qivi'nin Diyet Günlüğü

qivi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2011
1.036
1
Merhaba 'kadınlarklubu' klub kadınları,
Size çok severek yaptığım, beni mutlu eden, sadece yağ kaybımı sağlayan, diyetisyen tavsiyeli diyetimi sunuyorum ta taaam:

Kalkınca aç karnına : 1-2 bardak su + 1-2 adet kuru kayısı

Kahvaltı:
•2 ince dilim tam buğday /tam yulaf /tam çavdar ekmek (paket ekmek dilimleri kadar)
•Bir porsiyon peynir
•Bol domates – salatalık
•5 adet zeytin veya 1 tatlı kaşığı yağ
•Çay veya bitki çayı (şekersiz)

Hafta sonu ilavesi : 1 yumurta + 1tatlı kaşığı reçel veya bal

1.ara : 10 adet fındık veya badem (ben 5 fındık 5 badem veya 2 adet ceviz içi yiyorum genelde çay kahve keyfinle)

Öğle :
•1 porsiyon susuz ana yemek
•1 bardak ayran veya cacık veya 1 kase yoğurt
•Bol salata
•½ kase çorba (ben hep 1/1 kase içiyorum :)
•2 dilim ekmek

İkindi : 2 büyük boy meyve (muz kakaolu olabilir)

Veya haftanın 1 günü : 1 kase sütlü tatlı

Akşam:
•Bol salata veya közlenmiş sebze veya haşlanmış sebze (1 tatlı kaşığı yağ ile) (limon, sirke, nar ekşisi serbest)
•8 yemek kaşığı susuz sebze veya kuru baklagil yemeği veya 1 el büyüklüğünde et veya tavuk veya balık
•1 su bardağı yoğurt
•2 dilim ekmek

3. Ara : 2 büyük boy meyve (muz kakaolu olabilir)

Acıkıldığında bol salatalık
***Günde 8-10 bardak su içiniz***

**Bu liste 2 hafta uygunlandıktan ve 2-3 kilo verildikten sonra çok güzel ilaveler oluyor :) mesela hamur işi mesela kek mesela magnum mesela :KK62:

herkese bol şans ve irade diliyorum :KK56:

Size çok severek yaptığım, beni mutlu eden, sadece yağ kaybımı sağlayan, diyetisyen tavsiyeli diyetimi sunuyorum ta taaam:

Kahvaltı:
•2 ince dilim tam buğday /tam yulaf /tam çavdar ekmek (paket ekmek dilimleri kadar)
•Bir porsiyon peynir
•Bol domates – salatalık

1.ara : 10 adet fındık veya badem (ben 5 fındık 5 badem veya 2 adet ceviz içi yiyorum genelde çay kahve keyfinle)

Öğle :
•Bol salata
•2 dilim ekmek

Akşam:
•Bol salata veya közlenmiş sebze veya haşlanmış sebze (1 tatlı kaşığı yağ ile) (limon, sirke, nar ekşisi serbest)
•8 yemek kaşığı susuz sebze veya kuru baklagil yemeği veya 1 el büyüklüğünde et veya tavuk veya balık
•1 su bardağı yoğurt
•2 dilim ekmek

**Bu liste 2 hafta uygunlandıktan ve 2-3 kilo verildikten sonra çok güzel ilaveler oluyor :) mesela hamur işi mesela kek mesela magnum mesela :KK62:

paylaşım için teşekkürler bence doğrusuda bu şekilde sağlıklı ve yavaş yavaş zayıflamak:)

aslında benim de acil kilo vermem lazım hem de uzun zamandır acil kilo vermem lazım :) ama haftada 3 kilo vermek uğruna hayatına tam yerleştiremediğin, ısınamadığın, alışamayıp dayanamayıp üçüncü gün bıraktığın ya da kaçamak yaptığında kendini çok suçlu hissedip battı balık yan gider felsefesiyle arkasından el salladığın diyetler geride kalmalı. iki gün bozunca hemen kilo aldırmamalı beslenme şekli. çünkü hayat boyu o sıkılıkta beslenemeyiz ve illa ki bozacağız, normal yaşantımıza döneceğiz. peki o zaman neden normal beslenme şeklimizi düzene koymayalım ki? yediklerimiz aynı evi paylaştığımız insanların da yiyip doyabileeği sağlıklı şeyler olmalı. bu beslenme alışkanlığını yuvamıza da uygulamalıyız. ailenin diğer fertlerine veya arkadaşlara bol kalorili karbonhidratlı yiyecekler hazırlayıp kendimizi, bedenimizi avuç kadar kuru gıdalarla cezalandırmamalıyız. ben böyle düşünüyorum artık.

qivicim gayet güzel bi listeymiş kopyaldım bile bilgisayarım aramazandan sonra denerım ınsallah saol:KK34:

qivicim gayet güzel bi listeymiş kopyaldım bile bilgisayarım aramazandan sonra denerım ınsallah saol:KK34:

dene dene ben pek keyifle yaptım güzel şeyler yiyip kilo vermek mutlu ediyor insanı. ramazandan sonra yeniden başlangıç için güzel olur :112:

Kahvaltı:
•Bir porsiyon peynir
•Bol domates – salatalık

Öğle :
•Bol salata
•2 dilim ekmek

Akşam:
•1 su bardağı yoğurt
•2 dilim ekmek

muhteşem çok güzel qivicim ya valla bak tuttum bunu sağol,bende ramazandan sonra bi yapıcam harfi harfiyen ,bakalım kalan kilolardan ramazan boyunca kurtulamazsam yaparım hatta illaki yapıcam inan merak ediyorum etkisini,sonuçta hedefimin 62 olduğuna bakma,58e kadar inmeyi planlıyorum hatta 50lere insem fena olmıycak çiroz çiroz gezerim artıkın:21::KK60:

muhteşem çok güzel qivicim ya valla bak tuttum bunu sağol,bende ramazandan sonra bi yapıcam harfi harfiyen ,bakalım kalan kilolardan ramazan boyunca kurtulamazsam yaparım hatta illaki yapıcam inan merak ediyorum etkisini,sonuçta hedefimin 62 olduğuna bakma,58e kadar inmeyi planlıyorum hatta 50lere insem fena olmıycak çiroz çiroz gezerim artıkın:21::KK60:

çiroz olmazsın bee daha bi çıtırdarsın alt tarafı :112: dene bak dene ben de beğeniyorum bu listeyi. bunu yaparken kendimi gerçekten çok iyi hissetmiştim :119: bak yaparsan başladığın ve son kilonu yaz haaa unutma :121:

çiroz olmazsın bee daha bi çıtırdarsın alt tarafı :112: dene bak dene ben de beğeniyorum bu listeyi. bunu yaparken kendimi gerçekten çok iyi hissetmiştim :119: bak yaparsan başladığın ve son kilonu yaz haaa unutma :121:

unuturmuyum hiç:KK51:

Merhabalar.
Sizler için kolaylık olması açısından yeni bir bölüm açılmıştır.
Diyet günlükleri bölümü
Ve konunuz bu bölüme taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar:)

Merhabalar.
Sizler için kolaylık olması açısından yeni bir bölüm açılmıştır.
Diyet günlükleri bölümü
Ve konunuz bu bölüme taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar:)

çok hoşuma gitti teşekkür ederim gayet güzel ve derli toplu olmuş :) sizleri de bekleriz efendim :KK6:

X