Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Yaparlar artik ya akilda tutamiyorum:kahve:asel ismini cok severek koydum anlami bal bal gibi bir kiz

Canim magnezyum suya atilanlar var ya o bana iyi gelmisti bunda da gunde 5 6 tane kuru kaysi yiyorum diger gun cikiyorum
Ikinma canim birak kalsin illaki cikarirsin ama sakin ikinma booooool su ic birde corba turu seyler ye yeni dikis oldun zaten sakin

Canim sen nerdesin ankara demissin kesinlikle benim dr gorun bir an once ozgur deren adi tup bebek dr ise hakan yarali ikisi arkadas zaten oncesinde belki dikis atar cunku kisa rahim agzi abdominal serklaj kesinlikle hamile kalmadan once gorun ..

Masallah kiz miydi erkekmiydi bilmiyorum
Kokla annesi yerimize mis o mis saglikla buyut gozun aydin:KK19::sampiyon::KK36::anne:
Birde yediğim kaysının içtiğim suyun haddi hesabı yok. Günde 4lt su içiyorum hemen hemen. Ama yok ikidir kabızım. Ama bugün ıkındım. Adalat başladı birkaç gün önce o kabız yapıyormuş kullanım klavuzunda öyle yazıyor

Her zaman kotusunu dusunmek seni yipratir canim ben kizimda cok kafayi yemistim bu kez kizim dogdu depresyona girdim 1 yila yakin ilac kullanmak zorunda kaldim
Bence birsey olmamistir bizler devamli yattigimiz icin kabiz oluyoruz buyuzden er gun kayisi kurusu ye mutlaka kabiz ol ya da olma tedbir amacli
Ayrica enfeksiyon kaomamamiz lazim her gun ic camasiri degistirin ic camisirlarinizi utuleyin bol su icin jiletle temizlenin 15 20 olmadi 30 gune bir kan idrar verin
Ignelerinizi bi hemsire tanidik bulun o gelsin vursun
Inin bunlari yapinca Allahimin izniyle kavusucaksiniz beni umut edinin gecmislere gidin okuyun beni neler yasadigimi simdi bal kizim 5 yasinda kardesi olacagi icin mutlu
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ama bizi anladığınızdan Emin’im

Her zaman kotusunu dusunmek seni yipratir canim ben kizimda cok kafayi yemistim bu kez kizim dogdu depresyona girdim 1 yila yakin ilac kullanmak zorunda kaldim
Bence birsey olmamistir bizler devamli yattigimiz icin kabiz oluyoruz buyuzden er gun kayisi kurusu ye mutlaka kabiz ol ya da olma tedbir amacli
Ayrica enfeksiyon kaomamamiz lazim her gun ic camasiri degistirin ic camisirlarinizi utuleyin bol su icin jiletle temizlenin 15 20 olmadi 30 gune bir kan idrar verin
Ignelerinizi bi hemsire tanidik bulun o gelsin vursun
Inin bunlari yapinca Allahimin izniyle kavusucaksiniz beni umut edinin gecmislere gidin okuyun beni neler yasadigimi simdi bal kizim 5 yasinda kardesi olacagi icin mutlu
Çok sağol cnm işte böyle bilgilendirse tüm arkadaşlar eski konuşmakara bakıyorum herkes yazıyor yaşadıkları günleri. Benimde en büyük korkum enfeksiyon ve kasılma. Enfeksiyon içinde kızılvık suyunu duydum çok iyi geliyormuş. İnş tekrar hamile kalırsam kızılcuk suyu içicem tabi doktora sorup. Bal kızını öpüyorum.

C
Yaparlar artik ya akilda tutamiyorum:kahve:asel ismini cok severek koydum anlami bal bal gibi bir kiz

Canim magnezyum suya atilanlar var ya o bana iyi gelmisti bunda da gunde 5 6 tane kuru kaysi yiyorum diger gun cikiyorum
Ikinma canim birak kalsin illaki cikarirsin ama sakin ikinma booooool su ic birde corba turu seyler ye yeni dikis oldun zaten sakin

Canim sen nerdesin ankara demissin kesinlikle benim dr gorun bir an once ozgur deren adi tup bebek dr ise hakan yarali ikisi arkadas zaten oncesinde belki dikis atar cunku kisa rahim agzi abdominal serklaj kesinlikle hamile kalmadan once gorun ..

Kokla annesi yerimize mis o mis saglikla buyut gozun aydin:KK19::sampiyon::KK36::anne:
Çok teşekkür ederim canm oğlum oldu :)

Kıyamam ben sana neler yaşadığını tahmin ediyorum. Öbür dünyada yavruna kavuşacaksın biliyosun değilmi? Sen diğer dünyadada annesin. Benimde 20 haftalık doğdu oğlum fakat canlı değildi biz aldık defnettik çok acı günlerdi hala geçmedi ama en azından şu an yeni bi umudumuz var. Rabbim tekrarını yaşatmasın. Bu ikinci gebeliğim geçen hafta bugün serklaj oldum ama serklaj olmama rağmen hala çok korkuyorum ayni şeyleri yaşamaktan...
Allah hepimize sabır versin canım annelik zormuş gerçekten heran bişey olacak korkusu endişe sabır işi hep inşallah emeklerimiz dualarımız geri çevrilmez

İyiyiz canm çok şükür 3 saat suni denedi yavaş yavaş açılma olmadı çok da zorlamak istemedi sezaryene aldı. Ama iyiyiz şükür
OH canım maşallah valla hep aklım sendeydi anneme dedi hatta benim gibi bi arkadaş var işte dikiş alındı daha doğum yapmadı falan diye demin sordu seni gözü aydın diyor ailecek takip ediyoruz artık buraları. Darısı başımıza inşallah. Gülegüle büyüt oğlunu canım. İyi olduğunda dikkat etmemiz gereken bir şeyler varsa yazar mısın? Bende sezaryen olucam o yüzden soruyorum

Ben Diyarbakır dayım tup bebeği burda yapıyorum onkoloji doktorum orda

X