Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kizlar 2 saat once bi kanamam oldu sukur simdi gecti odum koptu kalbim duracakti sanki zorlandim biraz is guc kizimla ugrasiyordum dun esim vardiyadaydi tum is boynuma kaldi banyo yapacaktim vazgectim korkudan birsey olur diye tecrube olmayaydi simdi acildeydim yarin yine de bi dr gidicem bana progestan ve proluton depot yazsin diyecem bakalim
Nisakuzusu canimsin booolca bize dua et lutfen
Geçmiş olsun canım. Dikkat et banyo yapma bence çünkğ ben ne zmn banyo yapsam dahada rahatsızlanırdım kanamalarım olunca. Yarın bir görün her ihtimale karşı kanama hep birşeyin işaretidir önlem alınsın bi durum varsada haber ver canım

Her gebelik birbirinden farklıdır olumsuz olaylara bakip kendinizi üzmeyin. Olacagi varsa herşey normal giderken tam dogum aninda da olabilir. Serklajınız erken haftada yapılmış bu cok iyi bir avantaj. Birde doktor onemli tabiki .Serklaj olupta doğuma gelen herşeyin normal seyrettiği çok gebe gördüm. Akışına bırakın kendinize beslenmenize dinlenmenize kontrollerinize dikkat edin yeter gerisi takdiri İlahi.

Kizlar 2 saat once bi kanamam oldu sukur simdi gecti odum koptu kalbim duracakti sanki zorlandim biraz is guc kizimla ugrasiyordum dun esim vardiyadaydi tum is boynuma kaldi banyo yapacaktim vazgectim korkudan birsey olur diye tecrube olmayaydi simdi acildeydim yarin yine de bi dr gidicem bana progestan ve proluton depot yazsin diyecem bakalim
Geçmiş olsun kaçıncı haftadaydınız? Beni dr 6haftada progestan 8.haftada pruluton a başlatmıştı o yüzden sordum. Bide duşu ayakta al dedi dr o yüzden hiç yalnız girmiyorum ben duşa kayarım falan diye zaten küvet var suyu elde tutmak zor oluyo küvete giremediğim için annem yada eşim yardımcı oluyor dikiş atıldığında beri

Her gebelik birbirinden farklıdır olumsuz olaylara bakip kendinizi üzmeyin. Olacagi varsa herşey normal giderken tam dogum aninda da olabilir. Serklajınız erken haftada yapılmış bu cok iyi bir avantaj. Birde doktor onemli tabiki .Serklaj olupta doğuma gelen herşeyin normal seyrettiği çok gebe gördüm. Akışına bırakın kendinize beslenmenize dinlenmenize kontrollerinize dikkat edin yeter gerisi takdiri İlahi.
İşte bizler kayıp yaşadığımız için çok sakin olamıyoruz ne yazık ki :KK14:

Çok geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın

İşte bizler kayıp yaşadığımız için çok sakin olamıyoruz ne yazık ki :KK14:
Onlara birşey diyemiyorum ne yazikki bir çok sebebe bagli gelişmiş olabilir. Ama en azından gebe kalabildiginizi bilmiş oluyorsunuz.digerlerinden yola çıkarak böyle bir riski bu gebeliğinizde göz ardı etmeden daha erken evrede oluşabilecek riskleri önlemiş olabilirsiniz. Kadinlarin işi zor gerçekten Allah tez zmanzam isteyenlerei çocuk nasip etsin inşallah

Onlara birşey diyemiyorum ne yazikki bir çok sebebe bagli gelişmiş olabilir. Ama en azından gebe kalabildiginizi bilmiş oluyorsunuz.digerlerinden yola çıkarak böyle bir riski bu gebeliğinizde göz ardı etmeden daha erken evrede oluşabilecek riskleri önlemiş olabilirsiniz. Kadinlarin işi zor gerçekten Allah tez zmanzam isteyenlerei çocuk nasip etsin inşallah
Sizdedemi aynı problem mevcut?

Kanamanız yine olursa bu akşam doktora gidin bence yarını beklemeyin. Proluton deport verirler buyuk ihtimalle. İyice dinlenin. Sizin dihrd gebelerimizden daha dikkatli olmanız gerekiyor. Uzun süre yorucu islwrden kaçınmalısınız

X