgi istiyorum, anlayış saygi bekliyorum..Ama yıllardır duymuyor sesimi ..yıllardır bir cok sey yaşandı bir gun evimi bırakıp gitmedim..onada söylemiştim çıkarsam bu evden anlaki dönüşü yok diye..Simdi kızımın okulunun bitmesini bekliyorum yaz tatilinde gidecegim ailemin yanina ve o mecbur bize bakmaya

Evi falan terk etmeyin su aşamada para yok 2 çocuk.
Önce planlayin.
Kendinize 2 sene verin. Hemen ne olursa olsun bir iş bulun ve biriktirin paranızı. Itiraz ederse hiç takmayın.
Iyi gözükun eşinize alabildiginiz mutfak masrafı vb arttirip biriktirin.
Kiranızı verebilir, geçinebilir duruma gelince basın tekmeyi.
Ailem baska şehirde evi terk etmesem bizi rahatsız edecektir..kalsam beklesem calismama kesinlikle izin vermez birde 2 yas çocuğum var..Bana market parasi 100 tl verir onunlada neyi alayim neyi biriktireyim zman kaybi...Ailemin yanina dönmekten baska çarem yok...Çünkü artik bu kafayla ne iyi bir annr oluyor nede akıl sağlığı kalıyor..Ailemin yaninda bir sure kalirim nafaka vs baglaninca cikarim kiraya gelir duzeyine gore nafaka veriyor mahkeme degil mi

Anlıyorum sizi ama dinsizin hakkından imansız gelir derler..Bi tanıdığım başkasında eşinin ben onu sevmiyordum evlendim işte nasıl olduysa katlanıyorum işte mecburen dediğini duymuştu.. Aslında evde çokta keyfi yerindeymiş.Ama arkadan atıp tutuyormuş.Kadın içine sindiremedi.Gidip hesap sormadı.Hiç yüzleşmedi bile .Oda hiç çalışmıyordu ekonomik özgürlüğu yok diye o an boşanamadı.
Ama adama öyle gıcık öyle iğreti gibi bakıp davranıyordu ki.
Gidip bakkala çakkala borç yapıyodu.Onlar kocasından istiyordu.
Her yaptığına laf ederdi.Niye oraya oturdun niye gittin niye geldin..O hiç yokmuş gibi davranırdı zaten.
Adam kaçacak delik arardı..Karı koca hayatıda yoktu..
Adam amdatmaya yeltendi kadın öğrenir herşeyi alır diye de korktu..
Kadını yalvar yakar boşadı..
Kadın derdi evde gayet mutluyduk ama arkamdan öyle konuşup beni küçük düşeren karısının dedikodusunu yapan adamdan yarın ne geleceği belli olmaz.Iyi yaptım der hep..Ve bunları yapatkende hiç bağırıp çağırmaz dı .Sakince yapardı.
Adamı bakışlarıyla ezerdi...Ayyy hikmet abla dedin ve yaptın.Senin gibisine kafa tutulmaz derdik🤣
Kendini hiç üzüp sinirlenip bağırıp çağırmadan sakince işini halletti.Sevmiyorsa boşasaydı hasbam hem d.. yıkıyıcam .Hizmetini görücem hrmde memnun değilmiş .

Şimdi çocukları büyüttü biri üni .de.Biri nemur oldu..O birdaha evlenmek istemedi.Canı sağolasıca bize çok hayat dersi verirdi..
Evlenip ne yapacak. Evlilik kurumuna saygım kalmdi çünkü..sanıyorum her evlilik böyle tek tarafli bencilce..oysaki değildir..siz düşünün yasadigimi...Kadin sabirliymis ama ben sabrimi cok gereksiz insan icin kullandım ve bitti artık..çocuklarımla kullanacak ekonomik ozgukurgulm olmadığı icin ama ben biliyorum ne onun ailesi ne de o çocuklara bakacak yürekleri yok mecbur bize yasam alani kuracak diye düşünmek istiyorum

Evlenip ne yapacak. Evlilik kurumuna saygım kalmdi çünkü..sanıyorum her evlilik böyle tek tarafli bencilce..oysaki değildir..siz düşünün yasadigimi...Kadin sabirliymis ama ben sabrimi cok gereksiz insan icin kullandım ve bitti artık..çocuklarımla kullanacak ekonomik ozgukurgulm olmadığı icin ama ben biliyorum ne onun ailesi ne de o çocuklara bakacak yürekleri yok mecbur bize yasam alani kuracak diye düşünmek istiyorum
Umarım çocukların ve kendin için en doğru kararı verip mutlu olursun..Bence de en ağır şiddet psikolojik şiddet...

Anladım ben ekonomik bağımsızlığınız var olarak anlamıştım o kısmı bu yüzden eşinizden gizli paranızı biriktirin diyecektim hani boşanmaya hazırlık olsun diye
Anladım canim keske öğretmen olsaydim bir dakika çekmedim..çocukların duzeni bozulmasin, gidecek yerin olmamasi, ailen tarafindan istenmemek zaten tutuyordu beni..Ama her gecen yil siddetini arttırdı..Ve artik 5 parasiz ,hatta çocuksuz bile kalmayi göze alip o davayi acmaliyim

Anladım canim keske öğretmen olsaydim bir dakika çekmedim..çocukların duzeni bozulmasin, gidecek yerin olmamasi, ailen tarafindan istenmemek zaten tutuyordu beni..Ama her gecen yil siddetini arttırdı..Ve artik 5 parasiz ,hatta çocuksuz bile kalmayi göze alip o davayi acmaliyim
Gerçekten o kadar haklısınızki. Bu adam hiç durmuyor durmadan sömürüyor. Bencede en kısa sürede ne yapıp edip kurtulun bu ruh emiciden. Yani şu andada mutsuzsunuz evet yalnız başınıza çocuklarla dava açmakda elbet kolay olmayacak ama bir kere kendi ayaklarınız üzerinde durabilirseniz bu ruh hastası size birşey yapamaz. Acaba çaktırmadan iş olanaklarınızımı araştırsanız. Sonrada iş bulunca zaten eşiniz kavga çıkarır sizde nasıl olsa çalışıcam diye çocukları alıp gidersiniz hemen bir yer tutup.

Gerçekten o kadar haklısınızki. Bu adam hiç durmuyor durmadan sömürüyor. Bencede en kısa sürede ne yapıp edip kurtulun bu ruh emiciden. Yani şu andada mutsuzsunuz evet yalnız başınıza çocuklarla dava açmakda elbet kolay olmayacak ama bir kere kendi ayaklarınız üzerinde durabilirseniz bu ruh hastası size birşey yapamaz. Acaba çaktırmadan iş olanaklarınızımı araştırsanız. Sonrada iş bulunca zaten eşiniz kavga çıkarır sizde nasıl olsa çalışıcam diye çocukları alıp gidersiniz hemen bir yer tutup.
Bizim evinizde tartışmasız gün yok diyebilirim. Sebebide yapılan haksızlıklara karşı geldiğimde hep gerginlikler oluyor. Ben susarsam hic durmadan çalışıp evde isteklerini yerine getirirp onun yükünü sirtlandigim sürece asla sorunda cikmaz. Bu benim gücüm ve sabrimla alakali yani 🤣 birgun yine hakkimi savununca o ciktiktan sonra cikmaliyim bu evden cocuklarimla sanırım gerisi ne olabilirki diye düşünmeye basladim ...çünkü her türlü nefes alamıyorum

Kendi ayaklarim üzerinde duramam oglum sorunlu cok haraketli ve o bize bakacak. Güvendiğim sey ise ailesi ile ilgili bir sırrı alkollü ve onlara kizginken söyledi..ve birdaha hatırlamayacak kadar konusulmamadi da en son onu kullanicam..fazlasıyla hak ediyor çünkü

Bizim arkadas bosaniyor cocugunun bakici parasini bile odicek adam. Bosanin gerek yokki buna cocuklariniza nafaka nasilsa verilicek sizde bi ise girer yeniden guclenirsiniz, bu egoist pis adam bi basina gebersin. Soylesine hanimlik yapmak 2 evlat vermek cidden sinaviniz buyukmus. Ama pes etmeyin, bosaninca gecim saglayamam diye dusunurseniz koyun adami kapinin onune. Cocuklariniza kadar pisirin yeyin. Zikkim yesin o adam.

Bizim arkadas bosaniyor cocugunun bakici parasini bile odicek adam. Bosanin gerek yokki buna cocuklariniza nafaka nasilsa verilicek sizde bi ise girer yeniden guclenirsiniz, bu egoist pis adam bi basina gebersin. Soylesine hanimlik yapmak 2 evlat vermek cidden sinaviniz buyukmus. Ama pes etmeyin, bosaninca gecim saglayamam diye dusunurseniz koyun adami kapinin onune. Cocuklariniza kadar pisirin yeyin. Zikkim yesin o adam.
Öyle bir çıkmazsın içindeyim ki sizlere yazacak kadar. Kalamam çünkü bütün evleri filan ayni binada ve ailem baska sehirde rahat birakmaz bizi..Gitsem calissam cocugumun bana ihtiyaci var. Otimden yeni belirtileri siliniyor. Kalsam kalamıyorum gitsem çocuklarım açısından geriliyorum. Böyle adamlar baba olmayı hak gören kadinlariz..malesef

Bizim evinizde tartışmasız gün yok diyebilirim. Sebebide yapılan haksızlıklara karşı geldiğimde hep gerginlikler oluyor. Ben susarsam hic durmadan çalışıp evde isteklerini yerine getirirp onun yükünü sirtlandigim sürece asla sorunda cikmaz. Bu benim gücüm ve sabrimla alakali yani 🤣 birgun yine hakkimi savununca o ciktiktan sonra cikmaliyim bu evden cocuklarimla sanırım gerisi ne olabilirki diye düşünmeye basladim ...çünkü her türlü nefes alamıyorum
Bu çok zor bir durum ya o yüzden dedim hani mutlaka bir şeyler yapılmalı diye birde önceden iş tecrübeniz olunca onu kullanabilirsiniz diye düşünmüştüm. Anladım eğerki öyle zor bir durum olursa madem o çıktıktan sonra pılınızı pırtınızı çocuklarınızı alır çıkarsınız. Yani işte her türlü nefes alamıyorsanız ondan dedim basın gidin diye daha ne kadar kötü olabilir ki diye. Ama yok az bekliyim para biriktireyim çocukları azıcık daha büyüteyim derseniz siz bilirsiniz buda mantıklı dayanabiliyorsanız

Kendi ayaklarim üzerinde duramam oglum sorunlu cok haraketli ve o bize bakacak. Güvendiğim sey ise ailesi ile ilgili bir sırrı alkollü ve onlara kizginken söyledi..ve birdaha hatırlamayacak kadar konusulmamadi da en son onu kullanicam..fazlasıyla hak ediyor çünkü
Anladım o halde oğlunuz biraz daha büyümeli bağımsız olabilmek için.
Bu güzel o zaman bunları video kaydına alın mümkünse ayrıca ses kayıtlarıda olsun. İşte boşanmak için ne kadar kanıt elde edebilirseniz çok iyi olur

Bu adami evden gonderip cocuklarla siz basbasa yasayamiyor musunuz? Koyun bavulunu kapinin disina nerede yasarsa yasasin. Sonra da bosanin.
Baktiniz gitmiyor bosanin, nafaka ve tazminat talep edin.

Nedir son durum ?
Evden gittiniz mi
Dava açtınız mı?
Merhaba, konu açtıktan sonrasında kendimi daha güçlü hissettim. Adım adım ilerliyorum. Öncelikle kamera kayıtları toplamaya basladim bana hakaret ettiği, cebime 5 kuruş vernedigini, yıllardır erken bosalmasina ve buna çözüm aramadigina dair basıt sohbetleri acıyorum videolu çaktırmadan çekiyorum. Alkollu sarhoş kendini bilmez durumlarında..Gecen gun yine kayittatken tartışırken bütün kusurların kabul etti .Alkollüyken cebinden para alıyorum birikim yapıyorum..çünkü beni kabul eden bir ailem ve dava açacak param bile yok..Sistematik bir şekilde ilerluyorum. Güzel olan durum ise özel durumlu cocugumun egitimle ilerlemesi..o ileedikce onumdeki kara bulutlar dağılıyor sizce doğru ilerliyornuyum

Bu adami evden gonderip cocuklarla siz basbasa yasayamiyor musunuz? Koyun bavulunu kapinin disina nerede yasarsa yasasin. Sonra da bosanin.
Baktiniz gitmiyor bosanin, nafaka ve tazminat talep edin.
İnanin okadar kolay olmuyor. Oturgumuz apt kendine ait öyle bir şey yapsam kiracısıni çıkarır yerlesir. Alkol sorunu var hergun bir olayı kaldıracak gucum yok. Ailem başka şehirde ve burada kimsem yok..elemek zorunda kaldim bu seçeneği

İnanin okadar kolay olmuyor. Oturgumuz apt kendine ait öyle bir şey yapsam kiracısıni çıkarır yerlesir. Alkol sorunu var hergun bir olayı kaldıracak gucum yok. Ailem başka şehirde ve burada kimsem yok..elemek zorunda kaldim bu seçeneği
Bu adam da cekilecek dert degil ki. Resmen adamin hizmetini goruyorsunuz karin tokluguna. Ustelik ruh sagliginizi da bozar boyle bir adam. Bence sartlar olgunlasinca bu adamdan ayrilin.

X