Rahim ağzı kanseri

BestMom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2019
174
27
36
Arkadaşlar merhaba biraz endişeliyim bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.34 yaşındayım 8 yıllık evliyim. Normalde adetlerim hep düzgündür hiç şaşmaz. Bu ay kanamam uzun sürdü kesilmedi 2 aydır da rahim bölgemde yanma gibi birşeyler hissediyordum. Bugün özel bir hastanede kadın doğum Dr una göründüm, rahim ağzında büyük bir yara ve düzensizlik varmış , ultrason da rahim içinde fazlaca kan gördü. Antibiyotik li fitil, progesteron yazdı ve smear testi yaptı. Testin sonucuna göre ne yapacağımıza karar verecez dedi. Çok çorkuyorum acaba rahim ağzı kanseri miyim😞

Test sonucunuz geldimi cok merak ettim? Bendede ayni sorun var ben 5 aydir evliyim, daha öncr iliski yasamamama ragmen rahim agizimda büyük ve derin yara varmis malesef, smear testim negatif geldi. 3 kere lazerle yakildi cok kötüydü bende canim cok yandi. 3.lazerden sonra kötü enfeksiyon kaptim, 1 ay ilac ve fitil tedavisi gördüm. Tekrardan muayneye gidecegim ama tamamen iyilesmedigini düsünüyorum cünkü hala bazi sikayetlerim oluyor

Merhaba hanımlar. Öncelikle jineonkoloji hekime gidiniz lütfen. Ben 2021 yılında ketem’de yapılan smear sonucunda hpv 16 pozitif olduğumu öğrendim. 6 ayda 1 kontrollerime gittim. Ve nihayetinde 2 yılın sonunda kanser olduğumu öğrendim. Ama sürekli kontrol altında olduğum için cerrahi müdahale ile kanseri yendim. Ek bir tedavi almadım. Erken tanı önemli. ( rahmim, yumurtalık ve lenfleri alındı.)

X