Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ben surekli yatıyorum ama bukadar kısa olması normalmi cok moralim bozuldu butun enerjim bitti. Sen Arda'yı 34 36 ami dogurmustun. Ozaman kaçtı ?
Ben napicam . Daha 20 hft 19 mm rahim ağzını neler kisaltirki . Beklemediğim bir ölçüyü bu . Sizce 37 gorurmuyum :...( önümde koskoca 16 hft var . Kısaldikca keseye bir zarar verirmi .

kızlar cevap acil olsun lütfen

bugun benım prulotun gunum oturduğumuz sıtede gıcık bır hesıre evde enjeksıyon yapmıyorum dedı

bırıde nöbette yakında baska hemşıe varmı bılmıyorum

yarında dr kontrolumuz var evden iki kere çıkmak istemediğim için bır gun geçıkmelı mı olayım yoksa ıkı kat ınıp polıklınıkte mı olayım
canım bı gun esımın ısı vardı ıgneyı bı gun sonra yaptıralım dedı ben kabul etmedım,gıttık ıgne olmaya esım hemsıreye sormustu bı gun gec olsa olmaz dıye hemsıre olmaz gununde olcak demıstı,bende bazen dısara fazla kalıyordum ustelık merdıven cıkıyordum

Ben surekli yatıyorum ama bukadar kısa olması normalmi cok moralim bozuldu butun enerjim bitti. Sen Arda'yı 34 36 ami dogurmustun. Ozaman kaçtı ?
Ben napicam . Daha 20 hft 19 mm rahim ağzını neler kisaltirki . Beklemediğim bir ölçüyü bu . Sizce 37 gorurmuyum :...( önümde koskoca 16 hft var . Kısaldikca keseye bir zarar verirmi .
canım kısalmaya devam etcek dıye bısey yok burda uzayanlarıda gorduk,benım 2cm den son haftalarda 4.5 kadar cıktı sen ıstırahat etmene devam et fazla ayakta kalma

Kizlar bebislerinize nini soyluyormusunuz ben bi soyliyim dedim hungur hungur agladim ama cok mutlu oldum bundan sonra devamli soyliyecem ..
Ben nenemin bana devamli soyledigi kurce niniyi soyledim turkce nini bilen yazsin onuda soyliyim:))
ben soyluyrdum sımdı hala soyluyorum nınnıyı duyunca susuyor:)

canım bı gun esımın ısı vardı ıgneyı bı gun sonra yaptıralım dedı ben kabul etmedım,gıttık ıgne olmaya esım hemsıreye sormustu bı gun gec olsa olmaz dıye hemsıre olmaz gununde olcak demıstı,bende bazen dısara fazla kalıyordum ustelık merdıven cıkıyordum

esım gıdelım bırsey olmaz inş dıyor gıdelım RABBIM korur inş bızlerı

Yeni arkadaşlar gelmiş,hoşgeldiniz demek çok zor keşke gelmeseydiniz keşke bu acıları kimse yaşamasaydı ama yaşandı öyleyse en dğru yerdesiniz güzel paylaşımcı içten bir topik burası kaderde tanışmak bunları konuşmak yaşamak varmış...
Ben bugün doktora gittim artık doktor gibi oldum teşhislerim çok doğru hani çk sık aralıklarla adet oluyorum bu menepoz işareti demiştimya doktrda aynısını dedi siklusların yaklaşması bunun habercisiymiş.Neysee menepoz gele dursun.Dedim durum böle böle ne yapabiliriz dedim Tüp bebek yada aşılama dedi yaptırmıycam şimdilik yaptırmıycam dedim başka ne yaparız diye sordum yumurta takibi yapsak klomen versekte bu spermle olmaz dedi .İyi dedim siz takip edin klomen verdi en azından doğru zamanda ilişkiye giircez değilmi valla düzensiz adet döngüsüyle ovulasyon testi sağlıklı olmuyor belkide çatlama olmuyordur.neyse işte böle böle adetin 5.günü klomen sabah akşam 1 sonra bittikten 2 gün sonra ultrason ben böle 2 3 ay takip ettirecem sonrada aşılma deniycem yine bakın umutlar tükenmiyor yollara düştük..

Canim rahim icindemi enfeksiyon var idrar yollarindami bende cok cektim enfeksiyondan rahim icindede vardi idrar yollarindada beni rahatsiz eden tabiki rahimdekiyki gezmedigim doktor kalmadi en son gittigim doktor boyle inatci enfeksiyonlar icin altin vurus diye birsey var dedi iki tane ilaci bir enjektorde karistirip 12 saatte bir vurdumdum 1 hafta sonra gecti istersen doktoruna bir sor

canım benim enfeksiyon rahim ağzında sanırım,yrn da smeer sonucu için dr.a gitcem,umarım kötü bişi çıkmaz.altın vuruşu hiç duymamıştım,keşke benimki de geçse altın vuruşla.rahim ağzımda yara olduğu için enfeksiyon geçmiyor galiba.

canım nolur kendini suçlayıp yıpratma bazen kader diyip geçmek gerekiyor sanırım çook zor olsada
sezeryan olayında da çok haklısın orda %1 bile deseler insan umut eder.inş bu son acın olur bundan sonra herşey güze olur

inş.canım ama yara,enfeksiyon derken şu an canım sıkılıyor,bi sonraki için umutlu olmak istiyorum ama ne bilim sanki bişiler yolunda gitmiyor gibi,öyle hissediyorum.kızımı çok özlüyorum.bu arada dün 6 aydır ilk defa kızımı rüyamda gördüm,sbh hemen eşime anlattım.eşimin dediği gibi bana benzemiyordu,babasına benziyordu kızım.

chnb bende edebiyat öğretmeniyim. Sanırım erken doğum ve düşük konusunda en riskli mesleklerden birini yapıyoruz. Doktorlara bunu hep anlatmaya çalıştım ama anlamadılar. heyet raporu alamamıştım.Sonuçta ikizlerimi kaybettim. Her şey Allah'tan, ne yapalım.
Yorum yazıp, cevap veren herkese teşekkür ederim. Dün doktoruma gittim. Kontrol etti ve 2 ay sonra hamile kalabileceğimi söyledi. Gerçi eşim pek istekli değil. İyileşmediğimi ve takıntı haline getirdiğimi düşünüyor. Ama sizin beni anlayacağınıza eminim. Meleklerimiz hep yüreğimizde kalacak ama umuda ve yeniden o mucizeye tanık olmaya ihtiyacımız var. buradaki tüm melek annelerinin hayırlısıyla bebeklerini kuacağına alması için dua ediyorum. İyiki bu forum var; yoksa böyle içimi kime dökebilirdim bilmiyorum.

canım ben de sınıf öğr.yim,ben de 25 haftalık kaybettim kızımı.bana da rapor vermedi dr.um.şimdi bi dahakine dikiş ve heyet raporu diyor.rahim ağzı gevşekliği sanırım senin durumun da.
allah sabır versin canım.belki bi dahaki yine ikiz olur ve vaktinde doğarlar inş.
2 ay sonra daha iyi olacaksın,eşin de o zamana fikrini değiştirir.benim de 6 aydan fazla oldu ama en azından 8 ay geçmesini istiyorum.ilk aylar bari yaz tatiline gelsin de raporla filan uğraşmayayım diyorum.

Kizlar iki gundur aksam bu saatlerdw agrim oluyor kasilma degil kasik agrisi hareket edince kasigima bicak batiyor sanki bacaklarima agri vuruyor offf yine geliyorlar bana dr aradim cumartesi goruselim dedi..

Yeni arkadaşlar gelmiş,hoşgeldiniz demek çok zor keşke gelmeseydiniz keşke bu acıları kimse yaşamasaydı ama yaşandı öyleyse en dğru yerdesiniz güzel paylaşımcı içten bir topik burası kaderde tanışmak bunları konuşmak yaşamak varmış...
Ben bugün doktora gittim artık doktor gibi oldum teşhislerim çok doğru hani çk sık aralıklarla adet oluyorum bu menepoz işareti demiştimya doktrda aynısını dedi siklusların yaklaşması bunun habercisiymiş.Neysee menepoz gele dursun.Dedim durum böle böle ne yapabiliriz dedim Tüp bebek yada aşılama dedi yaptırmıycam şimdilik yaptırmıycam dedim başka ne yaparız diye sordum yumurta takibi yapsak klomen versekte bu spermle olmaz dedi .İyi dedim siz takip edin klomen verdi en azından doğru zamanda ilişkiye giircez değilmi valla düzensiz adet döngüsüyle ovulasyon testi sağlıklı olmuyor belkide çatlama olmuyordur.neyse işte böle böle adetin 5.günü klomen sabah akşam 1 sonra bittikten 2 gün sonra ultrason ben böle 2 3 ay takip ettirecem sonrada aşılma deniycem yine bakın umutlar tükenmiyor yollara düştük..

Cnm başka bir Dr a mı göründün?
Arda beye ya da Cem beye gitmeyecek misin?

Bebiş olursa Arda beye gidecem şuanda sadece yumurta takibi yaptırıyorum o yüzden okula yakın bir yere gidiyorum.basit bir işlem olduğu için .Aşılama şunda düşünmüyorum tüp hiç düşünmüyorum zaten aşılama içinde memorial çok pahalı memorialde 1 tane aşılama başka yerde 3 aşılama fiyatı bakalım uygun ve yinede iyi bir doktor ve lab.bulursam Cem beye gitmiycem

chnb ne yazıkki Kilis te görev yapıyorum. Bu sene inşallah Kocaeli ye tayin isteyeceğim. Bakalım kısmet...umarım okula geri dönmek iyi gelmiştir sana. Ben geri dönmek istemedim. Artık evlatlarım olmasa da analık iznimi devam ettiriyorum. Yarın Kocaeli ye gideceğim. 6 hafta sonra doğum iznim için gideceğim ve doğumu orada yapacağım diye hayaller kuruyordum. Ama kısmet böyleymiş. Karnım ve kollarım bomboş gidiyorum. en kötüsü de eşimden ayrı kalmak ama evde tek başıma kalmak istemiyorum.

canım ben de kocaelideyim.kocaelinin neresine tayin isteyeceksin?

chnb
annem ilk başlarda umutlanmamak için durumu yok saydı sanırım şimdi maşallahı var:nazar:
biz onların evinde oturuyoruz kiracıyı çıkardılar bizi aldılar:) her işimide yapıyor şimdi arada kayınvalidem de geliyor.allah razı olsun ikisinden de.sanırım başlarda ben de stresten ve hormonlardan dolayı biraz nankörlük yaptım:KK43:
ev aldık annem göndermedi bebek olsun biraz büyüsün öyle gidin dediler bizim de işimize geldi.hem beraber gibiyiz işleri yapıyo hem ayrı evlerdeyiz altlı üstlü.hamdolsun rabbime:KK1::nazar:

merra canım çok şanslısın.benim annem de kayınvalidem de çok uzakta:KK43:

mmery tam tersine paylaşmak beni rahatlatıyor. Hele de bu duruma rağmen tekrar hamile kalanları okuyunca çok mutlu oluyorum. Doğumum 2 hafta önce oldu. İkiz oğullarım 24 haftalıktı. Biri doğumda öldü, diğeri 3 gün yaşadı. Sabah belimde bir ağrıyla uyandım. Tuvalete gittiğimde kanamam başaldı. Hemen hastaneye gittik ama 7 cm açılmam olduğunu söylediler. hiç ağrım yoktu. 3 doz suni sancı vererek zorla doğurdum. Allah tan normal doğumdu. Doktorum doğum sırasında rahim ağzımın gevşek olduğunu söyledi. İlk birkaç gün çıldıracak gibiydim. Elimi karnıma götürdüğümde o boşluğa dayanamıyordum. Hala oğullarımın tekmelerini özlüyorum. Ailede hiç ikiz yokken bize süpriz yapmışlardı. Tüp bebek değillerdi. Ama ömürleri yokmuş, doyamadım onlara. Şimdi tekrar hamile kalmayı herşeyden çok istiyorum ama bir yandan da korkuyorum. Sizleri okuyarak normalleşmeye çalışıyorum işte. benim hikayem böyle...
offf daha acın çok yeni:KK14: suan korkun acın endişen öle coktr ki
benm 7ay oldu.Allah sabrını veriyor.
karnını ellemen o bosluk duygusunu öle ii bilirim ki:KK14:

inşallah bir daha böle acı yasamayıs canım.
canım benim inş herşey çok güzel olur ve istediğin zaman yavruna kavuşursun
arda beyi şahsen tanımasam da burda çok güzel anlatılıyor onun için sen önce allaha sonra arda beye emanet et kendini
tesekkür ederim merracım bana ne güzel dileklerde bulunuyosun Allah razı olsun.
sen ne güzel annene yakın oturuyomussun benmki Adana da aramızda 1000km var:KK5:
chnb ne yazıkki Kilis te görev yapıyorum. Bu sene inşallah Kocaeli ye tayin isteyeceğim. Bakalım kısmet...umarım okula geri dönmek iyi gelmiştir sana. Ben geri dönmek istemedim. Artık evlatlarım olmasa da analık iznimi devam ettiriyorum. Yarın Kocaeli ye gideceğim. 6 hafta sonra doğum iznim için gideceğim ve doğumu orada yapacağım diye hayaller kuruyordum. Ama kısmet böyleymiş. Karnım ve kollarım bomboş gidiyorum. en kötüsü de eşimden ayrı kalmak ama evde tek başıma kalmak istemiyorum.

bende kocaelindeyim canım.insallah gelirsin buralara.

chnb
annem ilk başlarda umutlanmamak için durumu yok saydı sanırım şimdi maşallahı var:nazar:
biz onların evinde oturuyoruz kiracıyı çıkardılar bizi aldılar:) her işimide yapıyor şimdi arada kayınvalidem de geliyor.allah razı olsun ikisinden de.sanırım başlarda ben de stresten ve hormonlardan dolayı biraz nankörlük yaptım:KK43:
ev aldık annem göndermedi bebek olsun biraz büyüsün öyle gidin dediler bizim de işimize geldi.hem beraber gibiyiz işleri yapıyo hem ayrı evlerdeyiz altlı üstlü.hamdolsun rabbime:KK1::nazar:

Maşallah canım çok sevindim:))

Yakın sayılırız ben de hatay antakyadayım iş nedeniyle... Bu dönem dinlen bennce de... İnşallah çıkar tayinin de...

Chnb cim biz ic guveysi istiyoruz :)))
Valla kizimi kimselere veremem:))
Arka sokaklarda ali varya ona esimle bakip guluyoruz :)))

Ben de oğullarıma kız beğenecek miyim? :)) Zor elde edilince kimseyi de beğenemeyiz.))

kızlar cevap acil olsun lütfen

bugun benım prulotun gunum oturduğumuz sıtede gıcık bır hesıre evde enjeksıyon yapmıyorum dedı

bırıde nöbette yakında baska hemşıe varmı bılmıyorum

yarında dr kontrolumuz var evden iki kere çıkmak istemediğim için bır gun geçıkmelı mı olayım yoksa ıkı kat ınıp polıklınıkte mı olayım

Sanırım çıktın ben 1 gün geciktirmiştim 1-2 kere...

Canım üzülme sakın. Büyük oğlumda bırak kısalmayı 4 cm açıkla 29 dan 35 e dek hep yattım. Dayanır tek enfeksiyona dikkat yoksa yatarak dikiş de var kasılma da olmasın yeter...

Canım bak benim 13 te 1.8 di. 36 artı 4 te doğum yaptım. Görürsün inşallah. Hedeflerini küçük tut. Daha çabuk geçer zaman öyle. 24(yaşam sınırı), 28(yaşama şansı çok), 32(oh rahatladım), 34(çok mutluyum), 37(çok mutluyum), 37 artı(istediğinde gelmende sakınca yok:)) )

Çok iyi yapmışsın canım. Fazla da bekleme 2 ay yeter takibe... Küçük şehirlerde aşılama da uygun gel buraya burada yaptıralım. Olmazsa yakın şehirlere de bak canım...

Kizlar iki gundur aksam bu saatlerdw agrim oluyor kasilma degil kasik agrisi hareket edince kasigima bicak batiyor sanki bacaklarima agri vuruyor offf yine geliyorlar bana dr aradim cumartesi goruselim dedi..

Canım umarım önemli değildir...

Canım benim de menopoz sınırı çıkmıştı bak kk dan dr aytun hanıma yazdığım ve cevap mesajı yazayım...

chnb kullanıcısından alıntı

Merhabalar. Benim 2 düşüğüm(8 haftalık), bir de rahimağzı yetmezliğinden 25 haftalık erken doğumum var. Bir de 8 yaşında 46 xy olan oğlum var. Pıhtılaşma sorunum da var. Eşim ise 47 xyy ve 48 xyy mozaik. Artı marker kromozoma sahip.Pgt denedik bir kere 5 incelenen embriyodan 2 sağlıklı bulundu ama transfer günü gelişimleri durduğu için transfer edilmedi. Pgt den önce de amh değerimin 0.3 olduğunu öğrendim. 35 yaşındayım. Eşim doğal yolla bir bebeğimiz daha olsun istiyor.

Ben 35 yaşında olmama rağmen biyolojik yaşım 40 lı yaşlar gibi mi yani doğal yolla oluşan embriyomda eşimin sorunu dışında farklı sorunlar çıkma ihtimali yaşıtlarıma göre amh değerim nedeniyle daha mı çok olacaktır? (Emriyolarımdan birinde trizomi 21 vardı) Teşekkürler...

Aytun Hanımın cevabı:

merhaba geçmiş olsun kayıplarınız için. amh değeriniz oldukça düşük ve bu tüp bebekle gebelik olasılığını belirgin olarak düşürür. eşinizin durumu dışında yaşa bağlı yumurtalarda da kusurlar artmaktadır ve kendiliğinden gebelik ihtimali de çok zor olmakla birlikte olduğunda sorunlu bir gebelik yaşama ihtimaliniz yaşıtlarınız kadardır. (eşinize ait sorunu bunun dışında tutuyorum) sevgiler

Canım bak ben bu mesajdan 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Bol dua et canım...

chnb kullanıcısından alıntı

aytun hanım tüp bebekle şans düşük derken (yazdığınızı yorumlamaya çalışıyorum) amh değerim nedeniyle yumurta kalitem düşük o yüzden kaliteli embriyo elde etme şansı az ondan düşük mü demek istediniz. Yanıtlarsanız sevinirim...

Aytun Aktan:
Merhaba tekrar evet amh değeri ve beraberinde ultrasonda yumurtalıklarınızda gördüğümüz yumurta kesecikleri ve nihayetinde sizin tüp bebek tedavisine verdiğiniz yanıt bize teadvi içindeki şansınızı ve ne hızla ilerrlemeniz gerektiğini söyler. Size menapoz tarihinizi söyleyemem ama tüp bebek tedavisi için fazla beklemeden denemeye devam etmeznizi öneriririm. Sevgiler.

canım inş. en kısa zamanda kendini toplarsın.çok zor bir süreç biliyorum allah yardımcın olsun.inş rabbim bir daha evlat acısı yaşatmaz herşey gönlüne göre olur

X