Rahim Ağzı yetmezliği tedavisini bilen, yaşayan var mı çok çok önemli

ceylan1803

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2024
12
1
26
Merhaba 2022 ve 2023 te iki tane bebeğimi kaybettim. İlki ve ikincisi 18+1 deyken kese açıldı. İlkinde bihaberdim bu konulardan o sebeple bilemedim kese patladı erken doğum ile bebeğimi aldılar yaşamadi. 2. Sinde yine 18 artı 1 deyken ters biseyler olduğunu anladım ve hastaneye yetişebildim serklaj dikiş atıldı ama doğum sancılarım başladı bebeğim 5 hafta daha durabildi 23. Haftada doğdu 600 Gr olarak. Sonra 5 ay yoğun bakımda kaldi 4 kiloya kadar da geldi ama daha fazla direnemedi kaybettik. Çok zor günler yaşadık ve hala yaşıyoruz. Şuan adet gecikmesindeyim. İki taraftan korunmama rağmen acaba olabilir mi diye ödüm kopuyor. Bu konuda tedavi falan da olmadım zaten bebegimi 7 ay önce kaybettim daha gücüm yok. Ne yapacağım bilmiyorum. Ya hamileysem ya yine aynı şeyleri yaşayacaksam korkusundan ölüyorum. Ya hamileysem ve bu işin bir çözümü yok mu bunu atlatanlar yokmu ben hep aynı şeyi mi yasayacagim bilenler bana bı umut ışığı olsun çok ihtiyacım var doktor önerisi tedavi ismi başka bişey ne olursa. 🤲

Merhaba 2022 ve 2023 te iki tane bebeğimi kaybettim. İlki ve ikincisi 18+1 deyken kese açıldı. İlkinde bihaberdim bu konulardan o sebeple bilemedim kese patladı erken doğum ile bebeğimi aldılar yaşamadi. 2. Sinde yine 18 artı 1 deyken ters biseyler olduğunu anladım ve hastaneye yetişebildim serklaj dikiş atıldı ama doğum sancılarım başladı bebeğim 5 hafta daha durabildi 23. Haftada doğdu 600 Gr olarak. Sonra 5 ay yoğun bakımda kaldi 4 kiloya kadar da geldi ama daha fazla direnemedi kaybettik. Çok zor günler yaşadık ve hala yaşıyoruz. Şuan adet gecikmesindeyim. İki taraftan korunmama rağmen acaba olabilir mi diye ödüm kopuyor. Bu konuda tedavi falan da olmadım zaten bebegimi 7 ay önce kaybettim daha gücüm yok. Ne yapacağım bilmiyorum. Ya hamileysem ya yine aynı şeyleri yaşayacaksam korkusundan ölüyorum. Ya hamileysem ve bu işin bir çözümü yok mu bunu atlatanlar yokmu ben hep aynı şeyi mi yasayacagim bilenler bana bı umut ışığı olsun çok ihtiyacım var doktor önerisi tedavi ismi başka bişey ne olursa. 🤲
Merhaba bir sonraki gebelikte 12. Haftada serklaj demediler mi? Serklaj için açılma beklenmiyor tedbir amaçlı erkenden yapılıyor. Doktorunu iyi seç, rabbim sağlıklı evlatlar sağlıklı doğumlar versin. Ben de serklaj olacağım gebe kalınca 12. Haftada

Merhaba bir sonraki gebelikte 12. Haftada serklaj demediler mi? Serklaj için açılma beklenmiyor tedbir amaçlı erkenden yapılıyor. Doktorunu iyi seç, rabbim sağlıklı evlatlar sağlıklı doğumlar versin. Ben de serklaj olacağım gebe kalınca 12. Haftada
Açılma olursa yaparız dedi doktorum ihmalle de alakalı oldugunu düşünüyorum ya bilmiyorum gerçekten

Açılma olursa yaparız dedi doktorum ihmalle de alakalı oldugunu düşünüyorum ya bilmiyorum gerçekten
12. Haftada serklaj yapacak doktoru bul. Ben de bir kez erken doğum yaptım bana aynı doktor serklaj yapmam deseydi asla bir daha kapısından geçmezdim şimdi hazırlık sürecindeyim. İki doktorla görüştüm ikisi de 12. Haftada serklaj dedi

Merhaba allah yardımcınız olsun bazı acılar sizi yıpratıyor ama acıların sonunda bazı güzel kapılar açılıyor bunu unutmayın…benimde rahim ağzı yetmezliği var. Ben ameliyat geçirdiğim zaman öğrendim ve aileden de gelen tecrübeler ile bazı şeyleri acı şekilde öğreniyoruz. Doktorunuzu iyi şeçmeniz gerekiyor riskli gebelik doktoru bakmanızı öneririm ben şuan 8 haftalık hamileyim ve evde sadece WC’den yatağa gidiyorum kanamam olduğu için 9-10 haftada kontroller yapılıcak ve 12 haftada rahim ağzı dikişi atılacak ve tekrardan yatarak bi hamilelik olucak ilk gebelik ama tüp bebek ile uğraşılmış bir durum. gönlünüzdeki acıyı kabullenin ki size gelecek olan güzellikleri görebilin.

Çok teşekkür ederim, inşallah öyle olur. Sizin içine çok sevindim. Allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin

Öncelikle rabbim inşirah versin yüreğinize inşallah iyi bir doktor ile ön haftadan başlayan sıkı takip ve 12 haftada atılacak serklaj sonrası inşallah sağlıkla kavuşursunuz kavuşan kişi sayıda çok tek ol yapmanız gereken serklaj konusunda tecrübeli bir doktor Rabbim yardım etsin hepimize

Öncelikle rabbim inşirah versin yüreğinize inşallah iyi bir doktor ile ön haftadan başlayan sıkı takip ve 12 haftada atılacak serklaj sonrası inşallah sağlıkla kavuşursunuz kavuşan kişi sayıda çok tek ol yapmanız gereken serklaj konusunda tecrübeli bir doktor Rabbim yardım etsin hepimize
Amin Allah razı olsun

Canim benimmmmm basın sağ olsun rabbim senin acını hafifletsin o kadar zor o kadar acı ki ben çok iyi biliyorum.
Benim de 2021 de ikizlerim olacaktı biri kız biri erkek 21. Haftada doktor bana servikal uzunluk 18 ml olmuş gebeliğin 20 hafta önde dedi tabi ben servikal ne serviks ne bilmiyorum.muhatap alıp da bak bu şu demek bu şekilde olursa sonuç bu olur demedim ve beş gün sonra benim nişan denen lekelenmem geldi bir parmak acilmam basladi ve acile gittim bana eve git bir şey yok denildi.
Nasıl yok mesafem kısalmış dedim tekrar baktı dedi aaaaa her şeye hazır ol bir parmak açılma var yatıracaz.Hani bir şey yoktu hani eve gidiyordum.O gün nefret ettim bu sağlık sektöründen beş gün doğum sancısı çektim korkumdan ayrı ağlıyorum agrıdan ayrı mosmor oldu gözlerim.neyse hiçbir şey ağrımı kesmedi 15 eylülde oğlumu sabah altıda girdiğim doğumhanede öğlen 14.16 da normal doğum ile dogurdum.
Onlar doğuyor ama ben Allah'ım ben burdan çıkana kadr öleceklerse bile onların canını yakma diye dua ediyorum ve herkesin bebeği ağlıyor benimkiden ses yok eğilip baktım cipir cipir oynuyor o kadar güzel ki hemen onu aldılar kuvoze ben 12 saat ayaklarım bağlı catalda kaldım doğumdan sonra oğlan doğdu kız doğmuyor servise çıktım biri de demiyor ki bari bu kalsın gel dikiş atalım sığır gibi insanlar.......neyse atın 18 inde de üç gün sonra kızımı doğurdum o üç saat yasâdı oğlum yedi gün sütümü verdim bebeklerim vefat etti beni. Göğsünden beş ay süt gitmedi habire akiyor.ilacla şekilde altı ay sonra kızıma hamile kaldım ne yaşadığımı bildikleri için o hastahneye gittim bana dedi bu da öyle olacak değil git hiçbiri dikişi kabul etmedi bir gebelik daha ölümlü olacakmış insan canı beş para etmiyor ya o kadar ay karnında tası kolay ya Allahimmm hesaplarını sorsun..benim bir de genetik olarak hamile değilken 28 ml çıkıyordu yani hamilelikte aniden kısalma durumu yok yani riske alınmaz bir durum ama öyle değil tabi insanlar için.istanbulda özel bir hastahnede dikis attırdım 14+5 te kızım 34+1 de doğdu şükür şuan 13 aylık ama o iş bilmez insanları dinlesem kızımı da kaybedecektim doktorum mesafeden de önemli olan kas ve dokun çok gevşek rahim genisledikce ve bebek büyüdükce gevşeyip açılıyor dedi Allah ondan razı olsun.şuan 17 haftalık gebeyim ve yine serklajlıyım ikiz bu sefer ama sevincim kursağımda çünkü 12+3 te 28 ml le atılan dikiş şuan 16. Haftamda 16 ml indi çok bel ağrım oluyor Allah'a emanet ettim o korusun ben elimde olanı yaptım daha fazlasına gücün yetmiyor verdiyse vardır hikmeti diyorum .asla kimseye inanıp bir can parçani da tehlikeye atma atarım diyeni bulana kadar dolaş ve attır canım Rabbim yardımcımız olsun

Bazı doktorların rahatlığı yok mu, kendileri yaşamıyor nasıl olsa, tekrar hamile kalırsan 12. Haftada mutlaka attır dikiş , kim atıyorsa ona git hatta gerek yok diyen doktırdan uzaklaş bu iş şakaya gelmiyor, çok üzüldüm

29 kasımda 20 haftalık miniğimi açılma yüzünden kaybettim. Bir sonraki hamilelikte 12.haftada önlem amaçlı dikiş atılması söylenildi. Yani tekrar açılma olmasını beklemeyin öncesinden önleminizi alın bu açılma bir anda olabiliyor hiçbir sorun yoktu 3 gün önce gitmiştim ama maalesef bir anda oldu

Öncelikle Allah kucağınızı boş bırakmasın. 4 ay önce 16 haftalık ikiz bebeğimi kaybettim. 11-12. hafta da lekenleme tarzı kanamalarım olduğunda malesef bana da serklaj yapılmadı sağlıklı bebeklerimi bu yüzden kaybettim. 4 gün önce rahmime baktırdığım da servikal yetmezliğim olduğunu öğrendim. Hamileliğimde de bircok hastaneye gittim ama malesef ki doktor çok önemli. Şuan ki doktorum 2 çözüm yolu sundu ya 12. Haftada rahim agzima dikis atilacak yatarak gebelik geciricem ya da lash operasyonu diye bir ameliyat var karın acilarak ameliyat yapiliyor rahim agzini kalici dikiyorlar ama doktorum onermedi riskli bir operasyon Turkiye de herks yapmiyor dedi bunun tek cozumu gebe kaldığın da 12. Hafta da dikiş ve yatarak doğumu beklemek 🤷

merhaba ben suan 17+3 haftalik hamileyim 16+5 te 28 mm dedi doktorum 2 gun sonra tekrar kontrolum var serklaj onerdi kesinlikle yaptirmali miyim yoksa verdigi ilaclar ve igneler acilmayi engeller mi

X