Psikolojisini etkiler mi ?

Papatyalar Mevsimi

Banliyödeki yalın fırtına 📌
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2018
1.415
3.956
30
Merhaba hanımlar, benim oğlum 26 aylık bir buçuk ay önce sütten tamamen kestim. Sütten keserken hiç zorlanmadım kendisi de memelerimin yara olduğu için memeyi emmeye korkuyordu ve azaltarak memeyi kestik, fakat oğlum sadece meme emerek uyuyor asla sallanan bir çocuk değil midesi bulanıyor. İlk bi hafta biberonla süt vererek uyuttum ama memeyi öpmek isteyince hayır diyemedim ve bu memeyi öpme giderek çoğaldı ve sadece memeye sarılarak uyumaya başladı. Sorum şu acaba bu memeyi öpüp sarılarak uyumak psikolojisini olumsuz etkiler mi? Etkilerse nasıl bir yol izlemeliyim? Bilenler yorum yazarsa çok memnun olurum.

Bir uzmana danışsanız daha iyi olur. Memeyi öpüp sarılmak bana normal gelmedi. Oral donemde takılı kalabilir. Bu takılı kalma davranışı gelecekte parmak emme, sigarayı bırakamama gibi davranışlara dönüşüyor diye biliyorum.
Bana masum gibi gelmişti ama yine de içimde terettüt kaldı buradaki tecrübeli hanımlara sormak istedim, ailem hepimizin öyleydi diyorlar ama bilemedim. Teşekkür ederim

Merhaba hanımlar, benim oğlum 26 aylık bir buçuk ay önce sütten tamamen kestim. Sütten keserken hiç zorlanmadım kendisi de memelerimin yara olduğu için memeyi emmeye korkuyordu ve azaltarak memeyi kestik, fakat oğlum sadece meme emerek uyuyor asla sallanan bir çocuk değil midesi bulanıyor. İlk bi hafta biberonla süt vererek uyuttum ama memeyi öpmek isteyince hayır diyemedim ve bu memeyi öpme giderek çoğaldı ve sadece memeye sarılarak uyumaya başladı. Sorum şu acaba bu memeyi öpüp sarılarak uyumak psikolojisini olumsuz etkiler mi? Etkilerse nasıl bir yol izlemeliyim? Bilenler yorum yazarsa çok memnun olurum.
Normal bir durum, memeler ona hayat verdi emmeyi biraksada memelerden kopmak o kadar kolay değil 😚 güven veriyor, sıcaklık veriyor, anne kokusu veriyor

Bana da oral dönemde takılı kalmış hissi verdi.. Bence azaltarak memeye bağını kesmeye çalışmalısınız.. Çünkü artık anneden ayrılma kendi özerkliğini ilan etme zamanı.. Bagımsızlıgı ve birey olmayı öğreniyorlar.. En nihayetinde tabii onlar Bi ana kuzusu☺️ ama süt kuzuluğu dönemini bitirmeniz lazım eğer memeden kestiyseniz.. Naçizane fikirlerim bunlar🤗

Bana da oral dönemde takılı kalmış hissi verdi.. Bence azaltarak memeye bağını kesmeye çalışmalısınız.. Çünkü artık anneden ayrılma kendi özerkliğini ilan etme zamanı.. Bagımsızlıgı ve birey olmayı öğreniyorlar.. En nihayetinde tabii onlar Bi ana kuzusu☺️ ama süt kuzuluğu dönemini bitirmeniz lazım eğer memeden kestiyseniz.. Naçizane fikirlerim bunlar🤗
Gün içinde hiç memeyle alakası yok sadece gece uykuya dalmak için yapıyor. Yine de tavsiyenizi gözden geçireceğim

merhaba,
çocuklar için meme yalnızca emmek/beslenmek için bir kaynak değil, aynı zamanda bağını güçlendirmek için sağlam bir istasyon. yani sadece oral ihtiyacını gidermiyor, kaldı ki o yaştaki bir çocuk için meme beslenme yeri olmaktan çoktan çıkmış. ben anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum, umarım değildir de :)

X