Rahim boyu 35mm cikti benim gibi olan var mi bakarmisiniz

Çok şükür kanamam hiç olmadı belki ölçüyodur ama sorun olmadığı için dememiştir diye düşünüyorum

Benimde 15. Haftamda 35mm ölculdu gaha öncede 2 erkendogumum vardi doktorlar riske atmadilar dün serklaj oldum biraz kanamm oldu bugunde bole yumurta aki gibi bir akintiyla pembe kan karisik geliyor hemsireler normal diyor birde burda hep okudum sanci önleyici ilacla birde her ay penisilin veriyolarmis doktor gerek yok dedi ama orasi dikisli olsa enfeksiyona karsi iyi olmazmiydi ki ne yapmaliyim sizce kizlar cidden cok yipratici bi sürec

Geçmiş olsun, şifa olsun inşallah serklaj benim serklajım yok bu yüzden bir şey diyemiyorum bu konuda. Antibiyotik verildiğini duymuştum ama.

Vurdurdugunuz iğne nedir acaba progestan falanmi

Benim 31 mm di 21 haftalikken dinlendim birde 2 kizlm daha var ( nekadar dinlenme olabilirse iste) ve cok sukur saglikla aldim kucagima.. bende progestran fiitl kullandim.. her kontrolunde baktir mutlaka en kesin sonuc ( alttan ) bakilmasi.

Saglikla kavus insallah

Pruloton depot iğnenin adı. Progestanın türevi sadece. Progestan iğnesini her gün vurulabilirsin ama pruloton biraz ağır olduğu için en az 3 güne 1 oluyor
Rahim kısalığı da etkili oluyormuki neden kestiler benden.15.haftafa 35.mm ölçüldü lisanı acaba kısalması dan korkuyorum

Rahim kısalığı da etkili oluyormuki neden kestiler benden.15.haftafa 35.mm ölçüldü lisanı acaba kısalması dan korkuyorum
Oluyor evet yani rahim kısalığı yüzünden erken doğum yapanlar diye başlık var forumda aratırsan görebilirsin. Genelde herkes bu iğneyi vuruluyor. Ben bugün son iğnemi yaptırdım mesela doktor kesti artık iğneyi. Başka arkadaşların doktorları 36.haftaya girişte kesmiş benimki 35+1 de kesti vurulma dedi. Tekrar baktırmadın mı kısalığına? Ölçülmesi lazım her muayene de aklında olsun.

İlk defa bu gittiğimde ölçüldü 35 mm gayet iyi dedi dr.tup bebek Dr değil normal Dr devam ediyorum sürece zaten.12.haftada progestan iğneyi kes dedi.progestan fitil kullanıyorum sadece.bi sorayım faydası olur zararı olmaz ben bebeklerimi riske atmak istemiyorum 12hafyadan sonra kendi üretir plasenta dedi gerek görmedi dr.hem benimki ikiz gebelik

Zaten tüp bebek ya da olmaması etkilemez rahim kısalığını. Benimde tüp bebek değil 20.haftamda tespit edildi. 2.7mm ölçülmüştü. Sizin şuan iyi yani 35mm zaten doktor gerek görse iğne yazardı size.

Yok demek istediğim benimki tüp bebek onlar artık kendi doktorun yönlendirsin dediler yaşadığım şehirdeki doktorda bıraktırdı iğneyi.internette 50 mm olmali diyor.benimkinide takip ettirecegim her muayenede inşallah kisalmaz genelde yatıyorum dışarı çıkmıyorum.elimden geleni yapıyorum inşallah sağlıkla zamanında gelir bebeklerimiz.

Ben daha önce iki bebeğimi kaybettim servikal yetmezlik yüzünden suan 3. Kez hamileyım 12. Haftada serklaj yapıldı proluton iğne progestan ve efermag kullanıyorum 30+3 teyiz oğlumla şuan kilosu iki kiloya yanaşmış en son iki hafta önce 30 mm demişti kısalığa doktorumuz dün gittiğimizde 20 ye düşmüş dedi ve bebeğin 37. Haftaya kadar durması gerekiyomuş .bende ne yapacağımı bilemiyorum çok endişeliyim .sizin suanki durumunuz nasıl

Ebru hanim mrblar benimde 23. Haftada 31 mm cikmis doktor hicbisey demedi,bu boy kisami oluyor ki,siz erken dogummu yaptiniz,doktorunuz kisa oldugunumu söyledi,cvp verirseniz cok mutlu olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…