Rahim Duvarı Kalınlaşması Acil Yardım

Sakin ve Mutlu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
14
5
35
Merhabalar, araniza yeni katildim... endometrium hiperplazi rahim duvari kalinlasmasi hakkinda bilgisi olan başından geçen var mi kızlar? Eğer başınızdan böyle bir şey geçtiyse yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... Canım çok sıkıldı açıkçası canım burnumda...regli sonrası biyopsi yapılacak suan ki kalinlik 21mm ... mens surem ortalama 10 gün akabinde ara kanamaların ve parçalar gelmekte...

Merhabalar, araniza yeni katildim... endometrium hiperplazi rahim duvari kalinlasmasi hakkinda bilgisi olan başından geçen var mi kızlar? Eğer başınızdan böyle bir şey geçtiyse yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... Canım çok sıkıldı açıkçası canım burnumda...regli sonrası biyopsi yapılacak suan ki kalinlik 21mm ... mens surem ortalama 10 gün akabinde ara kanamaların ve parçalar gelmekte...

Canım kaç yaşındasın. Benim de a tipisiz basit hiperplazi olduğumu söylediler. İlaç tedavisi gördüm ama tekrarladı yine. Bebek istediğim için mirena (hormonlu spiral) taktırmadım. Ama maalesef yaş 39 oldu. Yumurta sayım çok azmış. Hamile kalamadım. Hiperplazi tekrarladığı için çok korkuyorum. Umarım kötüye çevirmez. Tekrar parça aldılar. Sonucu bekliyorum. Eğer kötü çıkarsa rahim alıncakmış. :KK43: Dua ediyorum kötü çıkmasın bebekten vazgeçtim mirenayla düzelecekse onu taktırıcam. Rahmimi kaybetmek istemiyorum. %1-3 arasında kanser riski taşıyormuş. A tipili kompleks olursa daha kötü tabi. Umarım kötüye dönmemiştir.
Sizin durumunuz ne acaba?

Merhaba. Gecmis olsy
Canım kaç yaşındasın. Benim de a tipisiz basit hiperplazi olduğumu söylediler. İlaç tedavisi gördüm ama tekrarladı yine. Bebek istediğim için mirena (hormonlu spiral) taktırmadım. Ama maalesef yaş 39 oldu. Yumurta sayım çok azmış. Hamile kalamadım. Hiperplazi tekrarladığı için çok korkuyorum. Umarım kötüye çevirmez. Tekrar parça aldılar. Sonucu bekliyorum. Eğer kötü çıkarsa rahim alıncakmış. :KK43: Dua ediyorum kötü çıkmasın bebekten vazgeçtim mirenayla düzelecekse onu taktırıcam. Rahmimi kaybetmek istemiyorum. %1-3 arasında kanser riski taşıyormuş. A tipili kompleks olursa daha kötü tabi. Umarım kötüye dönmemiştir.

Sizin durumunuz ne acaba?
Merhaba. Gecmis olsun. Suan durumunuz nasil? Bende de basit hiperplazi var. Cevaplarsaniz sevinirim.

Merhaba. Gecmis olsun. Suan durumunuz nasil? Bende de basit hiperplazi var. Cevaplarsaniz sevinirim.
Ben Aralık 2018 de mirena taktırdım. Artık kanamam yok çok şükür ama günlerce (bazen 2-3 hafta) lekelenme ya da kahverengi akıntım oluyor. Meme ağrısı çok oldu, göbeğim çıktı. Göbeğim mirenadan mı kaynaklı bilmiyorum. Bebeği unuttum tabi yaş oldu 40. Siz nasıl oldunuz.

Merhabalar. Mirena (hormonlu spiral) taktırdım.Tam 1 sene oldu ve böyle yaşanmaz. Her gün damlayan kanla nasıl yaşanır bilmiyorum çıldırmak üzereyim. Çıkartsam eski günlerdeki gibi bitmeyen çok fazla adet olmaktan da korkuyorum. İki ucu boklu değnek. Biri akıl versin. Düzelir desin. Doktorlara göre 6- ay -1 sene arasında düzelir. Tam 1 sene oluyor ayın 20 sinde. Ama düzelmiyor. Temiz olmak istiyorum artık.

Kaç yaşındasınız? Siz ne durumdasınız?

Merhaba uzun zaman önce açılmış bir başlık ama ben de aynı sorunları yaşıyorum ben Ocak ayında taktırdım .Yoğun kanamalarım olduğu için doktor tavsiyesi ile taktırdım .Kanamalarım yok denecek kadar azaldı ben de ama çok fazla saçım dökülüyor ve halsizlik var .

X