psikolojim bozuldu

sarihperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2014
1.605
762
ocakta düğünüm var gelinlik,organiasyon gibi detaylarla ilgilenip mutlu olucağımı düşünürken bacaklarımda özellikle sağda çok yürümüşümde kas sancısı çekiyorum gibi şikayetlerim olmaya başladı son iki haftadır, iki gün öncede kal ve damar cerrahına gittim görünen varis yok dedi doğru dügün bakmadı bile bacağımı incelemedi, ultrason yazdı kan tahlili yazdı,ultarosnu çektirdim sonucu sordum doktora sol bacağında kaçırma var ameliyat olman lazım dedi pat diye..varis olduğunu düşünüyodum hapla tedavi olur diye kendimi rahatlatıyodum ama direkt ameliyat dedi olmama gibi bi durum ya da başka bi tedavi var mı diye sordum bana resimleri gösterdi ve olmazsan ya bacağın morarır kapkara olur zamanla ya da bacağında pıhtı olur ve akciğerine gider o da hayati tehlike oluşturur dedi, ameliyat nası peki dedim belinden uyuşturcaz kasığından kesik atıcaz dedi 1 gün yatarsın 5 güne şişlik geçer hayatına devam edersin dedi, bu arada çenemdeki geçmeyen sivilceler için şubat ayından beri kadın doğum cildiyeleri gezdim ilaç etkisini 4.aydan sonra göstereceği için ve 6 aydan fazla kullanmayacağım için ilaca düğünümde olur belki diye doktora sorarak mayısta başladım diyane 35 kullanıyorum 5.kutuya yeni başladım,şu ana kadar hiçbir yan etkisini görmedim sadece bacak ağrım oldu kalp damar doktorunada bu ilacı kullandığımı söyledim not aldı kan tahlilinde de kan değerlerim ve hormonlarıma baktı,hormonlar henüz çıkmamış ama kan sonuçlarımda bazı değerler yükske ve düşük çıkmış çok yakın ama uçuk bi fark yok adetimin 5.günündeydim onun etkisinin olduğunu düşünüp o kısmı çok önemsemiyoum( fen bilgisi öğretmeniyim asla doktorlar kadar bilgim olamaz ama az çok anlıyorum tahlillerden)doktora bu ilaç neden olmuş olabilir mi diye sordum yok seninki genetik dedi..ama ailende var mı diye hiç sormadı, bu doktorun dedikleri beni mahvetti, ilaç verdi ve varis çorabı ile bide bacağıma sürmem için krem yazdı aldım hepsini 140 lira tuttu ve kullanmaya başladım istemesemde ama içim hiç rahat değil,bacaklarım çok yorgun ve psikolojik olarak kendimi hiç iyi hissetmiyorum,diane 35 i bırakmam gerektiğini düşünüyorum ama sivilcelerimden ötürü de bunalımdaydım onlar geçmeye başladı bırakırsam düğüne kadar gene gelirler diye bırakmak istemiyorumda ve de tek çözüm ameliyatsa 4 ay sonra evlenicem kasıktan kesik atılırsa ben nasıl en güzel aylarımı doyasıya yaşayabilirim, bu durumu çevresinde yaşayan varsa ya da kendisi lütfen pozitif yorumlarla yazın çünkü int.ten okuduğum kadarıyla ameliyat olsada geçmiyormuş diye çok yazı var çok umutsuzum dün gelinlik bakmaya gittim bugün model bakmam lazım ama içimden gelmiyor..

öncelikle geçmiş olsun anlattığın hastalık hakkında bilgim yok, ama doğum kontrol hapı bacağındaki rahatsızlığa yol açmış olabilir mi diye düşündüm, bence biraz rahatlamaya çalış, herşey mükemmel olsun dedikçe olmaz, oluruna bırak derim streste etki etmiş olabilir, sivilceler için de paket gıdalardan özellikle çikolata abur cubur tarzı, karbonhidrat ve şekerden uzak dur derim, şimdiden mutluluklar

Bazı doğum kontrol hapları sigara ile birlikte kullanıldığında pıhtı vs. yapıyor diye bir şey vardı, alakalı olabilir mi?

teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, bende o hapın etkisinin olduğunu düşünüyorum,sigara kullanmıyorum, bildiğiniziyi bir kalp damar cerrahi doktoru varsa muayene olmak isterim,ank.da yaşıyorum

Tek doktorun soyledigiyle hemen harekete gecme bu ameliyat konularinda ben en az iki uc doktor gezilmesi taraftariyim hastaligin hakkinda bilgim yok ama ne olursa olsun bu tur ciddi konularda arastirmak lazim bana gore

sigara kullanmıyorum evet bende başka bir doktora görünmek istiyorum malum bazı devlet hastanelerinde ne kadar çok ameliyat olursa o kadar çok para alıyor doktorlar ama ultrasonu yapan doktor çok iyi ilgilendi ve o sonuçta kaçık olduğu yazıyor bacakta reflü diye geçiyor

dediklerinden pek bişey anlamadım ama varsayım yapıyorum.
derin ven trombozu mu acaba? pıhtı olmuş mu dedi?
doğum kontrol hapı kullanımından olabilir eğer genetik yatkınlık varsa.
illa sigara kullanmana gerek yok.
ve ayrıca hapı bırakmalısın eğer durum buysa sivilcelerini boşver kötü sonuç olabilir.
ama varsayım olarak konuşuyorum seni muayene eden ben değilim sonuçta.

Ağır bir ameliyat değilmiş ki. Şimdi sezeryanla hastaları bile koca kesikler hemen kalkıp bir gecede taburcu oluyorlar. Olacağın ameliyatın düğününü etkileyeceğini düşünmüyorum şahsen. Sivilce ilacın ise sen bilirsin

taeyang adlı kişi sanki sen doktorsunda bende sana nolur benim durumumu yorumla demişim gibi bir cvp yazmışsın..dediklerimden pek bir şey anlamadıysan keşke hiç yazmasaydın çünkü bu şekilde sadece itici oluyorsun lütfen bir daha cvp yazma

bacakta kaçak vardan kasıt ne onu anlayamadım.
doğum kontrol hapları bacak ağrılarına sebep olabiliyor, hatta hayati tehlikeler yaratabiliyor.
ben de kullanıyorum ve bacağımda sıkıntı oluştu, haptan değilmiş ama çok araştırdım, doktorum da iligili sağolsun.
haptan kaynaklanan bir şeyse derhal hapı bırakmanız gerekir, yalnız bu duruma jinekologunuzla birlikte karar verin.
belki hapı değiştirmek de çare olabilir.
Ankarada Başkent üniversitesi hastanesini tavsiye edebilirim size, hem genel cerraha hem jinekologa görünün bence.
ikisinin ortak tedavisini uygulayın, çok geçmiş olsun.

bacakta kaçak vardan kasıt ne onu anlayamadım.
doğum kontrol hapları bacak ağrılarına sebep olabiliyor, hatta hayati tehlikeler yaratabiliyor.
ben de kullanıyorum ve bacağımda sıkıntı oluştu, haptan değilmiş ama çok araştırdım, doktorum da iligili sağolsun.
haptan kaynaklanan bir şeyse derhal hapı bırakmanız gerekir, yalnız bu duruma jinekologunuzla birlikte karar verin.
belki hapı değiştirmek de çare olabilir.
Ankarada Başkent üniversitesi hastanesini tavsiye edebilirim size, hem genel cerraha hem jinekologa görünün bence.
ikisinin ortak tedavisini uygulayın, çok geçmiş olsun.
teşekkür ederim venöz reflü diye geçiyor yani şöyle anlatayım toplardamar normalde ayaktan kalbe kan taşır ama eğer kaçak varsa yani kapak açılmışsa akım tersine doğru yön alır bu da kanın orda kalmasına birikmesine pıhtılaşmasına sebep olur buna venöz reflü deniliyor varisten dolayı oluyormuş araştırdıklarım ve doktorun anlattıkları bu şekilde, sizde d.kontrol hapından sonra bacak ağrısı şikayeti yaşamışsınız hangi hapı kullandınız ne kadar süre sonra oldu bu şikayet ve ilaçtan kaynaklanmadığını nasıl anladınız yani doppler testine girdiniz mi yoksa benim doktorum gibi sizinkide ilaçtan değil genetik deyiverdi mi..gerçi siz araştırdım demişsiniz merak ettim cvplarsanız sevinirim özelden de yazabilirsiniz

X