Rahim boyu 35mm cikti benim gibi olan var mi bakarmisiniz

Morlimonn

Pufişim geliyo 🤩 ♡♡
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
1.671
972
20 haftalik hamileyim rahim boyum 35mm cikti dr erken dogum riskin var diye bana progestan fitil vermisti onu kullaniyorum acaba bu boy daha da kisalirmi suan icin hep dinleniyorum bayramdan sonra gidicem tkrar dr a cok eniseliyim erken dogum olucak diye bu haftalarda benm gbi olup bebegini saglikla doguran var mi suan cok riskli haftalardayim :KK43:

Benim de 40mm olan rahim boyum 20. haftada 27mm'e düşmüştü. O günden sonra doktorum yemeğimi bile yatarak yememi, günde en fazla 1 saat ayakta kalmamı istemişti. Çok şükür 39+2'de oğlumu sağlıkla kucağıma aldım. Zor zamanlardı, ama inanın geçiyor. Hatırlamıyorsunuz bile.

Sizin değeriniz gayet normal bir değer. Moralinizi yüksek tutun. Bebeğiniz strese girmesin.

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

3 ayindan bu yana rahim ağzı uzunluğu 38-39 mm. Şimdi 28 haftalık. Benim bir düşüğüm var.kızımda serklaj yapılmıştı.bunda 38 mm normal olduğunu ve serklaja gerek olmadığını söyledi doktor. 21 haftaya kadar yapıla biliyormuş serklaj.önemlisi iki kontrol arasında değişiklik var mı diye bakmanız. Kısalma varsa mutlaka serklaj yaptırın

3 ayindan bu yana rahim ağzı uzunluğu 38-39 mm. Şimdi 28 haftalık. Benim bir düşüğüm var.kızımda serklaj yapılmıştı.bunda 38 mm normal olduğunu ve serklaja gerek olmadığını söyledi doktor. 21 haftaya kadar yapıla biliyormuş serklaj.önemlisi iki kontrol arasında değişiklik var mı diye bakmanız. Kısalma varsa mutlaka serklaj yaptırın
Evet bayramdan sonra kontrole gidicem

Benim de 40mm olan rahim boyum 20. haftada 27mm'e düşmüştü. O günden sonra doktorum yemeğimi bile yatarak yememi, günde en fazla 1 saat ayakta kalmamı istemişti. Çok şükür 39+2'de oğlumu sağlıkla kucağıma aldım. Zor zamanlardı, ama inanın geçiyor. Hatırlamıyorsunuz bile.

Sizin değeriniz gayet normal bir değer. Moralinizi yüksek tutun. Bebeğiniz strese girmesin.

Bnmde 16.hafta 40mm ckmisti smdi detaylida karindan bakildi 35mm olmus bayram girdigi icin araya bayramdan sonraya gidicem bakalim

20 haftalik hamileyim rahim boyum 35mm cikti dr erken dogum riskin var diye bana progestan fitil vermisti onu kullaniyorum acaba bu boy daha da kisalirmi suan icin hep dinleniyorum bayramdan sonra gidicem tkrar dr a cok eniseliyim erken dogum olucak diye bu haftalarda benm gbi olup bebegini saglikla doguran var mi suan cok riskli haftalardayim :KK43:
Bende 24. Haftadayım aşağı yukarı durumlarımız aynı 🥴 bugün rahimimi diktiler rahim boyu vs dediler ama çok aklımda kalmadı... enfeksiyon vardı bende rahim kısalmış dediler 10 mm dediler iyi bişey sandık değilmiş bugün öğrendim şimdi hastanedeyim iki gün burdaymışız 🙈
Tavsiyen ne dersen ( ki ben çok uymadım insan sıkılıyor) sürekli yat ayaklarını yüksekte tut fazla rahimin aşağıya bakmasın , ağır kaldırma ( 5 kilo ağır) , çok sıcak duş asla yapma min sürede duş al, kabızlık,ıkınma,gaz çok tehlikeli mümkün olduğunca kayıs ye ( bana iki kuru siyah kayısı yetiyor günlük) , üzülme, ciddi tıkanma öksürüğüne girme(20. Haftada çok öksürünce suyum geldi ),yüksek sesle konuşma .... çok sıkıcı ama gerçek olan buymuş... bugün itibari ile sıkı denetimdeyim 30. Haftaya kadar ...🥴🥴🥴

20 haftalik hamileyim rahim boyum 35mm cikti dr erken dogum riskin var diye bana progestan fitil vermisti onu kullaniyorum acaba bu boy daha da kisalirmi suan icin hep dinleniyorum bayramdan sonra gidicem tkrar dr a cok eniseliyim erken dogum olucak diye bu haftalarda benm gbi olup bebegini saglikla doguran var mi suan cok riskli haftalardayim
Canim.cok film at et iuc gun once bebegimi kaybettim 20 hafta sakin kalkma

Kızlar 16 haftada rahim agzi 3.1cm ölçüldü bugün geçen hafta başka bir doktor 4.1cm ölçmüştü elden ele makinadan makinaya degsyormus hep aynı doktorun ölçmesi gerekiyomus smdi kime inanicam ben bugünkü doktora serklaj dedim 2nin altına dusmeden atmam dedi smdi rahim ağzım kısalıyormu yoksa degsyormu elden ele gerçekten sizin bi bilginiz varmi

Benimde 20+6 da rahim kısalığım 27mm ölçüldü. Serklaj yapılmadı kanamalı bir hamilelik yaşadığım için. Şuan 28.haftadayım dün 28+2'de 23mm ölçüldü hatta önce 20mm ölçtü doktor. Sürekli yatıyorum tuvalet ihtiyacı dışında kalkmıyorum. Yemek önüme geliyor, banyomu bile annem yaptırıyor. Yani tabiri caizse bebek bakar gibi şuan bakılıyorum. İğnem var haftada 2 kez bazen 3 kez denk geliyor onun için acile gidip vuruluyorum. Buna rağmen rahim kısalığım rakamsal olarak devam ediyor ben ilaçlar ile uzamasını bekliyordum toparlar diyordum. Bırakın 1 saat ayakta kalmayı günde toplasanız 1 saat etmiyordur yatmadığım süre. Buna rağmen kısalık beni çok yıpratıyor. Siz baya iyi dayanmış ve 39.haftayı görmüşsünüz. Darısı bize inşallah diyelim. Peki 27mm ölçüldükten sonra hiç tekrar ölçüldü mü doğuma kadar?

Kızlar 16 haftada rahim agzi 3.1cm ölçüldü bugün geçen hafta başka bir doktor 4.1cm ölçmüştü elden ele makinadan makinaya degsyormus hep aynı doktorun ölçmesi gerekiyomus smdi kime inanicam ben bugünkü doktora serklaj dedim 2nin altına dusmeden atmam dedi smdi rahim ağzım kısalıyormu yoksa degsyormu elden ele gerçekten sizin bi bilginiz varmi
Merhaba evet doktordan doktora değişiyor. Kendi doktorum 2 hafta öncesinde 2.5mm ölçmüştü, 2 gün sonrasında da hastande başka doktor ölçtü 2.8 çıkmıştı. Ve dün 2.3 ölçüldü bende de serklaj yok. Genelde 12 ile 14.hafta da serklaj yapıyorlar. Eğer kanaman yoksa tabi, benim kanamam hep vardı defalarca hastanede yattım. Bu nedenle serklaj yapılmadı bana. Şuan 28.haftadayım. Ölçüyü mümkün olduğunca kendi doktoruna yaptır. Kafanın karışmaması açısından. Birde o an bebeğin hareketi senin hareketin bile rahim ölçüsünü etkiliyor o yüzden rakamlar birkaç milim oynayabilir. Ayrıca dipnot: evet 3mm ölçüldü ise dikiş yapmaz. 2.5mm altına inerse dikiliyor birde ilk gebelik olursa doktorlar yanaşmıyor dikişe. Acil değilse yani, yatarak ilaçlarla tedavi öngörüyor.

Merhaba evet doktordan doktora değişiyor. Kendi doktorum 2 hafta öncesinde 2.5mm ölçmüştü, 2 gün sonrasında da hastande başka doktor ölçtü 2.8 çıkmıştı. Ve dün 2.3 ölçüldü bende de serklaj yok. Genelde 12 ile 14.hafta da serklaj yapıyorlar. Eğer kanaman yoksa tabi, benim kanamam hep vardı defalarca hastanede yattım. Bu nedenle serklaj yapılmadı bana. Şuan 28.haftadayım. Ölçüyü mümkün olduğunca kendi doktoruna yaptır. Kafanın karışmaması açısından. Birde o an bebeğin hareketi senin hareketin bile rahim ölçüsünü etkiliyor o yüzden rakamlar birkaç milim oynayabilir. Ayrıca dipnot: evet 3mm ölçüldü ise dikiş yapmaz. 2.5mm altına inerse dikiliyor birde ilk gebelik olursa doktorlar yanaşmıyor dikişe. Acil değilse yani, yatarak ilaçlarla tedavi öngörüyor.
Çok teşekkür ederim size kendi doktorum 3 hafta once 4.5 geçen hafta 4.1 olctu bugünde 3.7-3.9 gibi degerler olctu bikac kere bakti karindanda bakti vajinalda bakti bidaha vajinal bakmayalim dedi aynı olculeri bulablyrm ben dedi aynı ckti gercektende yani genel olarak 3 haftadır küçük küçük azalmalar war sürekli böyle azalirsa nolucak anlamyrm korkyrm böyle degseblr ki dyosnuz

Çok teşekkür ederim size kendi doktorum 3 hafta once 4.5 geçen hafta 4.1 olctu bugünde 3.7-3.9 gibi degerler olctu bikac kere bakti karindanda bakti vajinalda bakti bidaha vajinal bakmayalim dedi aynı olculeri bulablyrm ben dedi aynı ckti gercektende yani genel olarak 3 haftadır küçük küçük azalmalar war sürekli böyle azalirsa nolucak anlamyrm korkyrm böyle degseblr ki dyosnuz
Rahim kısalığınız şuan da iyi inanın bana insanların 2 nin altında hatta 1in altında kısalıkları var. Buna rağmen serklaj ve tedavilerle 34-35.haftalara gelmişler. Küçük küçük azalmalar olacak bu bizde de oluyor bak benim şuan çok sınırda ölçülerim ve henüz 28.haftadayım. Dikişimde yok. Atmıyorlar da dikiş. Sürekli yat imkanın varsa eğer istirahat et fazla ayakta durma yürüme yorulma. Böyle böyle gidecek inşallah

Rahim kısalığınız şuan da iyi inanın bana insanların 2 nin altında hatta 1in altında kısalıkları var. Buna rağmen serklaj ve tedavilerle 34-35.haftalara gelmişler. Küçük küçük azalmalar olacak bu bizde de oluyor bak benim şuan çok sınırda ölçülerim ve henüz 28.haftadayım. Dikişimde yok. Atmıyorlar da dikiş. Sürekli yat imkanın varsa eğer istirahat et fazla ayakta durma yürüme yorulma. Böyle böyle gidecek inşallah
Inşallah daha 16 haftadayız sizi nezaman belli oldu

Inşallah daha 16 haftadayız sizi nezaman belli oldu
Benim ilk 13.haftada ölçüldü 3.3 çıkmıştı kısalığım. Kanama yaşamıştım o yüzden bakmıştı doktor kısalığa.20. Haftaya kadar aynı gitti aşağı yukarı ölçü. 20.haftada 2.7 çıktı öksürttü doktor ve öksürürken 2.2 ye düştü. Serklaj yapmam lazım ama kanaman var içerde riskli olur dedi. Mütemadiyen yatacaksın hiç kalkma dedi bunu ölçen ve diyen bu arada kendi doktorum değil perinatolog doçent başka bir doktordu. 26.haftada önce 2.5 sonra 2.8 ölçüldü bunlarda farklı doktorların ölçümü bu arada. O yüzden doktordan doktora değişebilir ölçü. Ve dün de önce 2 ölçtü kendi doktorum sonra 2.3 ölçtü. Arada sadece saniyeler vardı ama 3mm yükseldi ölçü. Değişken bir şey bu ölçüler bir kısalır bir uzar maalesef ki

Ewet benimde oyle üç kere ölçtü ucu de farklı cıktı bugün bende genel olarak yatyrm ama bazen Otryrm progestan fitil kullanyrm siz yine şükür bu haftalara gelmssnz inşallah bende gelirim

Ay insallah bi doktor buldum serklaj yapalım dedi ama eli nasıldır hiç blmyrm sonradan bir sorun olursa diye korkyrm kendne guwenmese yapmaz heralde dyorum Ama kafam karışık yaptrsam en azndnpsikolojik rahatlycam

Kizlar bugun kontrole gittim baska dr a karindan 40mm cikti rahim boyum genelde hep dinlenerek bol su icerek gecirdim uzamis olabilir mi hangisi dgru kafam karisti

Kizlar bugun kontrole gittim baska dr a karindan 40mm cikti rahim boyum genelde hep dinlenerek bol su icerek gecirdim uzamis olabilir mi hangisi dgru kafam karisti
Olablir yatak istirahati gercekten önemli önemsiz diyen doktorları anlamyrm uzayıp kisalan biseymis serviks hep aynı doktora ölçüm yaptirin dediler bana haftada bir başladın bakalım gtmeye siz serklaj oldnuz mu

Bu rahim uzunluğu ne zaman ölçülüyor ve nasıl karından ultrasonla mı? Ben 17 haftalığım. Doktor hiçbir sey demedi bu konuyla ilgili. Okuyunca acaba bende de var mı diye düşünüyorum

Ay insallah bi doktor buldum serklaj yapalım dedi ama eli nasıldır hiç blmyrm sonradan bir sorun olursa diye korkyrm kendne guwenmese yapmaz heralde dyorum Ama kafam karışık yaptrsam en azndnpsikolojik rahatlycam
Kanamalı bir hamilelik yaşamıyorsan diktirmekten korkma. Zaten doktor bunun eğitimini almış tabi ki kendine güvenmese dikmez. İnşallah bir sorun olmaz 🤲 diktirenlerin hamileliği genelde daha uzun gidiyor ileri haftalara kadar hem psikolojik olarak rahatlarsın dediğin gibi.

X