puregon kullanıp hamile kalan varmı

berilim

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
26
2
39
benim yumurtam oluşup büyümediği için doktorum ovülasyon takibi başlattı 2 ay klomen kullandım sonuç alamayınca puregon 600 kullandırdı onunla 13 yumurtam oluştu 3 ü yeterince büyüyebildi pregnylle çatlatıldı ama biri çatladı sadece ve oda tutmadı aranızda puregon kullanıp hamile kalan varmı

gecmis olsun canim allah en kisa zamanda bebegini kucagina almak nasip eder insalllah kusura bakma konu hakkinda bilgim yok amayinede iyi dileklerimi sunmak istedim

Evet canım. Bende klomen ve serophen sonrasında puregon kullandım. Günlük 75 ünite 8 gün vuruldum. 1 tane yumurta oluşmuş dedi doktorum. Ama güzel ve çok kaliteli dedi. Ümidim kesilmişti. Sonuç o 1 tane tuttu. 9 haftalık hamileyim canım. Kolay değil biliyorum çok zor bir aşama bu ama moralini yüksek tut lütfen. Rabbim isteyen herkese bu mutluluğu nasip etsin..Sevgiler..

canım senin hiç yumurtan yok muydu? benim öylede fsh yüksek? napcam bilmiyorum çok korkuyorum anne olamıyacam diye...((

Aslında normal yolla tek yumurta oluyordu.Ama kalitesi hakkında bilgi vermiyordu doktor. Haplarla da yumurtlama oldu, önce normal ilişki denendi iki kez kontrol sonrası.Olmadı. 2 kezde aşılama tutmadı.
Üçüncüde puregon kullandık tuttu çok şükür. Benim tüm hormon testlerim normaldi..

arkadaslar merhaba benimde bir kaç sorum olacak sizlere...
1 yıl önce tedavisiz gebe kaldım fakat 9 haftalıkken düşük yaptım sonrasında bir süre adet düzensizliği yasadım sanırım bu yüzden de normal olarak yumurtlamıyorum. gecen ay 5 gün klomen kullandım bir tane sağlıklı yumurtam olmus ve çatlatma iğnesi vurulmama rağmen gebelik olmadı. bu ayda günde 50 dozdan 5 gün puregon 600 kullanmaya karar verdi doktorum iğneyi göbekten vuruluyorum artık allak bullak olmus durumdayım resmen psikolojimi bozdu bu süreç. puregonla gebe kalan varmı lütfen kullananlar bilgi verebilir mi.

bende günlük 50 kullanıyorum, inşallah güzel sonuçlar alırım, bu ilk aşılamamız... İlacın yan etkileri konusunda bilgisi olan var mı

merhbalar bnada doktorm dün yazdı puregon 600 yan etkılerını okudum gunluk 1 den fazla asırı kılo alımı dıyor zaten asırı kılo aldım bu aralar ıgneyle daha fazla almaktan korkuyorm bu ıgne kullanıp kılo alan yada almayan varmı lutfen yardm bugun baslıcem
bende günlük 50 kullanıyorum, inşallah güzel sonuçlar alırım, bu ilk aşılamamız... İlacın yan etkileri konusunda bilgisi olan var mı

Slm ben araniza yeni katildim. Bende polikistk over var bebis istiyorz ama yillardir olmuyor 3 ay boyunca klomen kullandim gebelik olmadi daha sonra seraphon kullandim ve hemen ardindan puregon ve catlatma ignesi verdi.doktorum bu sekilde 3 ay daha deneyecegz 3 ay sonra hala gebelik olmazsa tup bebek yada asilamaya gececegmzi soyledi bu ay ilk denemem haftaya olup olmadigi belli olacak ve umarim hayal kirikligi yasamam.ne olur dua ediiiiinn cok zor bir surec coook.Allah hepimize yardm etsn kimseyi evlatla sinamasin...

Bu arada sizlerde mi 5 gun 75 doz puregon kullandiniz? Ve sonuc alan var mi biliyorm cok zor bir surec ama cok merak ediyorm en azindan faydali mi degil mi bilmek istiyorm neolur yardim edin

Dunde yazmistm ama tam olarak ne olduguni yazmamism.sizinde mi bu sekilde?.Yumurtalklarimda kist (pko) var.once 3 ay klomen ve catlatma ignesi oldum gebelk olmadi ardindan baska bir doktora gittim.oda bana seraphon verdi hemen ardindan puregon gunluk 75 verdi 5 gun kullandim.simdi bekleme surecindeym insallah gunum gecerde gebelk olur.cok zor bir surec her ay vucuduna surekli kimyasal alipda sonucun negatif cikmasi cok zor..her seferinde umutlaniyorsn sonra husran oluyorsun ve tekrar toplanip basliyorsun yeniden yeniden yeniden..gercektende psikolojik olarak cok zor bir surec..Insallah Allahim herkeze dermanini veriri.Allah yardimcimiz olsun...

merhaba canım öncelikle tedavin hayırlı olsun inşallah güzel sonuçlar alırsın bende polikistik over hastasıyım ve tüp aşamasındayım puregon kullanıyorum 175 doz bugün 2. günüm cumartesi kontrolüm var bakalım büyümüşler mi

Amiin canim ama benim malesef yine husran..buyuyor ilaclara vucudum cevap veriyor ama olmuyor olmuyor..artk dua etmekten beklemekten baska carem yok cok uzgunum coook artk tedaviye devam etmek bile istemiyorm ama sanirim mecburum ne yapacagimi sasirms durumdayim.. insallah senin hersey yolundadir hayirli haberlerini bekliyorm..

canım benimde tedavim iptal oldu doz düşük başladık fazla gelişmedi önümüzdeki ay baştan başlayacağız

Puregon kullanıp hamile kalan başka varmı bende yeni başladm klomenle denendi daha önce 1 kezde aşılama yapıldı tutmadı şuan da doktor değiştm puregon la aşılama yapcak kilom fazla bu durumda hamile kalan varmı

merhaba canım.bende bu ay puregon 900 ml kullanmaya başladım.adetin 3.günü başladım.bugün adetimin 11.günündeyim,iğnenin de 9.günündeyim. bu saba -h doktorum 8-9 tane yumurtam olduğunu söyledi.en büyüğü 10 mm miş.diğerleri 8 mm.bu normal mi bilemiyorum ama doktor hergün 1 yada 1 buçuk kadar artmaası dedi.1 hataya kadar aşılamam yapılcak sanırım.hayırlısı artık.bi olsun tam detaylı anlatcam.
sen ne durumdasın merak ettim

Iyi aksamlar arkadaslar ben polikistik over hastasiyim ilk cocugum normal yollarla oldu.simdi ikinci cocugu istiyoruz 10 yil sonra doktorum bana puregon 600 luk igne verdi.175 unite vurdum.arkasinda ovratelli catlatma ignesi vuruldum.muthiz bir agrim oldu.ve sisdim ama doktorum sismemin iyi oldugu soyledi simdi mayisin 13 bekliyorum bu sekilde aranizda hamile kalan var mi acaba

Bugun başladım 50 doz... 3 gun kullanacagim sonra doktorumun dedigi tarihte aşılama olacak. Olumlu olumsuz buraya yazarim inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…