Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kizlar tesekkur ederim ogleden sonra gidicem insallah
Mecbur esimin iste olmadigi gun kizima bakmak zorundayim Allahtan 5 yasinda banyoda kucuk daha diye sanirim rahattim
Ama artik dikkat etmem lazim
Bir birimize bol dua edelim hanimlar

Mecbur esimin iste olmadigi gun kizima bakmak zorundayim Allahtan 5 yasinda banyoda kucuk daha diye sanirim rahattim
Sizi geçmiş zamandan biliyorum bu formu baştan beri okumuştum inşallah bu gebeliğiniz yatmadan iyi geçer ve tüm herkes inşallah evladına sağlıkla kavuşur ben geçen sene bugün serklaj olmuştum acil kanamayla açılmam vardı şükür kuzum sağlıkla doğdu o günlerimi hatırlıyorum gerçekten çok zordu rabbim herkesin yardımcısı olsun

Açılmanız kaç haftalıkken olmuştu?

sağol canım dua et bizler için. Allah bağışlasın yavrunu kaç haftalık olmuştu kanaman?

İlk üç ay çok önemli canım iyi yerleşmesi için rahime dikkat et kızınında en hareketli zamanları allah bağışlasın hepsini allah onlara çok güzel sağlıklı ömürler versin

Canım birde izmirdesin sanırım doktorun kimdi??

Dogrudur canim burasi benim olmazsa olmazim birbirimize destekte bulunuyoruz
Senin adina da sevindim kuzunu saglicakla buyut canim

Teşekkürler sağol canım allah sağlıklı uzun ömürler versin. Peki kasılman ve enfeksiyon olmuşmuydun gebelik boyunca
Valla serklajdan bi ay sonra hatta 1 Ocak ta kasılmam oldu gittim serum taktılar idrar yolu enfeksiyonuymuşum iki kere daha felan oldum ilaç kullandım kasık ağrım hiç bitmedi sürekli kasıklarım ağrıdı kasılıyordum ama şöyle doğumdaki gibi ritmik değildi zaten önlemek için haftada iki Proluton bi de günde iki kere fitil kullandım doktor hep normal dedi ama neredeyse iki haftada bir kontrole gidiyordum ve rahim ağzı uzunluğum iyiydi son bir ay felan hafif kısalmaya başladı

İlk üç ay çok önemli canım iyi yerleşmesi için rahime dikkat et kızınında en hareketli zamanları allah bağışlasın hepsini allah onlara çok güzel sağlıklı ömürler versin
Aynen canim ama uslu kizim mecbur kendinin yapamayacagi seyleei yapmak zorundayim boyle boyle gidicez
Ben ne yazikki o kadar sansli degilim sagolsun esim hep bakti bunda da birde kizimiz var ikimize birden bakiyor buyuk sansim o benim bize bolca dua edin hele birde dikisten sonra oblari dusunmek dahi istemiyorum
Bazen agliyorum kizima kim bakicak hastaneye falan yatarsam diye inin sirf bu yuzden birsey olmasin diyorum

Hatta pruluton u bıraktım fitili de bir haftasına Doğum yaptım fitilin be iğnelerin aynı saatte alınması çok önemli hiç kaçırmadım saatini
Sağol canım bilgilerin için bende inşallah bir daha hamile kalırsam saatine dikkat ederim bende sonuçta antibiyotik olmasada vücut alışıyordur

Hiç yardımcı olcak başka birisi yokmu canm eş dost ?

İnşallah bu gebeliğinde sürekli yatmak zorunda kalmazsın bu topikte gördük benzer örneklerini rabbim yardımcın olsun belki sadece az hareketle geçer sıkıntısız iyi düşün iyi olsun inşallah
İnşallah canım bazen iyi olcak diyorum bazende öyle karalar bağlıyor ki içimi etrafımda kim varsa vaktinde zamanında sorunsuz hamilelik yaşadı. Bazen isyan ediyorum ama elimden birşey gelmiyor hergün kabuslar görüyorum hep yeniden hamileymişim tekrar düşürüyormuşum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…